Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Ožiaragis

ožiaragis OŽIARAGIS (gruodžio 23 – sausio 20)

„Apie tuos, kurie gimsta drauge su Jėzum Kristum…”


Stichija: Žemė
Planeta: Saturnas
Diena: šeštadienis
Devizas: „Man reikia”
Spalva: juoda, tamsiai ruda, pilka, mėlyna ir blyškiai geltona
Akmuo: purpurinis rubinas, tamsusis oniksas ir žaliasis malachitas
Valdomas namas: Dešimtas
Kryžius pagal savybes: Kardinalus
Atitinkantis Kinų horoskopo ženklas: Jautis
Priešais esantis ženklasVėžys

Turinys:
Asmenybė
Charakteris
Vaikystė
Vyras – Ožiaragis
Darbas
Draugystė
Meilė
Moteris – Ožiaragis
Darbas
Draugystė
Meilė
Sveikata
Mityba
Poilsis ir kelionės
Suderinamumas

Asmenybė

Ožiaragio simbolis atkeliavo iš senų senovės. Kažkada šis Zodiako ženklas buvo įsivaizduojamas kaip nepaprastas padaras: su priekine ožkos kūno dalimi ir žuvies uodega. Taigi ir Ožiaragio simbolis – stilizuotas šios fantastinės būtybės atvaizdas.

Ožiaragio laikas prasideda ilgiausia metų naktimi. Atrodytų, jog triumfuoja tamsa ir šaltis, išsislapstė visa, kas gyva. Ėjimas pirmyn įmanomas tik dėka didžiulės drausmės ir būtinybės suvokimo. Tai dorybės, kuriomis ir pasižymi Ožiaragis. Visus asmeninius jausmus ir norus jis mano galįs paaukoti vardan svarbios užduoties. Ožiaragio moto – laikymasis pareigos, netgi paaukojant save. Žinoma, jis gal ir pasvajoja apie sėkmę ar žymią vietą pasaulyje, bet galiausiai nugali pareigos bei atsakomybės jausmai. Tai nėra savybės, įgyjamos su dideliu vargu, – toks jau jis gimsta. Tarp kitko, Ožiaragiai dažnai gimsta “seniais”, tik metams bėgant jie truputį atjaunėja ir pagyvėja. Šio ženklo žmonės dažnai nieko nenori, niekas jų nedžiugina, gyvenimas atrodo sunkus, išsivysto polinkis į depresiją. Tai – melancholiko tipas, dažnai užsispyręs, aklai įsikibęs vienkartinės patirties. Bendrauti su tokiu žmogumi nėra lengva. Tačiau nereikia pamiršti ir Ožiaragio gerųjų savybių. Tai žmogus, kuriuo galima visiškai pasitikėti: gautą užduotį bet kuriuo atveju įvykdo laiku ir tvarkingai. Be to, Ožiaragis blaiviai suvokia realybę, visada žino, ką galima padaryti, o ko ne. Tai labai taupus žmogus, bet nepakenčiantis pertekliaus.

Meilėje jis manieringas ir neprieinamas. Seksualumas ir visi su tuo susiję jausmai, kol dar nėra įvaldyti, Ožiaragiui kelia baimę. Netgi aistra jam tėra tik jausmas, kurį reikia nugalėti. Nenustebkite, jei Ožiaragis atsiguls į lovą su vadovėliu, kad viską darytų teisingai. Reikia ilgokai stengtis, kol “prisijaukini” Ožiaragį, bet tiek pastangų įdėti tikrai verta. Kaip ir gamtoje po ilgiausios nakties vėl ima ilgėti dienos, pamažu šviesa iškovoja viršų, taip ir Ožiaragyje slypi šviesioji pusė. Jei pasiseka ją surasti, įgyjamas ištikimas, švelnus ir atsidavęs draugas, puikus meilužis.

Pirmasis dekanas (gruodžio 23-31 d.). Pagrindinis devizas – tikslumas.
Jis stengiasi atitikti standartus. Atvirumas ir teisingumas priverčia ir kitus pasitempti. Tikslumo reikalauja iš visų. Iš prigimties jis greičiausia ekspansyvus žmogus. Jam labai patinka, kai kiti reiškia jam meilę ir pasitikėjimą.

Antrasis dekanas (sausio 1-10 d.) Pagrindinis devizas – teisingumas.
Nuolat užsiėmęs pačių geriausių dalykų gyvenime paieškomis. Laisvas minutes, kurias kiti tuščiai praleidžia, jis protingai išnaudoja. Mėgsta keliauti, patirti romantiką, sužinoti naujų dalykų. Jis geras namiškis, tačiau kartais nori pabūti vienas, nes pajunta, kad svajonės ir lūkesčiai neįvykdomi. Iš tikrųjų turi būti dėkingas gyvenimui, privalo apgalvoti, ką pasiekė dabar, o ne svajoti, ko dar trūksta.

Trečiasis dekanas (sausio 11-20 d.). Pagrindinis devizas – atjauta.
Dvasinis prašviesėjimas skatina šio periodo Ožiaragį dalytis su kitais tuo, kas padėtų padaryti gyvenimą laimingesnį. Pripažinimas, kad tikrasis džiaugsmas, ramybė ir harmonija kyla iš paties žmogaus, tampa svarbiausiu jo gyvenimo atradimu. Jis tada nori viskuo pasidalyti su visu pasauliu, nes jo siela pilna atjautos, tačiau tai tik jo fantazijos blyksniai. Gyvenimas jam parodo, kad visur yra supamas materialaus pasaulio reikalavimų. Iki visiškos laimės dar trūksta meilės ir harmonijos.

Charakteris

Dauguma Ožiaragių labai praktiški ir punktualūs. Profesinėje srityje šie žmonės pasiekia išties puikių rezultatų. Ožiaragiai ambicingi, dažnai kaltinami emociniu šaltumu, tačiau iš tiesų jiems sudėtinga kalbėti apie savo jausmus. Šie žmonės yra sąžiningi, teisingi ir patikimi, gerbia tradicijas.

Privalumai: atsakomybė, objektyvumas, sąmoningumas, konstruktyvumas.
Trūkumai: nemokėjimas atvirai kalbėti apie savo jausmus, pernelyg didelis griežtumas kitų atžvilgiu, perdėtas taupumas.

Vaikystė

Nuo pat gimimo iki maždaug septynerių metų amžiaus šio ženklo vaikai dažnai serga. Tačiau vėliau, jei tik nepasireiškia nepalankus paveldimumas, jų imunitetas sustiprėja, nors ypatinga sveikata Ožiaragiai dažniausiai niekada negali pasigirti. Mažyliai Ožiaragiai užsispyrę, niekuomet nemeta pradėto reikalo pusiaukelėje ir tvirtai siekia savo tikslo. Neretai jau vaikystėje jie visai rimtai renkasi savo būsimąją profesiją. O tai, kad mokykloje jiems kartais geri pažymiai ima kaitaliotis su prastesniais, rodo jog jie nemoka leistis į kompromisus. Su bendraamžiais Ožiaragiai lengvai randa bendrą kalbą, tačiau dėl dažnų ginčų tarpusavio bendravimas nuolat yra lydimas įvairių konfliktų.

Vyras – Ožiaragis

Darbas. Ožiaragiams būdingas pareigos jausmas, jie labai ištvermingi ir išskirtinai sugeba, esant reikalui, sutelkti visas savo kūrybines galias. Tačiau šio žemės stichijai priklausančio ženklo atstovai negali gyventi be nurodymų ir instrukcijų. Jeigu tokių neegzistuoja, Ožiaragiai juos tiesiog susigalvoja patys. Visas savo jėgas darbe jie atiduoda nurodyto tikslo įgyvendinimui, neretai nepaisydami asmeninių interesų. Jie pasižymi dideliu darbingumu ir patikimumu, į bet kokią užduotį žiūri be galo atsakingai ir stengiasi nepadaryti jokių klaidų.

Prieš ko nors imdamiesi, Ožiaragiai pirmiausiai viską nuodugniai apsvarsto, todėl bet kokie netikėtumai ar naujovės dažniausiai išmuša juos iš vėžių. Paprastai šio ženklo atstovai pasižymi konservatyviomis pažiūromis, griežtai laikosi tradicijų. Darbe Ožiaragiai punktualūs, ir svarbiausias dalykas jiems – tvarka. Neretai kolegomis jie linkę pasinaudoti kaip laipteliais, siekdami savo karjeros. Ožiaragio natūrai artimi žemės darbai, užsiėmimas su metalais bei mineralais, kalnakasyba ir žemės ūkis. Tačiau gerų rezultatų gali pasiekti įvairiose mokslo srityse. Taip pat Ožiaragiai būna puikūs inžinieriai, vadovai, pareigūnai, architektai, statybininkai, buhalteriai, geologai, mokytojai, net karo vadai.

Draugystė. Draugystėje Ožiaragiais galima visiškai pasitikėti. Jie iki smulkmenų stengiasi išsaiškinti net svetimas problemas bei gali duoti naudingų patarimų. O verslo ar finansų srityse geresnio patarėjo nė nerasi. Tačiau ir su draugais jie yra egoistiški, nemoka atleisti šiems net ir nedidelių klaidų. Ožiaragis gali tapti tikru draugu, tačiau tik nedaugeliui.

Meilė. Ožiaragiams reikalingas artimųjų dėmesys, jie labai prisirišę prie savo mylimųjų, nors išoriškai tai beveik niekuo nepasireiškia. Jeigu jie jaučiasi užtikrinti savo partnere, tai ir patys bus ištikimi ir atsidavę. Šio ženklo atstovai neretai įsimyli tik kartą ir visam gyvenimui, ir netgi vedę antrą ar trečią kartą, širdyje išsaugo ištikimybę pirmajai meilei. Jaunystėje jie santūriai reiškia savo jausmus, bet peržengę trisdešimtmečio slenkstį, leidžiasi į sekso eksperimentus, tarsi mėgindami atsigriebti už prarastą laiką. O po keturiasdešimties paprastai pasiekia pilnatvę meilės santykiuose. Laiminga santuoka Ožiaragių laukia su Mergelėmis, Žuvimis ir Jaučio ženklo moterimis.

Moteris – Ožiaragis

Darbas. Moterys Ožiaragiai yra gerbiamos bet kokiame jų pasirinktame darbe už darbštumą ir rimtą požiūrį į atliekamas pareigas. Be viso to, šio ženklo atstovės pasižymi dar ir išskirtiniu sąžiningumu, jos niekada nepasuks išdavystės keliu vardan karjeros. Iš prigimties gebančios gana greitai atrasti geriausią bet kokių problemų sprendimą, moterys Ožiaragiai tampa geromis gydytojomis, inžinierėmis, bankų ir biurų tarnautojomis. Savo profesinę reputaciją šio ženklo moterys labai vertina.

Draugystė. Moterys Ožiaragiai turi daugybę draugių, labai mėgsta su jomis pasidalinti įspūdžiais ir paplepėti telefonu. Tačiau jeigu yra ištekėjusios, dar vienišas drauges retai kviečiasi pas save į namus, baimindamosi kad jos nepatrauktų vyro dėmesio. Apskritai šio ženklo moterys draugystę vertina, nes vienatvę sunkiai pakelia, o naujų pažįstamų dėl savo nelengvo charakterio, kerštingumo ir polinkio į slapukavimą susiranda sunkiai.

Meilė. Moterys Ožiaragiai labai greitai įsimyli. Joms patinka praktiškai bet kokių vyrų dėmesys, todėl ir išteka jos neretai ne iš stiprios meilės, o vedamos akimirkos impulso. Tačiau šio ženklo moterims būdingas atsakomybės už savo šeimą jausmas, dažnai jos tampa rūpestingomis žmonomis ir geromis šeimininkėmis. Šeimai moterys Ožiaragiai paprastai ir skiria visą savo laisvą laiką.

Patarimai vyrams: Ožiaragės dažnai yra svajotojos. Jos turi gerą skonį, mėgsta sportą, iškylas. Šios moterys nemėgsta keisti savo pažiūros į žmones ir į gyvenimą.

Sveikata

Ožiaragiai iš prigimties nepasižymi labai stipria sveikata. Vaikystėje jie silpni ir liguisti, fiziškai vystosi lėčiau už savo bendraamžius. Jaunystėje ir brandos amžiuje, jeigu tik deramai rūpinasi savo sveikata, atgauna jėgas ir beveik nustoja sirgę, nes jų organizmas išties turi pakankamai dideles gyvybingumo atsargas. Tai patvirtina ir toks faktas, kad tarp Ožiaragių neretai pasitaiko ilgaamžių. Įdomu, jog menkai pasitikėdami medicina, Ožiaragiai dažniausiai kreipiasi tik į pažįstamus gydytojus.

Visų Ožiaragio ligų dažniausia priežastis yra įvairios baimės – vienatvės ir ateities. Nuotaikos pakėlimui ir imuniteto stiprinimui liaudies medicina pataria jiems daugiau laiko praleisti gryname ore, užsiiminėti mėgstamomis sporto rūšimis ir pasistengti šviesiau žvelgti į gyvenimą.

Saturnas, kurio įtakoje yra šio ženklo atstovai, gali nulemti traukulių kojose išsivystymą. Jautriausios Ožiaragių vietos – oda, žarnynas, nervų sistema. Todėl jie neretai kenčia nuo alerginių ir infekcinių odos ligų, žarnyno bei kasos uždegimų. Brandžiame amžiuje gali atsirasti akmenys inkstuose arba tulžies pūslėje. Kai kuriems Ožiaragiams pasireiškia sunkiai paaiškinami galvos skausmai, ima kamuoti ūmūs nerviniai priepuoliai.

Taupūs šypsenoms šio ženklo atstovai paprastai turi baltus ir tvirtus dantis. Tačiau juos vis tiek būtina kruopščiai prižiūrėti ir laiku pradėti gydyti. Problemos dėl regėjimo Ožiaragiams gali kilti tiktai sulaukus jau brandaus ar netgi vyresnio amžiaus. Tuomet ima vystytis toliaregystė, gali pasireikšti ir daug rimtesnių akių ligų.

Dėl stipraus peršalimo arba infekcijos kartais Ožiaragius pradeda persekioti sunkiai gydomas sausas kosulys, kuris gali išsivystyti į lėtinį bronchitą. Skirtingai nuo kitų ženklų atstovų, Ožiaragiai dažniau kenčia ne nuo padidėjusio, o nuo sumažėjusio arterinio spaudimo. Rekomenduojama kuo dažniau pasivaikščioti pėsčiomis.

Ožiaragiai gerai pakelia ūmias oro permainas. Tačiau magnetinių audrų dienomis jiems gali pasireikšti skausmai sąnariuose. Geriausia priemonė nuo jų yra kontrastinis dušas, viso kūno masažas bei vonios su eleuterokoko priedais.

Mityba

Rekomenduojami produktai (jie pateikiami eilės tvarka pagal tinkamumą):
Prieskoniai – imbieras, obuolių actas, pipirai.
Vaisiai – slyvos, kriaušės, persimonai, persikai, citrinos, mandarinai, granatai, abrikosai, figos, vynuogės.
Daržovės – moliūgai, petražolės, bulvės, ropės, baltagūžiai kopūstai, morkos, česnakai, aguročiai, baklažanai, salierai, agurkai, ropiniai svogūnai, svogūnų laiškai, špinatai, jūros kopūstai, žalieji žirneliai, ridikai.
Ankštinės daržovės – pupelės, daržo pupos.
Riešutai – žemės ir graikiški riešutai.
Grybai – visos valgomųjų „juodųjų” grybų rūšys.
Kruopos – grikių, sorų, kviečių, kukurūzų.
Bitininkystės produktai – grikių ir spygliuočių medus.
Riebalai – kiaulienos taukai, jautienos ir avienos lajus, ančių taukai.
Aliejus – sezamo ir saulėgrąžų.
Mėsa – kiauliena, aviena, triušiena, jautiena.
Paukštiena – vištiena, antiena.
Žuvys – karpis, karšis, baltasis omulas, sterkas.
Pieno produktai – grietinė, kefyras, varškė, fermentinis sūris.
Gėrimai – juodoji arbata.
Perdirbti produktai – cukrus, krakmolas.

Poilsis ir kelionės

Šio ženklo žmonės retai būna blogos nuotaikos, bet pataisyti ją labai sunku. Slogi dvasinė būsena tęsiasi ilgai. Ožiaragis gali padėti sau, pabendravęs su senu geru draugu, pataręs jam, kaip nugalėti sunkumus, nes šitaip numalšina ir savo sielos skaudulius. Apėmus blogai nuotaikai, Ožiaragiams puikiai padeda sėkmingų ir džiugių dienų prisiminimai, patariama peržiūrėti tų dienų laimėjimus ir apdovanojimus.

Ožiaragis turėtų pasikrauti energija atlikdamas kvėpavimo pratimus. Kol energija darniai teka visais kūno takais ir centrais, žmogus yra sveikas. Darant pratimus reikia šypsotis. Atsistoti prasižergus, truputį sulenkus kelius, rankas nuleidus. Įkvepiant rankas kelti aukštyn, plaštakas atpalaiduoti. Kojos truputį išsitiesia, bet neįsitempia. Liemuo ir dubuo neturi pasvirti į priekį. Iškvepiant reikia lėtai nuleisti rankas į pirminę padėtį, ištiesti pirštus, bet neįtempti.

Gali pasirodyti, kad šie žmonės yra sukaustyti analitiškumo, bet kai reikia, jie pasielgia ir taktiškai, ir lanksčiai. Dauguma Ožiaragių – gana uždari žmonės, keliaujant grupėje jie gali pasirodyti neprieinami, šaltoki, kiek pesimistiški ir neturintys noro bendrauti. Ožiaragiams taip pat būdingas asketiškumas – jie lengvai prisitaiko prie minimalių kelionės patogumų, dažnai pasirenka didelių fizinių išbandymų reikalaujančias keliones. Šio ženklo žmonės gali iškeliauti vieni ir netgi kažkiek laiko gyventi atsiskyrėlio gyvenimą. Turėdami nedaug laiko ir pasirinkę netolimą kelionę, neatsisakykite malonumų ir romantikos. Tokia išvyka turėtų būti panaši į kelionę po pasakų šalį; idealu jei ta šalis bus prie vandens. Ožiaragiai mėgsta ir išvykas į šventąsias vietas.

Jeigu kasdieniniame gyvenime mažai judate, nesportuojate, nesusiruoškite iškylauti ilgas distancijas pėsčiomis ar dviračiu. Toks krūvis jau kitą dieną jus nuvargins. Visiškai kas kita, jeigu išsirengėte į tolimą kelionę. Galite suplanuoti tokį maršrutą, kuriame teks ilgą atstumą įveikti savo jėgomis – didžiuositės savo ištverme ir galėsite pasidžiaugti naujais įspūdžiais. Nors kartą gyvenime nuvykite į kalnus. Ožiaragiams reikėtų pasisaugoti peršalimo, jautri vieta yra keliai ir sąnariai – po dienos krūvio būtinai juos pamasažuokite.

Ožiaragiui artimos tokios vietovės, kur žmogus sau pelnosi duoną nelengvu galvijų augintojo ar žemdirbio verslu, pirmiausia kalnai. Vertėtų aplankyti Indiją, Albaniją, Bulgariją, Vokietijoje – Tiuringiją ir Brandenburgą.

Suderinamumas

Ožiaragis ir Avinas
Ožiaragis ir Jautis
Ožiaragis ir Dvyniai
Ožiaragis ir Vėžys
Ožiaragis ir Liūtas
Ožiaragis ir Mergelė
Ožiaragis ir Svarstyklės
Ožiaragis ir Skorpionas
Ožiaragis ir Šaulys
Ožiaragis ir Ožiaragis
Ožiaragis ir Vandenis
Ožiaragis ir Žuvys

154 komentarai. Komentuoti>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.