Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Liūtas

liūtas LIŪTAS (liepos 23 – rugpjūčio 23)

„Apie tuos, kuriuos reikia kasdien girti…”


Stichija: Ugnis
Planeta: Saulė
Diena: sekmadienis
Devizas: „Aš noriu”
Spalva: oranžinė, auksinė, šviesiai ruda ir skaisčiai raudona
Akmuo: gintaras, chrizolitas, olivinas ir topazas
Valdomas namas: Penktas
Kryžius pagal savybes: Fiksuotas
Atitinkantis Kinų horoskopo ženklas: Beždžionė
Priešais esantis ženklasVandenis

Turinys:
Asmenybė
Charakteris
Vaikystė
Vyras – Liūtas
Darbas
Draugystė
Meilė
Moteris – Liūtas
Darbas
Draugystė
Meilė
Sveikata
Mityba
Poilsis ir kelionės
Suderinamumas

Asmenybė

Liūto simbolis – stilizuota galva su karčiais. Šiuo metu pats karščiausias vasaros laikas, Saulė spinduliuoja didžiausią savo jėgą. Saulė – tai Liūto valdovė. Dabar jau pasibaigė daugumos vaisių augimas, kaip ir šiuo metu žmogaus gyvenimo tarpsnyje – brandumo ir didžiausio pajėgumo laikotarpis. Tai jaunystė, savo stiprybę norinti įrodyti sporte, žaidimuose ir meilėje. Pabunda domėjimasis priešingąja lytimi, norima ištirti ir pajusti savo kūną.

Nelabai prisiimama atsakomybė už save ir kitus, bet labiau išvystytas išdidumas ir savigarbos jausmas. Vien jau dėl to fakto, kad jis yra, dėl savo savitumo, Liūtas – jaunuolis, – trokšta pagarbos ir gėrėjimosi juo. Kadangi jis yra labai žavus, paprastai nebūna sunku atsidurti dėmesio centre. Aplinkiniams tuomet jis kilniaširdiškai dėkingas ir palankus. Bet, o varge, jei Liūtas nebus gerbiamas! Tuomet kiekvienas pajus jo įžeistą tuštybę, netgi pykčio priepuolius. Visi kiti žmonės pirmiausia turi jį garbinti ir pataikauti. Partnerius taip pat dažnai renkasi pagal tai, ar jie skatina kitus žmones garbinti Liūtą. Nors tai rūpestingas ir ištikimas Zodiako ženklas, tačiau nėra sutvertas tikrai užuojautai, nes, deja, visuomet viršų ima jo paties asmenybės svarba.

Liūto stiprumas – tai jo optimistinis tikėjimas savimi, ryžtingumas, o silpnybės – paviršutiniškumas ir didžiavimasis savimi. Jis nusprendžia, jog sutvertas didesniems planams ir žygiams, o rūpintis kasdienybės “smulkmenomis” ramiai palieka kitiems. Be to, Liūtas sunkiai išgyvena kritiką.

Pirmasis dekanas (liepos 23 – rugpjūčio 2 d.). Pagrindinis devizas – puošmena.
Griežta priklausomybė įsigalėjusiai tvarkai netrukdo Liūtui judėti gyvenime pirmyn ir realizuoti savo sumanymus. Būdingas Liūtui egoizmas padeda įgyvendinti svajones. Jis turi puikų skonį. Moka sukurti interjerą, pabrėždamas teigiamybes ir paslėpdamas trūkumus. Tai lyg menininko kova su šviesa ir tamsa. Draugams ištikimas, nors jų turi nedaug. Turi milžiniškų gyvenimo resursų ir sugeba atsigauti.

Antrasis dekanas (rugpjūčio 3-13 d.). Pagrindinis devizas – intelektas.
Turi analitini protą, kuris leidžia lengvai ir neklystamai padaryti tai, ko kiti pasiektų tik įtempę visas jėgas. Jis moka nukreipti kitus jam norima kryptimi. Labai didžiuojasi sėkme. Valdžia ir atsakomybė jo neapsunkina. Tačiau kruopštus darbas jam nuobodus ir, esant bet kokiai galimybei, stengiasi atsikratyti jo. Greitai susierzina, tačiau greitai ir atlėgsta. Jam patinka pasilinksminimai ir panorėjęs gali būti kompanijos dvasia.

Trečiasis dekanas (rugpjūčio 14-23 d.). Pagrindinis devizas – eksperimentavimas.
Audringus veiklos periodus keičia atsipalaidavimas. Liūto intelektas nuolat reikalauja vis naujų idėjų bei įspūdžių. Jis juos randa visur. Jeigu tik praranda sugebėjimą susikaupti, tai tampa nieko nematantis ir negirdintis. Sritis, kuria domisi Liūtas, turi nuolat traukti.

Charakteris

Gimusieji po Liūto ženklu turi didžiausias galimybes tapti lyderiais. Šių žmonių pašaukimas – ne tik valdyti, bet ir mylėti. Deja, dauguma Liūtų yra labai nelaimingi, jeigu nesijaučia garbinami. Šie žmonės kilnūs ir taurūs, mėgsta teisingumą. Pasaulis jiems – tarsi didžiulė scena; Liūtai dažnai pasižymi dramaturgo talentu bei polinkiu dramatizuoti.

Privalumai: žaismingumas, kūrybiškumas, gebėjimas vadovauti, svetingumas, mokėjimas išlikti oriam net ir nepalankiausiom sąlygom.
Trūkumai: dažnai nepagrįstas išdidumas, tuščiagarbiškumas, polinkis viską dramatizuoti, perdėtas savęs vertinimas.

Vaikystė

Mažieji Liūtukai yra reiklūs ir įnoringi. Jie trokšta turėti viską, kas tik geriausio, o jeigu tėvai ne visada įstengia patenkinti tokius jų poreikius, neretai puola į isteriją. Kita vertus, šio ženklo vaikų praktiškai neįmanoma įtraukti į vadinamąsias „blogas kompanijas” – vien dėl jų asmeninio išdidumo jausmo. Iš prigimties vaikai Liūtai išsiskiria imliu protu, lengvai mokosi, bet labai nemėgsta užsiimti sportu. Juos galima pamėginti suvilioti nebent pačiomis prestižiškiausiomis bei unikaliausiomis fizinio aktyvumo rūšimis – lauko tenisu, kalnų slidinėjimu, plaukimu, pramoginiais šokiais. Liūtai daug skaito, mėgsta klausytis geros muzikos. O draugų tarpe stengiasi visada išlikti dėmesio centre.

Vyras – Liūtas

Darbas. Šio ženklo žmonės išsiskiria pačiomis didžiausiomis gyvybinėmis galiomis, nes juos ypač veikia Saulė. Dažniausiai visi vyrai Liūtai jaučiasi esantys aplink vykstančių įvykių centre. Beveik visiems šio ženklo atstovams taip pat būdingas asmeninis žavesys bei gebėjimas suvaldyti bet kokią situaciją, kai tam prireikia tvirtybės ir išminties. Liūtai paprastai renkasi tokį darbą, kur būtų pastebimi ir kuris leistų pasiekti šlovės ir sėkmės. Jie nemėgsta būti pavaldūs, o iš aplinkinių tikisi žavėjimosi savo pasiektais rezultatais. Garbėtroška verčia juos atiduoti darbui visą savo laiką ir jėgas. Tačiau kartais jų pasitikėjimas savimi gali peraugti į pagyrūnišką, o išdidumas – į pasipūtimą. Todėl vieni juos tiesiog dievina, o kiti – neapkenčia. Ne taip svarbu, kokioje srityje jis susiras užsiėmimą. Esmingiausia tai, jog Liūtas sugeba išsikovoti vadovo vietą, kuri, jo manymu, priklauso tik jam. Taigi tinka kiekviena profesija, žadanti puikią karjerą. Geriausias veiklos laukas Liūtams – pramonė, juvelyro darbas, valstybinė ir diplomatinė tarnyba, sportas, pramogų verslas, teatras, kinas. Liūtą gali žavėti ir savarankiškas darbas, kur esi pats sau ponas ir viršininkas. Liūtams nevertėtų rinktis darbo nedidelėse firmose, ar mažuose kolektyvuose.

Draugystė. Liūtai savo garbėtroškos patenkinimo ieško ir draugystėje, jie tiesiog negali gyventi be pagyrų ir pataikavimo, niekada neatleidžia išdavystės ir dažnai pasitenkina vieninteliu, tačiau labai atsidavusiu draugu, kuris nuoširdžiai žavisi jų asmenybe. Šio ženklo atstovų ramūs draugiški santykiai netenkina. Narsuolis Liūtas gali pasiaukoti dėl draugo mūšyje, tačiau vargu ar pakęs ilgą bendravimą su nuobodžiu žmogumi. Kritikuoti Liūtus beprasmiška, išmintingiau yra juos girti netgi su nedidele pataikavimo priemaiša. Litų pagalba yra nepakeičiama užmezgant dalykinius ryšius bei sudarinėjant finansinius sandorius.

Meilė. Meilėje Liūtai romantiški ir kilniaširdžiai, jie apsupa savo išrinktąją rūpesčiu ir neužmiršta nuolat žavėtis jos privalumais, visiškai nekreipdami dėmesio į trūkumus. Liūtams patinka leisti vakarus prie žvakių, romantiškos muzikos fone. Paprastai šio ženklo atstovai – aistringi žmonės ir mylėdami yra labai jautrūs. Jie lengvai pasiduoda seksualiniams troškimams, tačiau iš išdidumo retai kada sau leidžia šeimyninę neištikimybę. Idealiausios Liūtų santuokos būna su Avino, Šaulio ir Svarstyklių ženklų moterimis.

Moteris – Liūtas

Darbas. Liūtės iš prigimties išdidžios, neretai netgi pasipūtusios ir šiek tiek kaprizingos. Jos mėgsta būti dėmesio centre ir faktiškai negali pakelti jokio fizinio darbo. Kaip ir šio ženklo vyrai, moterys Liūtės dažnai užima vadovaujančius postus ir, užimdamos juos, retai kada leidžiasi į kompromisus. Šio ženklo atstovės yra geros bei profesionalios valstybės tarnautojos, teatro režisierės ir vadovės, įmonių vadovės ir administratorės.

Draugystė. Šio ženklo atstovės stengiasi bendrauti su panašiais į jas pagal kilmę ir padėtį visuomenėje žmonėmis. Tačiau su savo draugėmis retai kada būna iki galo nuoširdžios bei atjaučiančios. Draugystėje Liūtės paprastai naudojasi savų tikslų pasiekimui, bet gali pademonstruoti ir kilnumą bei pasielgti nesavanaudiškai – nors tik išimtiniais atvejais. Nuo pat ankstyvos vaikystės joms daug mielesnė vyriška draugija, tad be draugių moterų Liūtės gali apsieiti ir visiškai.

Meilė. Liūtes išskiria netgi jų eisena – tolygi, gracinga, su aukštai pakelta galva. Joje atsispindi tuo pačiu ir Liūčių išdidumas, ir siekis atrasti gyvenime savęs vertą partnerį. Daugelis moterų Liūčių, puikiai suvokdamos savo patrauklumo galią, mėgsta manipuliuoti vyrais. Joms labiausiai patinka jaustis esančiomis dėmesio centre ir visiškai nežavi buities rūpesčių tvarkymas. Net ir su savo vaikais Liūtės stengiasi išlaikyti distanciją, todėl šeimoje vaiko auklėjimu daugiausiai užsiima tėvas arba seneliai.

Patarimai vyrams: Liūtės paprastai ieško vyro, kuris sugebėtų padaryti karjerą. Pačios moterys, gimusios po šiuo ženklu, linkusios puoštis, didelį dėmesį skiria daiktams. Labai mėgsta dovanas. Nepamirškite bet kokia proga maloniai nustebinti savo žmoną ir būkite jai dėmesingas.

Sveikata

Prigimtis apdovanojo Liūtus stipria sveikata. Saulė, kuri daro jiems didelę įtaką, teikia daug galių ir energijos. Todėl šio ženklo atstovai retai kada serga sunkiomis lėtinėmis vidaus organų ligomis. Tačiau neretai nukenčia per nelaimingus atsitikimus, patiria įvairias traumas, lūžius, išnirimus, patempimus, nes jų kaulai ir sąnariai yra ganėtinai trapūs. Sulaukus pagyvenusio amžiaus, Liūtams reikia būti ypač atsargiems, nes tuomet kaulai prastai suauga.

Didelė Liūtų problema yra nepakankamas rūpestis savo sveikata. Silpniausia vieta Liūto organizme yra kraujo apytaka ir, žinoma, širdis, nuo senų senovės laikoma kaip gyvybės, stiprybės ir drąsos buveinė. Jei planeta silpnai pasireiškia Liūto ženkle, gali išsivystyti polinkis sirgti širdies bei kraujotakos ligomis. Jaunystėje daugeliui šio ženklo atstovų gali pasireikšti aritmija, kuri vėliau praeina. Tačiau jeigu Liūtai ir toliau nesirūpina savo sveikata, širdies aritmija gali išsivystyti ir brandžiame amžiuje, tuo pačiu grėsdama daugeliu problemų bei priversdama patirti įvairių nemalonumų. Polinkis daugelį ligų persirgti vaikščiojant, gali tapti ir rimta jų komplikacijų priežastimi, paskatinti širdies nepakankamumo išsivystymą. Todėl pasireiškus bet kokiems su širdies veikla susijusiems sutrikimams ar simptomams, Liūtams būtina kuo skubiausiai kreiptis į gydytojus.

Be širdies ligų, Liūtai neretai kenčia nuo ūmaus ir lėtinio bronchito, kepenų ligų. Daugelis Liūtų nėra linkę į nervinius sutrikimus ar stresų sukeltus nervinius priepuolius. Tačiau kai kurie šio ženklo atstovai kenčia nuo kaklo ir veido srityje pasireiškiančios neuralgijos, sukeltos trišakio nervo uždegimo. Profilaktiškai nuo to galima apsisaugoti labiau tausojant savo sveikatą, vengiant skersvėjų ir pernelyg didelių fizinių organizmo apkrovų.

Liūtams būdingos didžiulės gyvybinės energijos atsargos, ir todėl jie atkakliai priešinasi bet kokioms negalioms. Paprastai jie netgi vengia kreiptis į gydytojus. Norintiems atsipalaiduoti Liūtams galima patarti mokytis meditacijos. Liūtai – Saulės vaikai. Jie nemėgsta apniukusio oro, lietaus, darganos. Sunkiomis geomagnetiniu požiuriu dienomis jiems gali paūmėti širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Liaudies medicina pataria Liūtams naudoti saulės vonias, lankytis soliariumuose žiemos laikotarpiu, ženšenio ir sukatžolės nuovirus.

Mityba

Rekomenduojami produktai (jie pateikiami eilės tvarka pagal tinkamumą):
Prieskoniai – garstyčios, imbieras, obuolių actas.
Vaisiai – vynuogės, abrikosai, kriaušės, slyvos, bananai, mandarinai, persimonai, granatai, figos, arbūzai.
Daržovės – baltagūžiai kopūstai, ropės, bulvės, ridikai, česnakai, morkos, ropiniai svogūnai, moliūgai, petražolės, salierai, agurkai, aguročiai, žalieji žirneliai, baklažanai.
Ankštinės daržovės – pupelės, daržo pupos.
Riešutai – graikiški ir žemės riešutai.
Grybai – visos „baltųjų” valgomų grybų rūšys, šampinjonai, pievagrybiai.
Kruopos – sorų, grikių, kviečių.
Bitininkystės produktai – grikių medus, mėtų ir spygliuočių medus.
Riebalai – ančių taukai ir avių lajus.
Aliejus – saulėgrąžų.
Mėsa – jautiena, aviena, triušiena, elniena.
Paukštiena – antiena, vištiena.
Žuvys – baltasis omulis, sterkas.
Pieno produktai – grietinė, kefyras, grietinėlė, pienas, fermentinis sūris, varškė.
Gėrimai – juodoji ir žalioji arbata.
Perdirbti produktai – cukrus, druska.

Poilsis ir kelionės

Šio ženklo žmonės kupini gyvenimo džiaugsmo ir optimizmo, tačiau ir juos nemalonumai kartais išmuša iš vėžių. Taip dažniausiai nutinka, kai kas nors užgauna Liūto savigarbą. Norėdamas susigrąžinti „žvėrių karaliaus” titulą, Liūtas turėtų pasidabinti gražiais drabužiais, papuošalais, nueiti į teatrą, koncertą ar į svečius. Vos tik Liūtas pajunta aplinkinių dėmesį, jo blogos nuotaikos – kaip nebūta.

Liūtams labai tiktų Aleksanderio atsipalaidavimo pratimai. Liūtai mėgsta tiesią, taisyklingą stovėseną. Reikėtų atsisėdus ant kėdės, nesiremti į atlošą. Paskui įsivaizduoti, kad nuo kūno vidurio keliamasi aukštyn. Keltis reikia labai lėtai ir tik tiek, kiek galima. Galvą reikia laikyti tiesiai, įsivaizduojant, kad prie pakaušio pritvirtinta virvutė tempia statmenai į viršų.

Jeigu po šiuo ženklu gimęs žmogus ką nors nusprendė, vargu ar pasiseks kitiems pakeisti jo sumanymą. Stodamas prieš visus nepritariančius, Liūtas gali iškeliauti vienas pasirinktu maršrutu ir tokiu būdu įrodyti savo pranašumą. Kelionėse šio ženklo atstovai semiasi ir kūrybinio įkvėpimo; jie iš anksto nori žinoti visas būsimos kelionės smulkmenas. Paprastai Liūtams nepatinka maršruto pakeitimai, jeigu tai ne jų pačių pasiūlytos permainos. Tėvai Liūtai nėra linkę palikti savo atžalas namuose ir keliauti vieni. Keliaudami su grupe, jie sunkiai bendraus su savo ženklo žmonėmis, o būdami tarp ryškių asmenybių gali susirgti dėmesio stokos liga. Atsidūrusiam nelaimėje bendrakeleiviui nestokos užuojautos, širdies šilumos ir padės kuo galėdami.

Kraudamiesi kelionės lagaminą, Liūtai turi pagalvoti ir apie rūbų patogumą bei praktiškumą, o ne tik apie tai, kokį padaryti įspūdį. Ryškios klimato permainos bei kiti veiksniai gali neigiamai atsiliepti širdies veiklai. Be to, po Liūto ženklu gimusiems žmonėms kelionėse reikia saugoti savo stuburą. Ypatingai gerai Liūtas turėtų jaustis karštose dykumų apylinkėse arba kalnuose. Šiam zodiako ženklui vertėtų aplankyti Siciliją ir Italiją, taip pat Prancūziją, o svarbiausia – Kaliforniją.

Suderinamumas

Liūtas ir Avinas
Liūtas ir Jautis
Liūtas ir Dvyniai
Liūtas ir Vėžys
Liūtas ir Liūtas
Liūtas ir Mergelė
Liūtas ir Svarstyklės
Liūtas ir Skorpionas
Liūtas ir Šaulys
Liūtas ir Ožiaragis
Liūtas ir Vandenis
Liūtas ir Žuvys

208 komentarai. Komentuoti>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.