Prietarai apie dovanas

Dovanojant peilį ar kitokį aštrų daiktą, reikia paprašyti, kad tas, kuriam dovanojate, duotų mainais nors kelis centus. Priešingu atveju galite susipykti. Beto tokie daiktai simbolizuoja negandas. Šio prietaro šaknys –
Senovės Rytuose, kur tikėta, kad gavus dovanų tokį daiktą visus namiškius dar ilgai persekios nelaimės. Taip pat nepriimtina dovanoti šalto ginklo (kad ir suvenyrinio), virtuvės rinkinių, kuriuose esama peilių. Europoje šios tradicijos ne itin paisoma, bet vis dėlto dovanai rekomenduojama rinktis ką nors mažiau pavojingo.

Jei kam nors padovanosite du kaštonus – tą žmogų būtinai aplankys meilė.

Daugelyje šalių nevykusia dovana laikoma nosinė. Pasak senovės tikėjimų, kartu su šiuo nekaltu daiktu pas gavėją pereina ir visos dovanotojo negandos. Beto simbolizuoja ašaras ir ligas.

Dovanojant piniginę, į ją įdėkite bent truputį pinigų – tai pritrauks pinigus, ir piniginė niekad nebus tuščia.

Labai geras ženklas įkurtuvių proga dovanoti bambuką, pasak rytų išmintį – tai namų harmonijos bei gerovės simbolis.

Mylimam žmogui negalima dovanoti laikrodžio ir geltonų gėlių – šie daiktai simbolizuoja išsiskyrimą.

Nevalia dovanos perdovanoti kitiems – nes nusigręš sėkmė.

Nederėtų teikti kryžiaus formos daiktų: statulėlių, papuošalų ir pan. Sakoma, jog tokia dovana tarsi palinkima sunkaus gyvenimo.

Nepatartina sutuoktiniui dovanoti apavą, nes dar ims ir išeis.

Dovanojant gėles, pasak prietarų, jų skaičius turėtų būti nelyginis, nes tuomet žmogui kuriam įteiksit bus lengviau įveikti iškilusius sunkumus.

Lyginis skaičius gėlių vazose – lyk pastato barjerą sėkmei tuose namuose.

Kaklaraištį vyrui gali dovanoti tik artimas žmogus – žmona, sužadėtinė, giminaitis. Priešingu atveju tokia dovana simbolizuoja pririšimą prie savęs. Nepaisant to, kad tokia priežastis kiek juokinga, vis dėlto prietaru vadovautis verta: juk svetimam žmogui labai sunku parinkti aksesuarą, kuris tikrai tiktų prie turimų rūbų.

Kinai niekada nedovanoja laikrodžių, kadangi žodis “laikrodis“ kinų kalboje skamba panašiai, kaip „laidotuvės“. Mūsų kraštuose laikrodžio vienas kitam negali dovanoti tik sutuoktiniai, neva tokia dovana gali tapti ilgo jų išsiskyrimo pranašu.

Jei ketinate dovanoti brangenybes, verčiau nedovanokite nei tikrų, nei dirbtinių perlų. Pasak senovės graikų mitologijos, perlai – tai nimfų ašaros. Krikščionys taip pat perlus vadino našlaičių ir našlių ašaromis.

Veidrodžiai nedovanojami dėl jiems priskiriamų mistinių savybių: manoma, kad amalgama gali atverti duris į dvasių pasaulį. Svetimas veidrodis gali tapti nelaimių priežastimi.

Jaunikis ir nuotaka, apsikeisdami dovanomis, neturėtų vienas kitam dovanoti knygų, ypač romantiškos poezijos ir meilės romanų. Sunku pasakyti, iš kur kilo šis prietaras ir kokia jo prasmė, bet, šiaip ar taip, jis egzistuoja.

Rinkdama gėles turėtum atsiminti, kad mylimajam ar sutuoktiniui negalima dovanoti gvazdikų. Išimtis – ne asmeninės, o bendros šventės, pvz. profesinė ar valstybinė šventė.

Bet koks indas, įteiktas kaip dovana, turi būti nepriekaištingos išvaizdos, be menkiausio įtrūkimo. Jei jų esama – blogas ženklas, užtraukiantis nelaimes.

Keptuvės ar puodo negalima dovanoti tuščio, į juos būtina įdėti kokį nors nedidelį daiktą (atviruką, suvenyrą ar saują saldainių).

Dekoratyvinius augalus, vazonines gėles būtia dovanoti tik iš visos širdies, kitaip jie greitai nuvys. Esama ir tokio prietaro, kad apskritai namuose geriausiai prigyja ne dovanotas augalas, o slapta pavogtas kokio nors augalo ūglys.

Blogu tonu laikoma dovana, kurią puošia užrašas svetima, nesuprantama kalba – prietaringi žmonės tokią laiko bloga lemiančiu ženklu.

Paukščių figūrėlės ir suvenyrai su sparnuočiais, ypač jei tai yra šarka, varna, balandis ar gandras, į namus atneša nelaimes.

Negalima dovanoti su ligomis susijusių daiktų: termometrų, inhaliatorių, spaudimo matuoklių.

15 komentarai (-ų) - Prietarai apie dovanas

 • Violeta

  Norejau paklausti,ka gali reiksti labai keista dovana nuo brolio. Jis sioms kaledoms man padovanojo kilograma zalios mesos-skerdienos? Jei kas zinot ka gali tai reiksti rasykite..

 • Juozapas

  Dovanota zalia mesa nesa nesekmes ir nelaimes.Reikia tokios dovanos vengti.

 • Ieva

  Man draugas parveze lauktuviu raktu pakabuka meskiuka (jis ne mano vaikinas, bet atrodo, kad as jam patinku. Ka tai reiskia?

 • gele

  Sveiki
  Jubiliejaus proga gavau medine druskine su pipirine. Dovana kažkodėl privertė pasijusti nejaukiai… Sakykite ką gali reikšti tokia dovana?

 • saulyte

  sveiki dalyvavome vestuvese, ir baznycioje ceremonijos metu kunigo dovanotas kryzelis iskrito jauniesiems is ranku, ir jaunajam 3.15 sustojo laikrodis tai pat ceremonijos laiku, ka tai reiskia pagal prietarus

 • Danguole

  Laba diena.
  Man drauge padovanojo auskara su varlytes figurele, o mama mano,raktu pakabuti su varlytes figurele. Bet drauge mire nuo vezio ir po puses metu, man nutruko jos dovanito auskaro varlyte ir po keliu dienu mamos dovanota raktu pakabuko varlyte nukryto 🙁
  Gal galetumete pasakyti, ka tai galetu reiksti? Aciu jums .

 • Atir

  Nesu ekspertė, bet man atrodo, kad meškiukas reiškia meilę, o pakabukas, kad nori Jus prie savęs “prisikabinti” (juokauju). Dėl druskinės su pipirine, na, tai reiškia, kad dovanotojas yra ne Jūsų skonio ar lygio, išsilavinimo žmogus Ūreikia imti į draugus ne bet ką, jei giminė, nekreipti dėmesio,, tai lyg simbolinės dovanos, dovanojamos per vestuves tam ,kad gyvenimas nebūtų be skonio(juokauju). Apie kryželį jau buvo parašyta, o jei iškrito, gal pasąmonėje nenori priimti gyvenimo kryžiaus, nors ir pašventinto, o , kad laikrodis sustojo, tai baigėsi baterija, sutapimas arba tą dieną buvo didelės saulės magnetinės audros ir paveikė jautrų laikrodžio mechanizmą. Už mirusią draugę būtina pasimelsti, galima net mišias u[pirkti ir pasimelsti bažnyčioje už jos sielą, nes mirė juk neseniai. Auskarai pastoviai lūžinėja arba yra vienas pametamas, toks jau nedėkingas papuošalas, užkliūna vis ar nutrūksta užsikabinęs. Pakabukai irgi dažnai sulūžta, juk nėra amžini, jei būtų, nieks naujų nebegamintų ir niekas jų nepirktų.

 • naste

  ar galima vaikinui dovanoti ziebtuveli su jo zodiako zenklu?

 • Petras

  Taupant laiką, paprasčiau būtų surašyti ką galima dovanoti.

 • Rokas

  Ka reiskia merginai dovanoti zaisliuka?

 • Egle

  Sveiki, girdejau, kad negalima antrai pusei dovanoti ziebtuvelio, tik niekur nerandu, KODEL?? Gal kas zinote reiksme? 🙂

 • Nijole

  Darbe gavau kaledine dovana -trikotazines juodos spalvos pirstines. Kokia sios dovanos reiksme? Aciu.

 • Raimonda

  Mano buvusi anyta (santykiai ne is puikiuju) padovanojo man gimtadienio diena ranku darbo zalia zvake, prie jos priristas medinis angelelis ant kurio parasyta “sveikatos”. Priemiau, bet dabar nezinau ka daryti, bijau, maza kokiom mintim ji ten nes bjauri boba…del to ir buvusi anyta 🙂 Kazi ka reiskia ir ka man daryti, dekui

 • Mergina

  Vaikino mama man padovanojo, tiesiog privertė paimti iš jos man dovanojama plauku sage, blizgancia. Ka reiskia? Man kartais atrodo, kad po tos sages man su sveikata problemu atsirado daug..

 • Aura

  gal žinote, ką simbolizuoja dovanoti juodieji pipirai?

Palik komentarą

Galite naudoti HTML gaires

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>