Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Sapnų paslaptys

Akli „mato“ sapnus

Žmonės, kurie akli ne nuo gimimo, gali matyti sapnus kaip paveikslėlius. Nuo gimimo akli nemato paveikslėlių, tačiau jų sapnai pilni garsų bei kvapų.

Užmirštame 90 procentų sapnų

Per penkias minutes po to, kai pabudome, užmirštame net pusę sapnų, po dešimties – vargu, ar prisimename bent 10 procentų. Istorijoje būta atvejų, kuomet poetus, rašytojus bei mokslininkus aplankydavo sapnai, kuriuose jie kurdavo eiles, romanus arba naujas mokslines teorijas. Pasisekė tiems, kurie turėjo šalia lovos rašiklį ir popieriaus. Taip gimė R. L. Stevensono istorija apie Džekilą ir Haidą, M. Shelly – apie Frankenšteiną, o Mendelejevas sapnuose išvydo savo periodinių elementų lentelę.

Visi sapnuoja

Visi žmonės (išskyrus tuos, kurie serga sunkiomis psichinėmis ligomis) sapnuoja. Tačiau moterų ir vyrų sapnai skirtingi. Vyrams dažniausiai sapnuojasi vyrai, o moterų sapnuose vyrų ir moterų daugmaž po lygiai.

Sapnai saugo nuo psichozės

Neseniai mokslininkai vykdė eksperimentą: tiriamiesiems leisdavo miegoti 8 valandas, tačiau žadindavo kiekvieno sapno pradinėje stadijoje. Po 3 dienų visiems eksperimento dalyviams pablogėjo dėmesio koncentracija, atsirado haliucinacijos ir pirmi psichozės požymiai. Tyrimo dalyviams leidus sapnuoti, mokslininkai pastebėjo, kad smegenys kompensavo sapnų trūkumą ilgesnėmis nei įprasta greito sapno fazėmis.

Sapnuojame tai ką matėme

Sapnuose dažnai matome nepažįstamus žmones, tačiau nesuvokiame, kad mūsų sąmonė jų veidų neišsigalvojo. Tai realių žmonių veidai – tų, kuriuos mes matėme, tačiau neprisimename.

Ne visi mato spalvotus sapnus

Apie 12 proc. reginčių žmonių mato tik juodai baltus sapnus. Kitų sapnai – spalvoti. Yra kelios tipinės sapnų, kurie sapnuojasi visiems, grupės: situacijos mokykloje ar darbe, bandymas pasprukti nuo persekiotojų, kritimas iš didelio aukščio, žmogaus mirtis, dantų kritimas, skrydis, nesėkmė per egzaminą, autoavarija ir kitos.

Sapnai būna netiesioginiai

Mūsų pasąmonė naudojasi ženklų ir simbolių sistema. Todėl nereikėtų pažodžiui priimti sapnų, net jei jie labai logiški. Pasąmonė mums siunčia signalus, o ne apibrėžtus vaizdus.

Buvę rūkaliai mato ryškesnius sapnus

Anksčiau rūkę, bet metę šį įprotį žmonės mato turiningesnius ir realesnius sapnus nei visi likę. Dažniausiai jie sapnuoja, kad vėl pradėjo rūkyti ir tuo metu jaučia didžiulę kaltę dėl to.

Išoriniai dirgikliai veikia sapnus

Kiekvienas iš mūsų nors kartą susidūrė, kaip pasąmonė fizinius pojūčius paverčia sapno dalimi. Ištroškusiam žmogui sapne „paduodama vandens stiklinė”, jis bando ją išgerti, vėl jaučia troškulį, vėl atsiranda stiklinė, kol žmogus ne-pabunda ir nesupranta, kad išties labai nori gerti.

Sapno metu mes paralyžiuoti

Gal ir sunku patikėti, bet mūsų kūnas sapnuojant yra beveik paralyžiuotas. Taip yra dėl to, kad jis realiai nekartotų tų judesių, kurie vyksta sapne. Tuo momentu kai knarkia, žmonės sapnų nemato. Maži vaikai nemato savęs sapnuose, kol jiems nesukanka treji. Nuo 3 iki 8 metų vaikai sapnuoja daugiau košmarų nei suaugęs žmogus per visą savo gyvenimą.

Šaltinis: Burturatas.info

Raktažodžiai:

,

56 komentarai. Komentuoti>

 • nu jo

  Atsakyti
 • Man vakar buvo situacija. As buvau susitikime ir zmogus kuris ji vede snekejo apie darba ir tada gal kokia minute kaip ir ka sake kad dare tuo laiku as jau zinojau, tj cia irgj skaityti kaip deja vu? ar cia kazkas kito, nes tikrai nepamenu kad sapnavus buciau, nes nkd nesapnuoju zmoniu snekanciu angliskai, o kadangj as uk, viskas buvo pasakojama angliskai :):O

  Atsakyti
 • Mano sapnai paskutiniu metu yra baisus. Bijau miegoti tamsoje,todėl dažniausiai miegu prie stalinės lempos.Visada sapnuoju ta patį sapną, ta pačią vietą. Tik veiksmas vyksta kitaip. Taip jau ketverius metus. Seniau kažkaip nesusiedavau to sapno su kitu savo sapnu kurį sapnuoju dažnai. Ir visgi pasirodo tie sapnai mano yra apie realia vietą. Kurią aš jau visai buvau lyg ir primiršus. Butent neperseniausiai joje apsilankiau joje buvau prieš 5 metus. Įėjus į tą vietą jaučiausi taip lyg būčiau gavus į galvą. Pradėjo trukti oro,spausti širdį. tačiau tuo pat metu jaučiau kaip ir palengvėjimą. Grįžusi namo pasigooglinau apie ją. Ir patyriau taip sakant šoką. Nes viskas ką sapnuodavau savo košmaruose turėjo detalių apie to pastato praeitį..Sapnavau kaip jis degė,mirė daug žmonių,pasirodo senais laikais perstatant tą pastatą iš tikrūjų kilo gaisras. Sapnavau kareivius kankinančius merginas,pasirodo ankščiau ten buvo kareivinės. Nebežinau kas man darosi. Jaučiuosi sudirgusi ir nesaugi. Galbūt jum atrodys kvaila,ir dėmesio trūkumas. Tačiau instinktyviai jaučiu kad tą pastatą ir mano sapnus tikrai kažkas sieja. Ir kad jame įvyko tikrai kažkas blogo. Lankantis pirmą kartą buvau dar vaikas. Galbūt ten įvyko kažkas ką mano samonė bando užblokuoti ir tai išlenda per sapnus. Tikrai norėčiau su kuo nors apie tai pasikalbėti..

  Atsakyti
 • karta sapnavau kad esu viename name su vienu pazystamu ir aplink laksto vaikai. Mazdaug po 2 men. tas pazystamas kuri sapnavau paprase pavesti pas jo draugus. Nuvaziavus i vieta ir iejus i jo draugu nama buvau sokiruotas ir pasimetes, nes to namo vidus buvo visiskai toks koki regejau sapne ir aplink buvo daug zmoniu bei VAIKU !. Realiame gyvenime niekada nebuvau buves tame name ir nieko apie ji nezinojau. Dar niekam apie tai nesakiau. Gal kam buvo taip nutike ?

  Atsakyti
 • Man tai visai blogai Su sapnais.Anksciau dar sapnuodavau grazius sapnus,dabar patyriau stresiniu situacijų, tai tokie kosmarai parejo!!! Nebežinau ką daryt,žiauriai realus,kad mane tempia i kambario vidurį ir volioja po to juodos rankos ar pirštai pries akis,kad neatsimerkciau ar neatsibusciau,nors realiai suprantu,kad man būtinai reikia atsibust,suprantu kad sapnuoju bet kartu ir taip realu. Vienu žodžiu kazkas mane valdo sapnuose ir neleidzia pabust. Ką tai galetu reikšti gal kas žino?

  Atsakyti
 • valentas
  2012-09-07 10:57

  ar galit pasakyti kodel as sapne nemikcioju o realybeje mikcioju ir gan smarkiai..

  Atsakyti
 • as ir matau sapnus bet tik praiti ne savo bet kaiko kito kaip gabi maciau ka ji rase bet nematau veido

  Atsakyti
 • man labai dznai buna, kai patiriu stresa( darbo keitimas, gyvenamosios vietos pakeitimas ir t.t) kad pradedu sapna su realybe maisyt. PVz: miegu ir galvoju, kad vaikus reikia priziuret , kaip jie miega ar miega.. atsikeliu ir pagalvoju, kad gi nedirbu ko man juos ziuret ir po keliu min vel tas pats.. zodziu protas ciuozia 😀

  Atsakyti
 • Gal kas nors zino, ar imanoma susapnuot, kazka, ka nori (pvz.: mylima zmogu) ir jei taip, kaip? Padetumet labai, aciu.

  Atsakyti
 • „Vyrams dažniausiai sapnuojasi vyrai” su situo nesutinku tikrai. o man girtam, kaip ten #1 klause, patys ryskiausi sapnai tada buna.

  Atsakyti
 • Visi tie kurie sakė, kad sapnuoja ateitį, tai manau, kad jūs nesapnavote o… Na nežinau kaip tai paaiškinti. Vienu žodžiu jeigu jūs kažką padarot ir jums atrodo, kad jau taip buvo, tai tai vadinama dežavu [deja vu] pasiskaitykit apie tai.

  Atsakyti
 • Man irgi gana daznai pasitaiko kad kaip ir ateiti susapnuoju ir kaip ir vakar mano draugas kazka man parase ir as zinojau jau pries ateinant kitai zinutei ka jis man parasys o taip ir buvo. Gabi kaip nusiteiksi taip ir gali buti bet geriausiai tik gera galvot ir taip dazniausiai buna gi sakoma esi pats sau gyvenimo kalvis.. 🙂

  Atsakyti
 • O šiaip, neseniai sapnavau kad su drauge vykstame į Londoną, pažiūrėjus internete pamačiau, kad reikšmė – sunki liga. Tai nežinau tikėti ar ne :S

  Atsakyti
 • Tomai, Paulina, Laura man irgi pasitaiko, kad sapnuoju „į ateitį” ir kai man ką nors pasako atrodo, kad man jau sakė tai sakau – aš sapnavau šį momentą ir panš. ;D

  Atsakyti
 • Anzelika
  2010-02-23 18:30

  o jus nemanot, kad kai sapnuoji ateity tai vadinama DEZA VU?

  Atsakyti
 • Mano drauge taipat sapnuoja ateiti ir labai daznai 🙂 man labai keista, kai as jai kanors pasakoju nors dar nebuvau pasakojus ji sako: tu man jau sakei. O tada prisimena, kad sapnavo ;D

  Atsakyti
 • Tomai zinai man irgi tas pats nezinau is kur as tai suzinau ar tai sapnas ar tai kas, as net nezinau is kur, tai sapnas ar kas. Susapnuoju ka nors o poto einu pvz.:pagalvoju kad jau taip dariau o poto prisimenu kad nedariau ir nors galeciau tai pakeist bet mane kazkas sulaiko. Manau kad yra 2 pasauliai vienas is ju tikras o kitas musu mintyse.:(:)

  Atsakyti
 • O jums nebūna kad pvz ateitį sapnuojat? Gal keistai nuskambės, bet man tai ne kartą buvo kad susapnuoju kokią nors vietą, pamirštu, bet po to kai lankausi vietoje kurioje tikrai nesu buvęs, viskas atrodo pažįstama ir tada prisimenu sapną. Kartais susapnuoju tai ką žmonės man ateityje pasakys bet vėl gi pamirštu ir prisimenu tik tada kai jie man tai pasako. Keisti dalykai su tais sapnais ;D net šiurpu darosi kartais ;D

  Atsakyti
 • river island
  2010-01-28 22:06

  mane tai daznai aplanko sapnai kai atrodo kad jau prabudes esi savo lovoj, bet is tikro dar miegi. tada dazniausiai matau kazkokius objektus salia lovos ar ka nors atskrendanti link manes. ir greitai pabundu. bet taip tikroviskai atrodo kad pamastau gal cia tikra buvo 🙂

  Atsakyti
 • Dar pačioje jaunystėje mano vyras susapnavo savo mirtį. Naktį pabudo ir sako, kad jį kažkas aklinai užmūrijo. Tai buvo sapnas–košmaras.Buvo visas išprakaitavęs ir nežmoniškai plakė jo širdis. Po pusės mėnesio mirė.

  Atsakyti
 • dar sako,kad kosmarus dazniau sapnuoja tie kurie turi zalingu yprociu,tarkim rukantys,kada organizmas miegant reikalauja nikotino ir zmogus neatsibunda tada ir kamuoja kosmarai.

  Atsakyti
 • Kosmarus sapnuoja zmones kuriems tuo metu truksta smegenims oro. Smegenis siunce nervinius impulsus, kad zmogus atsibustu ir kvepuotu. Todel susapnavus kosmara labai dauzosi sirdis ir kvepuojama giliau. Esu susapnavusi labai baisu kosmarįa ir taip pat sunkiai kvepavau ir dauzesi sirdis.

  Atsakyti
 • Sna, pas mane irgi tas pats… sapnavau apie vampyrus vaikystej, tai db taip pat atsimenu +/- viską… Šeip manau sapnavau mirtį, nes toks pat mažo tavęs jausmas užplūsta kai pagalvoji kai tavęs nebebus, kai negalėsi matyt, negalėsi girdėt, net jaust negalėsi, ir iš viso, mąstyt negalėsi, nieko neatsiminsi, ir prieš visa tai nežinosi kas bus toliau; kažkas panašaus(na 3-4 punktus reiktų išbraukt ;D ) buvo tame sapne ;D

  Atsakyti
 • as tai kiekviena miela nakti sapnuoju vis kitokius sapnus… o „smagiausia” yra tai,kad visada po sapno atsibundu ir nesvarbu ar tai vidurnaktis ar ankstus rytas… ir daugiau nebeuzmiegu… buna kartais kad vienas sapnas mane „persekioja” visa savaite, kol as jo neissiaiskinu….

  Atsakyti
 • Sako cia, kad sapnus jau uz 10 min sunku atsiminti, bet kai as gal kokiu 7-8 metu susapnavau viena nemalonu sapna, tai iki pat dabar jo neuzmirstu…

  Atsakyti
 • Cia geras puslapis tik ne girtuokliam. .

  Atsakyti
 • sapnuoja ir girti, pats sianakt grizau namo isgeres, atsiguliau, ir sapnavau.. sapnas tikrai nebuvo is maloniuju.. visa diena buvo vaizdas akyse is sapno

  Atsakyti
 • Jo su tais sapnais ne juokai. O girti ka nors sapnuoja? 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.