Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Kalėdos Romos imperijoje

Šios Kalėdos bus labai sudėtingos, dėl kelių sudėtingų astrologinių aspektų tiek Kalėdų išvakarėse, tiek Kalėdų dieną, gali kilti įtampa – neatsižvelgiant į jūsų zodiako ženklą.

Gruodžio 24-ąją senamadiškas Saturnas susiduria su pažangiu Uranu. Mintys, kurias dėliojotės žiemą, staiga gali reikalauti persvarstymo. Galbūt net susimąstysite apie patį švenčių šventimą. Norėsite įtraukti daugiau savo šeimos istorinių papročių į šventę. Tai geriau nei dar vieneri metai, kai visi plėšote dovanas (oi kiek vargta, kol jas nupirkote) ir naršote po savo telefonus, net ir sėdėdami prie stalo su šeima, kurią iš taip retai matote.

Kalbant apie kalėdų kilmės šaknis. Ar žinote, kad Kalėdos turi savo šaknis Romos šventėje Saturnalijose, savaitės trukmės karnavale, kuris buvo švenčiamas Saturno šventykloje arti žiemos saulėgrįžos?

Saturnalijos šventė
Saturnalia (1783) Antoine-François Callet interpretacija, kaip galėjo atrodyti Saturnalijos šventė

 

Saturnalijų metu visiems buvo leista apversti socialines normas: nuo šeimininkų, tarnaujančių savo tarnams, iki orgijų, lošimų ir daugiau, nesilaikymas buvo atvirai palaikomas. Tik XIX amžiuje Kalėdos iš karnavalų ir pagoniškų švenčių virto tuo, kas jos  yra dabar. ( Mes nekalbam apie tas kalėdas, kurių papuošimus matote maximose iš karto po visų šventų, ar tas, kurias vis bando pavogti grinčas).

Grinčas Krikštėnų dvare

 

2023 metais Kalėdų šventės galbūt nebus tokios išdykėliškos – bet vėlgi, niekada nežinai ( Ypatingai, jei kažkas iš namiškių paėmė, ne tik karšto vyno). Su Venera retrograde susitikus su slaptu, šlykščiu Plutonu gruodžio 25-ąją, planetos vilioja mus tyrinėti savo troškimų kilmę. Šiek tiek Saturnalijų pakartojimas po to, kai buvo padainuotos giesmės ir pakabintos dovanų kojinės.

Su Venera retrograde tradiciniame Ožiaragyje, per daug rizikuojant galite sukelti dramą ilgam. Amerikiečiai turi tradiciją pasipučiuoti po kalėdinę puokšte, mums ji gal nelabai atktuali. Lietuvoje sakyčiau daugiau dramų būna, kai išeini parūkyt ar pawape’int ne su savo antra puse. Pasisaugokite šių dramų šias kalėdas.

Bet jūs nesate priversti leisti Galaktiniam Grinčui pavogti jūsų Kalėdas! Skaitykite toliau ir sužinokite savo Kalėdų 2024 horoskope, kaip kiekvienas zodiako ženklas mėgsta švęsti. Tada pritaikykite savo šventes prie visų poreikių – įskaitant ir savo! 🎄

Raktažodžiai:

, , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.