Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Pozityvūs ir negatyvūs zodiako ženklai

Atkreipkite dėmesį į tai, jog viskas gyvenime turi tarsi savo antrąją pusę (polių): diena – naktis, juoda – balta, karšta – šalta, kairė – dešinė, o pirmiausia vyriškasis ir moteriškasis pradas. Šį sąrašą galima būtų tęsti iki begalybės. Galbūt jūs surastumėte ir naujų sąvokų.

Anksčiau simboliai buvo skirstomi į vyriškus ir moteriškus. Tai tikslinga ir šiandien, jei imsime, jog vyriškas-moteriškas yra tik idealus charakterio tipas, mažai turintis bendra su realiais vyrais ir moterimis. Kiekviename žmoguje glūdi vyriškumo bei moteriškumo pradai. Tarp kitko, nė vienas horoskopas nėra skiriamas vien tik vyrui ar moteriai, astrologijoje nekyla klausimas apie lyčių lygiateisiškumą. Talentus, gabumus, charakterį žvaigždės ir likimas lemia neatsižvelgdami į žmogaus lytį.

Iš matematikos ir fizikos pasiskolinti ženklai + (pozityvu) ir – (negatyvu) yra neutralesni. Jie atitinka kiniečių Yang (pozityvu) ir Yin (negatyvu). Kasdieninėje kalboje tai reiškia „gera-bloga”, tačiau šiuo atveju taip toli gražu nėra. Zodiakas prasideda pozityviuoju ženklu, po to eina negatyvus. Taip ir sukasi visas zodiako ratas: pozityvus-vyriškasis-Yang ženklas, o iš abiejų pusių negatyvūs-moteriškieji-Yin ženklai.

Pozityvūs ženklai

Juos sudaro: Avinas, Dvyniai, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys, Vandenis. Pagrindinė pozityvių ženklų reikšmė čia yra ekspansyvumas, energija, veiklumas, aktyvumas, veiklos siekimas. Pozityviuosius ženklus raiškiai akcentuoja Mėnulis, ascendentas ir maksimaliai reikšmingų planetų padėtis. Tai suteikia jiems judrų charakterį, norą veikti, judėti. Įvairūs dirgikliai gali sukelti nekantrumą bei savikontrolės stoką. Tai irgi skatina drąsą ir aktyvumą. Svarbesniu tampa savasis „aš”, dažniausiai būdingas ir sveikas pasitikėjimas savimi, sąmoningumas. Trūkstant santūrumo arba dėl įtampos aspektų, visa tai gali virsti ir tuštybe, valdžios troškimu, savęs pervertinimu. Dažnai ieškoma atviro pokalbio, norima galutinai sutriuškinti priešininką, bet taip pat ir pasiekti abipusį supratimą.

Negatyvūs ženklai

Juos sudaro: Jautis, Vėžys, Mergelė, Skorpionas, Ožiaragis, Žuvys. Pagrindinė negatyvių ženklų reikšmė yra ėjimas savęs link, stebėjimas, pasyvumo, taikstymosi tendencija. Negatyviuosius ženklus ir čia pirmiausia raiškiai akcentuoja Mėnulis, ascendentas ir maksimaliai reikšmingų planetų padėtis. Tai suteikia šių ženklų charakteriui delsimo, dvejonių ypatumus. Įvykiams leidžiama verčiau tekėti savo linkme, klostytis natūraliai. Šio tipo žmonės yra tylesni, sunkiau užmezga naujas pažintis. Negatyvaus tipo ženklus daugiau formuoja aplinkybės, jie leidžiasi jų vedami, tačiau paskui dažnai skundžiasi per didele globa. Moteriškojo tipo ženklui yra sunkiau pradėti atvirą pokalbį, pačią esmę jie slepia giliai savyje, o savo reikalavimus pateikia pavėluotai. trūkstant santūrumo arba dėl įtampos aspektų šio ženklo naudingosios savybės – diplomatija, atsargumas, kuklumas ir kantrybė, siekiant prisitaikyti bet kuria prasme, gali virsti baikštumu, patogumų siekimu bei silpnu sąmoningumo išvystymu.

Abiems tipams „blogosios” pusės nėra nepakeičiamos. Jos gali būti nugalėtos pirmiausia išmokus pažinti ir priimti sąvąjį „aš” tokį, koks jis yra. Žinoma, tokioje visuomenėje, kaip mūsų, negatyviam tipui yra daug sunkiau, negu pozityviam.

Raktažodžiai:

, , , , ,

2 komentarai. Komentuoti>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.