Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Miškas

Miškas, skirtingai negu vienišas medis, dažnai simbolizuoja išorinį pasaulį, iš visų pusių supantį mažąjį sukultūrintos dirbamos žemės pasaulėlį.
Padavimuose ir pasakose jis apgyvendintas paslaptingomis, dažniausiai grėsmingomis būtybėmis (raganomis, drakonais, milžinais, nykštukais, liūtais, lokiais ir pan.), įkūnijančiomis tuos pavojus, su kuriais per brendimo ir iniciacijos laikotarpį turi susidurti jaunas žmogus („brandos išbandymai“). Tokio „miško“ įvaizdžio šaknys siekia tuos laikus, kai miškai dengė didžiąją teritorijos dalį, o dirbama žemė atkovojama iš jų tik išdeginus medžius ir išrovus kelmus. Sapnuose „tamsus miškas“ reiškia sutrikimą, pasąmonės teritoriją, į kurią žmogus savanoriškai beveik niekada neįžengia. Pasakose dažnai minima pro medžių kamienus spingsinti šviesa reiškia viltį rasti saugią vietą. Miškas yra netvarkingas laukinės gamtos kūrinys, nejaukus ir grėsmingas, jame knibžda laukinių, samaninių bei medžio nykštukių, tačiau yra ir fėjų, kurios gali žmogui padėti. Kita vertus, dvasingiems žmonėms, bėgantiems nuo pasaulio tuštybių, miškas gali būti patikimas prieglobstis. Atsiskyrėlių miško pavojai negąsdino, atvirkščiai, ten jie jautėsi saugomi aukštesnių jėgų. — Skirtingai nuo miško, giraitė nėra tokia didelė, ji permatoma, baimę ir kartu pagarbą kelianti gamtos vieta.
Psichologijos požiūriu, miškas jaunam vyrui dažnai simbolizuoja sunkiai suprantamą moteriškumą, kurį jis pirmiausia turi pažinti ir ištirti. Bendriausia prasme „jame viešpatauja žalios, kartais šiek tiek nušviestos, kartais neįžvelgiamos pasąmonės sutemos, ten verda iš išorės neįžvelgiamas gyvenimas“; sapnų simbolikoje miškui būdingos įvairiausios – ir nepiktos, ir pavojingos – būtybės, jame „gali susitikti ir tai, kas bent sykį pasirodė mūsų dvasinio gyvenimo peizaže dienos šviesoje“ (Aeppli). Žvelgiant psichoanalitiškai, plėšikai personifikuoja „primityvesnę ir pavojingą mūsų esybės, kuri anaiptol nėra tokia gera, dalį“.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.