Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Kiekvienam zodiako ženklui – savi augalai

Visą žemės augaliją globoja Venera, tačiau atskiriems augalams „atstovauja” skirtingos planetos. Taigi žinodami savo zodiako ženklą ir jo valdančiąją planetą, nesunkiai pasirinksite jums daugiausia naudos duosiančius vaistinguosius augalus.

Auginkite juos darže ar užmiesčio sklype, rinkite miške ar pievoje. Bendraukite su jais, ir jie jums suteiks teigiamos energijos. Gydykitės šiais augalais, atsižvelgdami į jų bei planetos, kuri judu globoja, savybes. Gydymo poveikis bus stulbinamas. Mylėkite gamtą ir dosnias jos dovanas. Neraukite ir nelaužykite augalų be reikalo, rinkite tik tuos, kurie sunegalavus jums tikrai galės padėti.
Šios astrologinės rekomendacijos ne įpareigoja, o tik nurodo. Jeigu jūsų ligos pobūdis toks, kad tenka vartoti ne jūsų zodiako ženklo vaistinguosius augalus, vis tiek pamėginkite. Bet geriau rinkitės jums giminingų zodiako ženklų augalus.

Avinus globoja Marso planeta, tad šio ženklo atstovams geriausiai tiks „marsietiški” augalai, dauguma kurių pasižymi rūgščiu arba kartoku skoniu, kai kurie aitriai kvepia, ir daugelis jų apsiginklavę dygliais.
Gudobelė ypač naudinga sergantiesiems širdies bei kraujagyslių ligomis, hipertenzija ar cukriniu diabetu. Šiame augale esančios veikliosios medžiagos slopina skausmus širdies srityje, mažina arterinį kraujospūdį. Vartojami gudobelės vaisiai (tris kartus per dieną, po valgio), taip pat žiedų ir lapų užpilai bei nuovirai. Be to, juos galima vartoti kaip silpną tulžies skyrimąsi skatinančią priemonę.
Bazilikas – prieskoninis augalas. Tai puiki uždegimą slopinanti ir šlapimo skyrimąsi skatinanti priemonė, vartotina ir nuo pilvo pūtimo (meteorizmo).
Raugerškis – tulžies skyrimąsi skatinanti priemonė. Apėmus melancholijai ar depresijai, veikia žvalinamai bei tonizuojamai.
Didžioji dilgėlė – „narsos ir aistros žolė”; jos veikimo bei vartojimo galimybės labai didelės. Dilgėlių lapai mažina kraujavimą, skatina šlapimo skyrimąsi ir slopina uždegimus.
Pipirmėtė skatina smegenų veiklą, veikia tonizuojamai ir stiprina organizmą.
Šaltekšnis padeda normalizuoti žarnyno veiklą.
Kvapioji rūta – puiki gydomoji priemonė Avinams, turintiems regėjimo problemų arba arterinio kraujospūdžio sutrikimų.
Avinams veiksmingas gydymas ir Skorpiono bei Liūto augalais. Reikėtų vengti Svarstyklių augalų.

Jaučiai globojami Veneros. Šį ženklą atitinkantys augalai yra ypač gražūs, skleidžia subtilų aromatą. Veneros gėlės – tikras Gamtos tobulumo pavyzdys. Tai hiacintai, leukonijos, lelijos, pakalnutės, narcizai, rožės, kamelijos, žibuoklės. Kaip gydomoji priemonė Jaučiams rekomenduotini šie Veneros augalai: žiemė, melisa, mirta, šalavijas, kraujažolė, ugniažolė, dirvinė rūgštynė. Šiam ženklui artimi augalai – trispalvė našlaitė, šalpusnis, gyslotis.
Jie neretai gydomi ir trispalve našlaite, kuri taip pat yra patikima priemonė nuo lėtinių odos ligų, skrofuliozės, šunvočių. Vidujai vartojama sergant avitaminoze, esant lėtai gyjančių trofinių opų ar sergant sąnarių reumatu.
Melisos dedama į vaistažolių arbatas. Jos veikliosios medžiagos padeda greičiau atgauti jėgas, ramina nervų sistemą, slopina spazmus, normalizuoja kepenų bei širdies veiklą ir gerina regėjimą.
Įkvepiant mirtos nuoviro garų gydoma migrena, šio augalo žiedų ištrauka jaunina odą.
Gyslotis vartojamas nuo skrandžio bei žarnyno veiklos sutrikimų, padeda esant sumažėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui. Dažnai vartojamas kaip uždegimą slopinanti ir veiksmingai žaizdas gydanti priemonė.
Ugniažolė pasižymi visa įvairių gydomųjų savybių gama. Ji veiksmingai slopina uždegimus ir yra gera dezinfekuojamoji priemonė. Tradicinėje medicinoje šis augalas pasitelkiamas gydant onkologines ligas, ugniažolės ištraukos yra įvairių farmakologinių preparatų sudėtyje.
Jaučiams veiksmingas gydymas Svarstyklių, Mergelės ir Ožiaragio augalais. Patartina vengti Vandens ženklų augalų (Skorpiono, Žuvų bei Vėžio).

Dvynių globėja yra Merkurijaus planeta, todėl jiems reikėtų pirmiausiai atkreipti dėmesį į šiuos augalus:
Tikrasis anyžius – prieskoninis augalas. Jo užpilas vartojamas kaip atsikosėjimą lengvinanti priemonė sergant bronchitu.
Pupelės rekomenduotinos sergantiesiems cukriniu diabetu, tačiau jų reikėtų atsisakyti sergant podagra.
Salierai vartojami kaip veiksminga šlapimo skyrimąsi skatinanti priemonė, jie tinkami nuo šlapimo pūslės akmenligės. Burokėliai rekomenduotini sergant mažakraujyste. Jais gydomi žarnyno veiklos sutrikimai, jie labai naudingi esant padidėjusiam arteriniam kraujospūdžiui, sergant inkstų ligomis. Dažniau valgyti burokėlių patartina Dvyniams, turintiems skydliaukės veikos sutrikimų.
Vaistinė plautė – „plaučių” žolė, vartotina sergant kvėpavimo organų ligomis arba mažakraujyste.
Pavasarinė raktažolė – vertingas vitamininis augalas. Raktažolės šaknų bei lapų nuoviras vartojamas siekiant sumažinti sąnarių skausmus, juo gydomos kai kurios nervų ligos.
Rudmenės (saldymedžio) šaknis rekomenduotina žmonėms, sergantiems plaučių arba alerginėmis odos ligomis.
Dvyniams veiksmingas gydymas ir Mergelės, Vandenio bei Svarstyklių vaistingaisiais augalais. Rekomenduotina vengti Šaulio ženklo augalų.

Vėžius globoja Mėnulis. Jo įtakoje esantys augalai auga prie vandens arba vandenyje. Mėnulio augalai paprastai turi didelius lapus ir stambias šaknis, yra bekvapiai arba, atvirkščiai, skleidžia svaiginamą kvapą. Šiam ženklui priklauso ir lūpažiedžiai augalai.
Grybai – puikus augalinių baltymų šaltinis.
Lapinės salotos – unikalus, vaistingas produktas. Tai puikai kraują valanti priemonė; padeda slopinti stiprų kosulį. Salotų lapais galima malšinti galvos skausmą (dedami ant kaktos).
Agurkai veikia vėsinamai, valo organizmą ir skatina šlapimo skyrimąsi.
Dėmėtasis rūgtis – liaudies medicinoje seniai vartojamas augalas. Tai patikima priemonė viduriuojant, išsivysčius hemorojui.
Trilapio pupalaiškio ištrauka bei nuoviras gerina apetitą, skatinti virškinamojo trakto organų peristaltiką. Šio augalo preparatai vartotini esant sumažėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui.
Iš tradicinių vaistingųjų augalų Vėžiai sėkmingai gali vartoti šalaviją, veiksmingai gydantį peršalimo ligas, kepenų ir tulžies pūslės veiklos sutrikimus. Šalavijas tinkamas vartoti padažnėjus širdies plakimui, pasireiškus neurastenijai.
Vėžiams veiksmingas gydymas ir Skorpiono bei Žuvų ženklų vaistingaisiais augalais. Vertėtų vengti Ožiaragio augalų.

Liūtus globoja Saulė, todėl šiems žmonėms ypač rekomenduotini „saulėtieji” augalai.
Kalninė arnika liaudies medicinoje nuo seno vartojama kaip priemonė, skatinanti žaizdų gijimą ir veiksmingai naikinanti kraujosruvas. Ji naudinga ir kaip širdies raminamasis vaistas.
Jonažolė, liaudies medicinos žinovų teigimu, gydo daugelį negalavimų – širdies, kepenų, šlapimo pūslės ligas, skrandžio bei žarnyno veiklos sutrikimus, uždegimines odos ligas. Ji skatina žaizdų gijimą bei mažina uždegimą, vartotina sergant kai kuriomis moteriškomis ligomis.
Gumbažolė (bitkrėslė) vartojama kaip tulžies gamybą skatinanti priemonė sergant cholecistitu. Ji pasižymi teigiamu poveikiu gydant viduriavimą, padeda iš organizmo pašalinti kirminus.
Ugniažolė pasižymi visa gydomųjų savybių gama: gydo kepenis, valo odą; ugniažolės nuoviru mažinamas skausmas sergant angina (skalauti gerklę).
Vaistinė šventagaršvė skatina bei reguliuoja virškinimą, šio augalo šaknų nuoviru gydomas įsisenėjęs kosulys.
Liūto augalas yra ir saulėgrąža, kurios žiedas net išoriškai panašus į saulę.
Liūtams bus veiksmingas gydymas ir Avino bei Šaulio vaistingaisiais augalais. Nerekomenduotina vartoti Vandenio ženklo augalus.

Mergeles, kaip ir Dvynius, globoja Merkurijus. Mergelės ženklo augalai yra rozmarinas, daržinis dašis, levanda. Arbatos su šių augalų priedais Mergelės ženklo žmonėms daro sveikinamąjį ir stiprinamąjį poveikį. Jiems taip pat labai naudingi:
Vaistinė plautė rekomenduotina sergantiesiems kvėpavimo organų ligomis arba mažakraujyste.
Pavasarinė raktažolė – vertingas vitamininis augalas. Raktažolės šaknų bei lapų nuoviras vartojamas siekiant sumažinti sąnarių skausmus, juo gydomos kai kurios nervų ligos.
Rudmenės (saldymedžio) šaknis rekomenduotina žmonėms, sergantiems plaučių arba alerginėmis odos ligomis.
Mergelėms veiksmingas gydymas ir Dvynių, Jaučio arba Ožiaragio vaistingieji augalai. Patartina vengti Vandens ženklų augalų (Skorpiono, Vėžio bei Žuvų).

Svarstykles, kaip ir Jaučius, valdo Venera. Svarstyklių ženklo augalai yra subtilaus grožio, skleidžia malonų aromatą. Šio ženklo atstovams naudingiausi šie vaistingieji augalai:
Žiemė mažina arterinį kraujospūdį, valo kraują, mažina kraujavimus ir skatina žaizdų gijimą.
Melisos dedama į vaistažolių arbatas. Jos veikliosios medžiagos padeda greičiau atgauti jėgas, ramina nervų sistemą, slopina spazmus, normalizuoja kepenų bei širdies veiklą ir gerina regėjimą.
Gyslotis vartojamas nuo skrandžio bei žarnyno veiklos sutrikimų, padeda esant sumažėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui. Dažnai pasitelkiamas uždegimui žaizdoms gydyti.
Ugniažolė pasižymi įvairių gydomųjų savybių gama. Ji veiksmingai slopina uždegimus ir yra puiki dezinfekuojamoji priemonė. Tradicinėje medicinoje šis augalas pasitelkiamas onkologinėms ligoms gydyti, ugniažolės ištraukos yra įvairių farmakologinių preparatų sudėtyje.
Svarstyklėms veiksmingas gydymas ir Jaučio, Dvynių bei Vandenio vaistingaisiais augalais.

Skorpionus, kaip ir Avinus, valdo Marso planeta, todėl šio ženklo atstovams tinka visi Avino ženklo augalai. Be to, Skorpionams rekomenduotini ir Plutono planetos – antrosios šio ženklo „šeimininkės” – vaistingieji augalai, kurie, kaip ir jų globėja, yra paslaptingi, puikūs, bet dažnai pavojingi. Jie vilioja grožiu bei aromatu, tačiau neteisingai vartojami gali pakenkti.
Apyniai ramina nervų sistemą, reguliuoja hormonines funkcijas.
Pelynai nuo seno vartojami kaip žadinanti apetitą ir gerinanti virškinimą priemonė.
Švieži arba džiovinti šeivamedžio vaisiai bei žiedai vartojami gaminant prakaitavimą skatinančius preparatus, o šio augalo žievė bei lapai – šlapimo skyrimąsi skatinančias priemones.
Skorpiono ženklo atstovams nederėtų abejoti česnakų nauda.
Be to, jiems veiksmingas gydymas ir Avino, Žuvų bei Vėžio augalais.

Šauliai turėtų rinktis augalus, kuriuos globoja Jupiterio planeta. Šie augalai didingi, kaip ir jų globėja – tai beržas, šermukšnis, svarainis, persikas, serbentas, finikinė palmė, lauramedis.
Beržas. Gydymui naudojami šio medžio pumpurai ir jauni lapeliai, o pavasarį – ir sula. Ji valo kraują, padeda tirpdyti šlapimo pūslės ir inkstų akmenis, gydyti geltą, o kartu su šeivamedžio žiedais gydo vandenligę.
Šermukšnio gydomosios savybės žinomos jau seniai. Šio medžio vaisiai stiprina organizmą, yra puiki priemonė peršalus, padeda malšinti galvos skausmą, gerina virškinamojo trakto veiklą.
Kai kurių tautų liaudies medicinoje nuo seno vartojami persiko medžio žiedai bei lapai. Jų užpilais ir nuovirais gydoma egzema, neurodermitas; o paskrudintais persikų kauliukų branduoliais, sutrintais į miltelius ir sumaišytais su vėsiu virintu vandeniu, tepamos diatezės pažeistos vietos.
Šauliams puikiai tinka ir svarainio sėklos, žiedai bei vaisiai. Jie dažniausiai vartojami siekiant sumažinti širdies arba inkstų veiklos sutrikimų sukeltus pabrinkimus. Liaudies medicinos žinovai svarainio lapų nuovirą patartina vartoti sergant cukriniu diabetu.
Šio ženklo atstovams nereikėtų vengti kalendros (tai puiki antiuždegiminė priemonė) ir rugiagėlių (jų preparatais gydomos šlapimo pūslės ligos, podagra, skorbutas, mėnesinių sutrikimai). Gydomosiomis savybėmis garsėja ir Jupiterio augalai šalavijas, mairūnas, didžioji varnalėša bei alavijas.
Šauliams veiksmingas gydymas ir Liūto bei Avino ženklo augalais. Patartina vengti Dvynių vaistingųjų augalų.

Ožiaragius globoja Saturnas, todėl šio ženklo atstovams rekomenduotini tokie gydomieji augalai:
Pušis – ypač vertingas vaistingasis augalas. Pušies bei eglės kankorėžiai laikomi viena geriausių natūralių priemonių nuo plaučių ligų.
Ąžuolo žievė plačiai vartojama liaudies medicinoje kaip sutraukiamųjų savybių turinti, antiuždegiminė priemonė, skatinanti žaizdų gijimą.
Kaštonas taip pat turi gydomųjų savybių. Šio medžio pumpurai, žiedai bei vaisiai gydo reumatines ligas, tromboflebitą, kai kurias širdies ligas bei „moteriškuosius” negalavimus.
Balinio ajero šaknys – priemonė, veiksmingai gerinanti klausą bei regėjimą. Jos vartotinos nuo skrandžio, kepenų ligų, reumato, podagros, ginekologinių ligų. Reguliariai kramtant džiovintą ajero šaknį rūkaliams lengviau atsikratyti šio įpročio.
Trikertė žvaginė – paplitęs pievų augalas, turintis platų spektrą gydomųjų savybių. Dažnai vartotina kaip priemonė, stabdanti kraujavimą, gydo enterokolitą, viduriavimą, ginekologines ligas.
Petražolė garsėja kaip priemonė, skatinanti šlapimo skyrimąsi. Ji puikiai padeda vyrams, sergantiems prostatos ligomis.
Saturno medžiai yra ir obelis bei kriaušė.
Ožiaragiams veiksmingas gydymas ir Vandenio, Mergelės bei Jaučio vaistingaisiais augalais. Rekomenduotina vengti Vandens ženklų augalų (Žuvų, Vėžio bei Skorpiono).

Vandenių planeta-globėja yra Saturnas, globojantis ir Ožiaragio ženklo augalus. Be to, Vandeniams rekomenduotini ir tik šiam ženklui būdingi vaistingieji augalai, globojami Urano planetos. Dauguma jų pasižymi ypač maloniu kvapu.
Varnalėšų, aviečių ir krapų gydomosios savybės puikiai žinomos, šie augalai plačiai vartojami liaudies medicinoje.
Baltažiedis barkūnas laikomas vyriškuoju augalu. Jo nuovirai bei užpilai geriami norint numalšinti pilvo skausmus, jie gana veiksmingai padeda sergant peršalimo ligomis.
Geltonžiedis barkūnas – moteriškasis augalas, vartojamas nuo širdies ligų bei moteriškųjų negalavimų.
Vandeniams veiksmingas gydymas ir Ožiaragio, Dvynių bei Svarstyklių vaistingaisiais augalais.

Žuvims tinkamiausi Plutono valdomi augalai:
Pelynai nuo seno vartojami kaip apetitą žadinanti ir virškinimą gerinanti priemonė.
Apyniai ramina nervų sistemą, reguliuoja hormonines funkcijas.
Šeivamedžio vaisiai ir jo žiedai vartojami gaminant prakaitavimą skatinančius preparatus; šio augalo žievės bei lapų nuovirai veiksmingai skatina šlapimo skyrimąsi.
Rudeninis vėlyvis ypač veiksmingai stiprina bei sveikatina organizmą. Liaudies medicinoje rudeninis vėlyvis vartojamas nuo podagros (Žuvų ženklo žmonių silpnoji vieta – kojų pėdos). Be to, šio augalo svogūnėliai pasižymi stipriu šlapimo stimuliuojamuoju poveikiu.
Žemuogių gydomosios savybės žinomos turbūt visiems. Lapų, surinktų augalui žydint, arbata stiprina organizmą ir puikiai tonizuoja.
Rusmenės preparatai rekomenduotini žmonėms, turintiems širdies veiklos sutrikimų.
Žuvims veiksmingas gydymas ir Vėžio bei Skorpiono ženklų vaistingaisiais augalais.

Šaltinis: Medicinavisiems.lt

2 komentarai. Komentuoti>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.