Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Kaip Kalėdos švenčiamos kitose šalyse?

Kiekviena šalis turi savo Kalėdų tradicijas ir šventimo ypatybes, kurios mums gali pasirodyti gana keistos arba mielos ir ypatingos. Daugiau kaip du milijardai žmonių iš viso pasaulio kasmet švenčia Kalėdas. Pateikiam skirtinguose pasaulio kampeliuose gyvenančių šeimų šventines tradicijas, kartais net ir pačias neįprasčiausias.

10 Įdomiausių Kalėdinių tradicijų

1. Vokietija (Kalėdų senelio baisusis padėjėjas)

Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijos regionuose yra įprasta, kad Kalėdų Senelį lydi baisus, piktas personažas, įspėjantis vaikus nebūti blogiems. Prancūzijoje taip pat egzistuoja panašus personažas – „La Pere Fouettard“.

2. Italija (Dovanos ant šluotkočio)

Mažieji Italijos gyventojai laukia magiško veikėjo atėjimo su saldainiais ir dovanomis. Tačiau jie laukia ne Kalėdų senelio, o raganos, vardu „La Befana“. Legenda byloja, kad ji nusileidžia į namus dūmtraukiais ir dovanoja dovanas, nei sekundei nesiskirdama su šluota. Vaikai palieka jai vyno ir krekerių.

3. Olandija (Sinterklass ir Juodasis Pyteris)

Olandijoje Kalėdų Senelis vadinamas Sinterklaas. Jis gyvena ne Šiaurės Ašigalyje, o saulėtoje Ispanijoje ir pas vaikus atkeliauja garlaiviu kartu su savo padėjėju Juoduoju Pyteriu.

4. Ispanija (Neįprasta „Caganer“ statulėlė)

Katalonijos regione viena tradicinių kalėdinių dekoracijų – „Caganer“ statulėlė: pavaizduotas atsitūpęs ir… besiruošiantis tuštintis žmogeliukas. Tradiciškai tai būna piemuo, tačiau mugėse galite rasti net futbolininkų ir politikų. „Caganer“ simbolizuoja vaisingumą ir didelius turtus.

5. Australija (Vietoj Rudolfo – raudonosės kengūros)

Kalėdos švenčiamos ir ten, kur amžina vasara. Australijoje Kalėdų Senelis savo šešis elnius iškeičia į… kengūras. Taip pat tradiciškai Kalėdų dieną australai surengia barbekiu iškylą pajūryje.

6. Ukraina (Voratinkliai ant medžių)

Tikriausiai tai skamba labiau kaip Helovino tradicija nei kad Kalėdų, tačiau ukrainiečiai savo eglutes puošia voratinkliais. Pasak legendos, jei per Kalėdas stebuklingas voras aplankys neturtingą šeimą, jų namai pavirs į auksą ir sidabrą.

7. Čekija (Auksinė kiaulė)

Čekai laikosi tradicijos nieko nevalgyti iki Kūčių. Kalėdų išvakarėse jie pasiruošia ypatingą vakarienę, kad galėtų pamatyti paslaptingąją auksinę kiaulę. Kita tradicija – mergina gruodžio 4 d. pasimerkia vyšnios šakelę – jei ši pražys prieš Kalėdų išvakares, vadinasi, ateinančiais metais ji ištekės.

8. Meksika (Raudona gėlelė)

Kalėdos čia vadinamos „La Posada“. Remiantis tradicijomis, iki Jėzaus Kristaus gimimo priimta vaikščioti nuo namų prie namų, ieškant „prieglobsčio“. Kalėdų simboliu Meksikoje laikomas ne Kalėdų senelis, o raudona gėlė, vadinama puansetija. Būtent iš Meksikos šios gėlės, dar vadinamos Kalėdų žvaigždėmis, paplito po visą pasaulį.

9. Japonija (Vištiena ir tortai)

Priešingai nei kitose šalyse, Japonijoje per Kalėdas priimta daug valgyti keptos vištienos. Nepaisant to, kad krikščionybę išpažįsta tik vienas procentas Japonijos gyventojų, reklamos dėka gimė tradicija valgyti keptą vištieną gabalėliais. Po to būtina suvalgyti didelį torto gabalą.

10. JAV (Maistas Santa Klausui)

Amerikoje populiariausia kalėdinė tradicija – Kūčių naktį svetainėje, netoli židinio pastatomas padėklas su sausainiais ir stikline pieno, skirtais Kalėdų Seneliui Santa Klausui. Jis sudaro gerų ir blogų mergaičių bei berniukų sąrašus ir aplanko juos Kalėdų naktį. Geriems vaikučiams Santa palieka elfų šiaurės ašigalyje pagamintas dovanas, o blogiems vaikams į dovanų kojines prideda anglių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.