Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Judas

Jėzaus išdavikas jo priešams. Jis taip apgailestavo dėl savo niekšiško poelgio, kad iš širdgėlos pasikorė. Ilgainiui Judas tapo išdaviko simboliu.
Pavyzdžiui, valstietis, pavarde Raflis, išdavęs prancūzams Andreasą Hoferį, kovotoją dėl Tirolio laisvės, ir jų sušaudytą, buvo vadinamas „Tirolio Judu“. Vis dėlto legendose kartais Judui nuskamba užuojauta, nes tik per jo piktadarystę įsikūnijo atpirkimas (Kristaus mirtis ant kryžiaus). Veikale „Navigatio Sancti Brandam“ pasakojama apie airių šventojo Brandano (apie 484—577) kelionę jūromis, kurios metu jis priplaukė mitines „Palaimintųjų salas“. Ten taip pat minima, jog Judo siela vieną dieną per metus Siaurės jūroje gauna „pragaro atostogų“, kad atvėstų nuo amžinosios ugnies, nes kartą jis vargšui padovanojęs drobulę. Vėliau jo sielą vėlei pačiumpa velniai ir grąžina į pragarą.
Meno kūriniuose Judas vaizduojamas rankose laikantis pinigų kapšelį su „30 grašių“ arba išduodantis savo pabučiavimu Jėzų Kristų („Judo pabučiavimas“). Savarankiškai ir kartu laiko požiūriu naiviai Judas vaizduojamas Velykų misterijose, nepaisančiose laiko sekos logikos, kuomet jis fariziejams kalbėjo: „Aš išduosiu jums Jėzų Kristų, kuris už mus mirė ant kryžiaus…“

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.