Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Heksagrama

Heksagrama, šešiakampė žvaigždė, sudaryta iš dviejų vienas su kitu supintų trikampių. Tai plačiai paplitęs senojo pasaulio kultūrų simbolis.
Pagal tradicinį aiškinimą, tai „vandens“ (moteriškas, nukreiptas smaigaliu į apačią) ir „ugnies“ (vyriškas, nukreiptas smaigaliu į viršų) trikampiai, kurie drauge simbolizuoja užbaigtą darnią dualinį sistemą. Pasakojama, kad juo garsusis karalius Saliamonas, karaliaus Dovydo ir Batsebos sūnus, iki pat savo mirties (apie 930 pr. Kr.) kerėjęs demonus ir šaukęsis angelų, tačiau įsivyravo tetragamonas, pagal daugelį tradicijų iš keturių raidžių sudarytas Dievo vardas JHVH. Dėl to šešiakampė žvaigždė taip pat vadinama Saliamono antspaudu (Sigillum Salomonis) arba Dovydo skydu (Scutum Davidis), tačiau šiandien Izraelio valstybės herbe dažniausiai vadinama Siono arba Dovydo žvaigžde. – Kadangi naujesnė kosmologinė samprata neišsitenka ugnies / vandens dualizmo rėmuose ir postuluoja keturias „stichijas“, tai heksagrama įsivaizduojama esanti sudaryta iš keturių elementų, kur vienas ženklas reiškia „orą“ (trikampis su smaigaliu į viršų ir skersiniu brūkšniu), o kitas „žemę“ (nukreiptas viršūne žemyn trikampis su skersiniu brūkšniu). Alchemikų simbolikoje keturi elementai dažniausiai reiškia pirminę materiją, kurioje yra visos sudėtinės dalys. Panašia prasme heksagrama naudojama masonų ložių antspauduose ir reiškia visumą, o „liepsnojanti žvaigždė“ (pentagrama) yra kitas plačiai paplitęs simbolis. Šešiakampė žvaigždė dažna Alpių regione ant uolų raižytuose piešiniuose, taip pat liaudies būrimo ir kerėjimo knygose. Iš principo tai neturi nieko bendra su judaizmu.
Psichoanalitine prasme heksagrama, pirmiausia apskritimo viduryje, reiškia tam tikrą mandatą, paprastą geometrišką pagalbinę meditacijos priemonę. Indų Šri Jantra mandala yra tarsi komplikuotas šios pagrindinės struktūros patobulinimas iš devynių vienas su kitu susipynusių trikampių keliuose rėmuose. Hek- sagramomis taip pat vadinamos iš šešių ištisinių ir linijų brūkšnių sudarytos 64 trigramų kombinacijos senovės Kinijos veikale „I Dzing“ (Permainų knyga).

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.