Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

2022 – Tigro metai

Tigras – trečiasis iš dvylikos metų ciklo gyvūnų, sutinkamų kinų zodiake. 2022-ieji pagal Rytų kalendorių yra Tigro metai.

Tigras – dažnas kinų legendų, pasakojančių apie tai, kaip šis žvėris gelbėjo žmones, veikėjas. Viena legenda pasakoja, kad tigras vaikystėje išgelbėjo būsimąjį filosofą Konfucijų. Esą jis gimė labai negražus ir tėvai jį nutarė palikti ant kalno. Vaikas būtų žuvęs, jei ne tigro, kuris išgelbėjo jam gyvybę, kilnumas.

Nors kinai taip pat gerbia liūtą, tigras laikomas gyvūnų karaliumi. Šis šventas Kinijos gyvūnas yra gamtos stiprybės, vyriškumo ir karinio meistriškumo įsikūnijimas, kuriuo galima žavėtis ir mėgdžioti. Senovės mitologijoje tigrai taikiai sugyveno su žmonėmis, o šiuos dievus ir šventuosius gyvūnus lydėjo daugybė dievų ir didvyrių. Kinai gerbė tigrus kaip demonų nugalėtojus, jų sidabrinės žnyplės ir skraistės tarnavo kaip vertingi amuletai, kurie atstumia piktąsias dvasias ir saugo sveikatą. Įėjimą į daugybę šventyklų, rūmų ir turtingų namų saugojo suporuoti šių galingų plėšrūnų vaizdai.

Tigro atvaizdas dažnai naudojamas kaip talismanas, atnešantis sėkmę. Jo kailio dryžiai – tai žmogaus gyvenimo pakilimai ir nuopuoliai, gėris ir blogis, šviesa ir tamsa. Tigro metais gimusiųjų gyvenimas kupinas neįtikėtinų įvykių ir situacijų.

Kadangi tigras yra karingumo ir narsumo simbolis, jo įvaizdis labai patiko Kinijos kariuomenei. Šio švento Kinijos gyvūno, išsiuvinėto ant drabužių, įvaizdis, tarnavęs kaip išskirtinumo ženklas, nutapytas ant skydų ir karinių įtvirtinimų, turėjo išgąsdinti priešus. Ir jau labai senovėje tigro odos kinų kariai užpuolė priešus šūksniais, imituojančiais tigro riaumojimą. Šventasis Kinijos gyvūnas yra baltasis tigras, žiaurus ir stiprus, jis laikomas geriausiu talismanu, atstumiančiu blogį.

Raktažodžiai:

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.