Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

20 įdomiausių faktų apie karves ir jaučius

1. Jei pastatysite visą žmoniją ant vienos svarstyklės pusės, o visas karves ir jaučius varysite ant antrosios, bendras „raguotų” svoris tris kartus viršys žmonių svorį.

2. Žmonės ir karvės buvo kartu apie 8 tūkstančius metų

3. 43-asis JAV prezidentas George’as W. Bushas turi karvę Ofeliją.

4. Sunkiausia karvė pasaulyje – Holšteino ir Durhamo hibrido Katadino kalnas – pasiekė 2270 kg svorį (1906–1910 m.). Pagal Gineso rekordų knygą, ji buvo 1,88 m ties ketera ir 3,96 m.

5. Brangiausia mėsa pasaulyje yra marmurinė jautiena iš japoniškų Wagiu karvių. Šimtmečius šios karvės buvo auginamos tik Japonijoje, netoli Kobės miesto, buvo elgiamasi labai pagarbiai, lesinamos tik geriausiomis žolelėmis, kasdien trinamos sakės ir laistomos alumi.

6. JT manė, kad karvės daro didesnę žalą Žemės ekologijai nei automobiliai ar lėktuvai: karvės tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su 18% visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimu pasaulyje. Vien tik karvės dujos ir mėšlas sukelia daugiau nei trečdalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų metano, kuris žemę šildo 20 kartų greičiau nei anglies dioksidas.

7. Jaučiai evoliucijos procese tapo atrajotoju. Jaučiai ir karvės negalėjo bėgti per greitai, jie neturėjo nei ilčių, nei nagų, todėl turėjo specialų valgymo būdą: greitai griebė, rijo nekramtydami, pabėgo, o paskui sukramtė – ramioje atmosferoje.

8. Jautis yra spalvotas aklas ir neskiria spalvų, o koridoje jis puola prie koridoriaus skuduro ne todėl, kad jis yra raudonas.

10. Anksčiau Europoje karvės, kaip ir daugelis kitų gyvūnų, prieš įstatymą buvo vienodai atsakingos už žmones. Procesai vyko griežtai laikantis visų formų teisminių procesų ir įstatymų reikalavimų. Gyvūnai netgi buvo ekskomunikuoti, o tai buvo laikoma labai sunkia bausme.

11. Karvės gali mokytis viena iš kitos: šis intelekto ženklas yra šuns lygyje ir šiek tiek aukštesnis už katės lygį. Remiantis JAV humanitarinės draugijos pateikta informacija, jei viena karvė gauna elektros smūgį nuo tvoros, likusieji atkreips į tai dėmesį ir išvengs sąlyčio su tvora. Tik nedidelis bandos procentas pakartos pirmosios karvės klaidą.

12. Karvės gali verkti.

13. Karvės turi artimus draugus, kurių švelnumas pasireiškia meiliu vienas kito laižymu.

14. Kiekvieną minutę karvės žandikauliai daro nuo 30 iki 90 judesių.

15. Šimtai milijonų karvių, gyvenančių Jungtinėse Valstijose, mėšlas gali suteikti maždaug 100 milijardų kilovatvalandžių elektros energijos, kurios pakaktų milijonams namų.

16. Karvės šėrimo ir poilsio metu pajunta žemės magnetinį lauką ir padaro savo kūną išilgai jėgos.

17. Daugeliui žmonių, dar prieš atsirandant pinigams, mokėjimai buvo skaičiuojami karvėmis.

18. Ant nasolabialinio veidrodžio odos karvės turi linijas, panašias į raštus ant žmogaus delnų. Kaip ir mūsų pirštų atspaudai, jie yra griežtai individualūs kiekvienam asmeniui. Jungtinės Valstijos Indianos ganytojai naudojasi nosies spaudos metodu vogtoms karvėms susekti.

19. Per savo gyvenimą karvė duoda apie 200 tūkstančių stiklinių pieno. 60 karvių banda per parą duoda toną pieno.

20. Karvių uoslė yra mažiau išvystyta nei kitų gyvūnų. Nepaisant to, prieš pradėdama ganykloje žolę, karvė atsargiai uostosi žemę. Jei šioje vietoje neseniai buvo barstomos trąšos, ji atsisako ganytis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.