Tikrasis pašaukimas - delne
Ateik ir sužinok savo tikrąjį pašaukimą! Toks chirologės Astos Svirkienės projekto šūkis. Iš delno informaciją apie žmogų skaitanti moteris padeda moksleiviams pažinti save ir apsispręsti, kokios studijos ar veikla jiems suteiktų didžiausios sėkmės tiek profesinėje, tiek asmeninio gyvenimo srityje.
„Tai jokie burtai, o labai rimta ir išsami analizė. Psichologai sudarinėja įvairius klausimynus, testus, o aš esu pasirinkusi kitokį būdą gauti informacijos apie žmogų“, — šypsosi moteris pasakodama apie savo vykdomą projektą moksleiviams, kurio tikslas — padėti jauniems žmonėms pasirinkti tolesnį gyvenimo kelią.
Chirologės teigimu, žmogaus delnuose atsispindi ne tik charakterio ypatybės, bet ir įgimti talentai, galimybės.
„Kiekvienas turime savo duotybių ir niekur nuo jų nepabėgsime. Jeigu žmogus prieštarauja savo prigimčiai ir daro ne tai, kam iš tiesų gabus, galiausiai tampa nelaimingas. Kai veikla, kuria jis užsiima, yra nemiela, griūva asmeniniai santykiai, pradeda kamuoti psichologinės problemos, ligos“, — tvirtina A.Svirkienė.
„Jaučiuosi ne savo vietoje“, — tai vienas dažniausių prisipažinimų, kuriuos tenka girdėti chirologei. A.Svirkienė įsitikinusi, kad rasti veiklą, kuri būtų prie širdies, daug svarbiau nei susikrauti kuo daugiau turtų ar susikurti gražų gyvenimo aprašymą.
„Klaidingas savo kelio pasirinkimas dažnai lemia nenusisekusius santykius, skyrybas, nepasitenkinimą gyvenimu ir kitokias problemas. Dabar į mane kreipiasi labai daug verslininkų. Ateina ir klausia, kodėl taip nebesiseka, nors pirma viskas klostėsi lyg ir neblogai. Pasižiūriu į delnus ir matau, kad žmogus visiškai neturi verslumo gyslelės. Kurį laiką jam sekėsi, tačiau galiausiai vis tiek atsidūrė tame taške, nuo kurio pradėjo, nes nesąmoningai jautė nepasitenkinimą tuo, ką daro“, — dėsto chirologė.
Prestižinė specialybė nesuteikia laimės
„Kur stoti?“ — suka galvą moksleiviai. Jų tėvai, mokytojai ar pažįstami negaili patarimų, tačiau, A.Svirkienės teigimu, dažnai padaro meškos paslaugą. Paklausę nevykusio patarimo menininko talentą turintys žmonės tampa nelaimingais teisininkais arba jaunuoliai, galintys tapti puikiais gydytojais, imasi veiklos, kuri pamažu griauna ne tik jų asmeninį gyvenimą, bet ir atima sveikatą.
„Dažnai būna, kad moksleivis nori rinktis vieną specialybę, o tėvai rėkia: „Argi čia specialybė?!“. Ne ten nukreiptas jaunuolis vėliau susiduria su labai didelėmis problemomis. Kai žmogus yra savo vietoje, eina reikiamu keliu, jis nuolat gauna paskatinimų, apdovanojimų. Kai nuklysta į šalį, jo laukia praradimai. Galiausiai senatvėje toks žmogus lieka labai vienišas ir nelaimingas“, — teigia chirologė.
Todėl ji pataria tėvams ne aklai reikšti vaikams savo nuomonę, o atidžiai stebėti, į kurią pusę jie linksta. Prievarta primesta veikla neduos jokios naudos, o iš prigimtinis talentas taip ir neatsiskleis.
„Į vaiką reikia investuoti ne tada, kai jis jau baigia mokyklą, o nuo pat to momento, kai dar yra motinos įsčiose ar net anksčiau — jos mintyse. Nuo mažumės reikia kreipti dėmesį į jo polinkius, talentus, kitokias duotybes ir lenkti į tą pusę. Jeigu žmogus eis teisingu keliu, galiu garantuoti, kad bus sėkmingas ir jo asmeninis gyvenimas“, — tikina moteris.
Talentą menams, sportui ar kitokiai veiklai dažniausiai reikia ugdyti nuo pat vaikystės, todėl tėvai turėtų vadovautis ne savo neišsipildžiusiomis svajonėmis ir norais, o išsiaiškinti, kas vaikui iš tiesų artima. Vertimas sėdėti prie pianino ar gainioti kamuolį visiškai tam negabiam vaikui neduos jokios naudos, o, priešingai, sukels daug streso ir psichologinių problemų.
„Būna, pasižiūriu į vaiko rankutę ir matau labai aiškų iš tėvų ar net senelių paveldėtą talentą. Blogiausia tai, kad daugelis jaunų žmonių nesidomi savo šaknimis, tuo, ką veikė jų seneliai ar kokiu talentu jaunystėje pasižymėjo jų tėvai. Pas mane ateina ištisos kartos: seneliai, tėvai, anūkai ir tada viskas taip gražiai susidėlioja, į žmogaus gyvenimą pažvelgi kaip į kino filmą, kuriame viskas labai aišku — matai tam tikras sėkmių ir nesėkmių priežastis ir jų padarinius“, — pasakoja chirologė.
Likimą galima pakeisti
A.Svirkienės projektas „Ateik ir sužinok savo tikrąjį pašaukimą“ skirtas 18—19 metų moksleiviams, tačiau į chirologę labai dažnai kreipiasi ir vyresnio amžiaus žmonių.
„Jauniems žmonėms, atradusiems nišą, daug lengviau siekti tikslų. Jie gali skirti pakankamai laiko mokslams, tobulėti, profesijai įgyti. Kai žmogus nuklysta į šoną, vėliau jam į naują veiklą gali tekti investuoti kur kas daugiau ir laiko, ir pinigų. Tačiau keisti savo gyvenimą niekada nevėlu. Tik nuo žmogaus mąstymo ir ryžto priklauso, ar jis yra pasirengęs pokyčiams“, — dėsto chirologė.
Delnų linijose užkoduotas mūsų likimas, tačiau tai nereiškia, kad jis iš anksto nulemtas. Priimant sprendimus, išgyvenant įvairius gyvenimo pokyčius jos kinta, todėl, net ir išklydus iš teisingo kelio, galima vėl grįžti.
„Kartais žmogus sugrįžta pas mane po kelerių metų ir matau, kad linijos visiškai nepasikeitusios, o jis — toks pat nelaimingas.
Klausiu, ką per tą laiką nuveikė, kad viską pakeistų, o jis tyli. Tačiau būna ir taip, kad žmogus imasi ryžtingų veiksmų, ir po kiek laiko jo delne matyti aiškios permainos. Taigi, kaip klostysis mūsų gyvenimas, priklauso tik nuo mūsų pačių“, — tikina A.Svirkienė.
Reikia klausyti širdies
Atlikdama delno analizę chirologė pirmiausia padaro jo atspaudą ant popieriaus lapo, kad linijos būtų aiškiai matomos. Tada jas analizuoja, braižo brėžinį, kuriame matyti žmogaus privalumai ir sritys, kuriose jis galėtų geriausiai save išreikšti. Be to, chirologė dar naudojasi specialiu astrologiniu metodu ir numerologija (gimimo datos skaičių analize). Ši sistema jai padeda susidaryti išsamų vaizdą apie žmogaus asmenybę ir jo polinkius į tam tikrą sritį.
Moteris pasakoja sulaukianti daugybės padėkų už pagalbą apsisprendžiant, ką veikti toliau, kaip susikurti laimę, tačiau tenka susidurti ir su nepasitenkinimu ar net priešiškumu.
„Iš pradžių žmogui labai nelengva priimti informaciją, kad jis visiškai suklydo. Giliai širdyje jis tai gal ir jaučia, tačiau kai pasakoma tiesiai į akis, nebūna pati maloniausia akimirka. Tačiau jis išeina žinodamas, kuriuo keliu žengti toliau. Būna, kad padėkos sulaukiu tik po kelerių metų. Man labai svarbu, kad žmogus, kuris gauna informaciją, pasinaudotų ja, o ne išmestų į šiukšlių dėžę“, — sako chirologė.
Ji iš patirties žino: kuo žmogus vyresnis, tuo jam sunkiau pakeisti savo likimą. Jaunam žmogui lengviau, nes jis turi daugiau laiko ir galimybių išreikšti save.
„Mums dažnai atrodo, kad gyvenime nėra jokios sistemos. Tai netiesa. Iš tiesų viskas sudėliota tarsi mozaika. Sudėjęs ją randi nišą, kurioje jautiesi geriausiai. Dažnai žmogus, sužinojęs apie savo duotybes, sako: giliai širdyje visada norėjau tuo užsiimti. Tokiu atveju klausiu: o kas jums tai draudžia? Per tiek metų, kuriuos iššvaistė netinkamai veiklai, jis jau būtų tapęs savo srities profesionalu ir susikūręs neblogą kapitalą iš savo duotybės“, — dėsto A.Svirkienė.
Jos įsitikinimu, apgaudinėti save galime, tačiau galiausiai tiesa vis tiek pažvelgs į akis. Todėl ir ėmėsi projekto, kad kuo daugiau jaunuolių rastų savo kelią. Chirologė įsitikinusi, kad žmogus neegzistuoja kaip atskiras vienetas, todėl kuo daugiau laimingų žmonių mus supa, tuo ir patys jaučiamės geriau.
„Labai dažnai būna, kad žmogus jaučiasi blogai, tačiau nežino — kodėl. Mano atsakymas labai paprastas: jis nepaiso savo duotybių, eina prieš gamtą. Gyvenime yra viskas gerokai paprasčiau, nei mėginame save įtikinti. Nori būti laimingas? Mylėk save, tikėk Dievu ir klausyk savo širdies“, — pataria chirologė.
Šaltinis: Lrytas.lt