Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Balta

Balta yra susijęs su šviesa, gėriu, dieviškumu, grynumu, ir nekaltybe. Ji yra laikoma tobulumo spalva.

Balta spalva reiškia saugumą, grynumą ir švarą. Skirtingai nei juoda, balta dažniausiai turi teigiamą atspalvį. Balta reiškia sėkmingą pradžią. Heraldikoje balta vaizduoja tikėjimą ir grynumą.

Reklamoje balta asocijuojasi su vėsa ir švarą, nes tai sniego spalva. Jūs galite naudoti baltą norėdami pabrėžti aukštųjų technologijų produktų paprastumą. Balta yra tinkama spalva labdaros organizacijomis; angelai paprastai dėvi baltos spalvos drabužius. Balta yra susijusi su ligoninėmis, gydytojais ir sterilumu, todėl jūs galite naudoti ją kalbėdami apie saugius medicinos produktus. Balta dažnai siejama su mažo svorio, mažo riebumo maistu ir pieno produktais.

Balta spalva kaip fonas simbolizuoja sąmonę, amžinybę, bet psichologiniu aspektu ji suvokiama kaip abstrakčių ir dvasinių vertybių simbolis. Vizualiai ji priimama kaip „tuštuma“. Balta spalva kaip fonas – pati geriausia, nes ant jos išryškėja kitos spalvos. Baltas fonas apšviečia viską aplink, gerina spalvų suderinamumą.

Tautosakoje balta spalva siejasi tiek su gimimu ir atgimimu, tiek su savo išraiškos priešingos krypties aspektu – mirtimi ir perėjimu į Anapilį.

Motina sūnų susupo
Į baltą skraistę;
Dukrą supo paklodėlėn,
Dukrą malėjėlę.

Dievulis ėjo takeliu
Pačiam Jonų vakare;
Balta lazdelė rankoje,
Apsivilkęs rūbais baltais.

Sėdi Vėlių motina balta
Baltų dobiliukų kalnely,
Pilnos rankos baltų gėlių,
Skreite balta skara.

Reikia pridurti, kad baltos spalvos dvilypumas susijęs ir su visų procesų cikliška prigimtimi, su tuo, kad visi reiškiniai, kurie kartą prasidėjo, perėję visą savo egzistavimo ciklą, sugrįžta į pradžią. Kadangi balta spalva, t.y. balta šviesa, fiziškai savyje jungia visas kitas spektro spalvas ir visos spalvos atsiranda iš jos, ji atsiduria sistemos centre – tame pačiame centre – užuomazgoje, į kurią vėliau viskas sugrįžta. Taigi, balta spalva siejama ir su gimimu, ir su mirtimi, ir su ateinančiu atgimimu arba atsinaujinimu. Kartu baltumas yra „ritualinio švarumo“ spalva, dorovingumo ir nekaltumo simbolis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.