Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Vandens būtybės

Vandens būtybės, antgamtiniai vandens padarai kur kas ryškiau nei žuvys (savo ruožtu taip pat dažnai įsivaizduojamos fantastiškai) simbolizuoja „slapiojo elemento“ gyvybės formas, kurios daugiausia siejamos su In, t.y. su moteriškąja kosmoso dalimi.
Psichoanalitikai įžvelgia jose nesąmoningų giluminių asmenybės sluoksnių tam tikrus vaizdinius, kurie palyginti retai esti vyriškos, kur kas dažniau moteriškos giminės. Senovės indų mitologijoje apsaros iš pradžių buvo dievo Indros palydovės – dangaus šokėjos, o kai nusileisdavo ant žemės, gyvendavo vandenyse, daugiausia tvenkiniuose, kur auga lotosai. Čia jos, pasitelkdamos visas gundymo priemones, stengiasi sutrukdyti asketams siekti dvasinio tobulėjimo. Vandens nimfos Urvašės ir karaliaus Purūravaso meilė yra pagrindinė įtaigios Kalidasos poemos (apie 500 pr. Kr.) tema. Panašių motyvų esama ir europiečių sakmėse, tačiau žmonių santuoka su moteriškomis vandens būtybėmis (undinėmis ar meliuzinomis) dažniausiai yra netikra, trumpalaikė. Nimfos, vandenės ir kitos moteriškos vandens būtybės dažniausiai vaizduojamos žmogiška viršutine kūno dalimi ir žuvies uodega, taigi tik iš dalies įkūnija moteriškumą. Jos gundo vyrus melodingomis dainomis ir ilgais šviesiais plaukais, kuriuos šukuoja auksinėmis šukomis (pvz., Lorelei Reine), o sugundžiusios pražudo. Kai kuriose sakmėse pasakojama, kad undinės svajoja ištekėti už žemės vyrų ir taip įgyti sielą (kuri joms, elementarioms gamtos būtybėms, nesuteikta). Viduramžių Europos undinių atitikmuo antikos mitologijoje — najades, nereides ir sirenos. Jos buvo vaizduojamos ir kaip drovios šaltinių nimfos, ir kaip žmonėms pavojingos gundančios būtybės.
Alchemijos simbolikoje vandenė su dviem žuvies uodegomis simbolizuoja dualinį sistemą – vandenyje ištirpintus pirmapradžius principus Sulphur is Mercurius. — Herbuose vandenės dažnai vaizduojamos tais atvejais, kai giminės pradininkas tariamai kilęs iš undinės ir žmogaus santuokos, nors pagal įprastą sakmės schemą tas ryšys negalėjęs ilgiau trukti. – Vandenis (aquarius) yra vienuoliktasis iš dvylikos Zodiako ženklų, jis valdys tą epochą, kuri jau prasidėjo ar netrukus prasidės ir kuri pakeis Žuvis. Vandenio ženklo asmenims (sausio 21—vasario 19) priskiriamos tokios savybės kaip mistiniai polinkiai, sąmoningo ir nesąmoningo prado suvienijimas, siekimas pažinti antgamtinius reiškinius ir judrumas.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.