Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Tarptautinė moters diena

Kovo 8-oji – Tarptautinė moters diena, kai kuriose šalyse tai valstybinė šventė. Lietuvoje kovo 8-oji – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena.

Yra lietuvių galvojančių, jog tai tarybinė šventė, bet ištikrųjų jos ištakos siekia net antikos laikus, kuomet moterys laukdavo ypatingo dėmesio iš savo vyrų. Net ir būdavo nutraukiami karai, kad vyrai galėtų pabūti su savo išriktosiomis.

Jau šiais laikais 1910 m. kovo 19 Vokietijos socialdemokratė Clara Zetkin pasiūlė Tarptautinę moters dieną kasmet švęsti tą pačią dieną. Tarptautinės moterų konferencijos metu ši idėja buvo pritarta.

1917-ųjų paskutinį vasario sekmadienį TSRS moterys pradėjo streiką „už duoną ir taiką“, kaip atsaką į daugiau nei 2 milijonų Rusijos kareivių, žuvusių kare. Streikas truko 4 dienas, kol caras kovo 8 buvo priverstas suteikti moterims teisę balsuoti.

Po spalio revoliucijos feministė Aleksandra Kolontaj įtikino Leniną paskelbti šią dieną oficialia švente, ir Sovietų Sąjungoje ji imta švęsti kaip „didvyrės moters darbininkės diena“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.