Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Svarstyklės

Tai ne tik vienas Zodiako simbolinių ženklų, bet ir bendriausias teisingumo bei tinkamo elgesio įvaizdis; daugelyje kultūrų reiškia jurisdikciją, žemiškąjį teismą, Justitia užrištomis akimis, kurios neturinčios daryti įtakos sprendimams sveriant žmogaus kaltes.
Pagal daugeliui religijų būdingas atpildo koncepcijas, anapusiniame pasaulyje taip pat egzistuoja teismas, kuris priima nuosprendį pagal gerus ir blogus darbus žemėje. Toks yra, pvz., senovės egiptiečių mirusiųjų teismas; dievas Ozyris, stebint teisingumo deivei Maat, pasveria mirusiojo širdį ir nulemia mirusiojo sielos likimą pomirtiniame pasaulyje. Senovės persų ir tibetiečių pomirtinio pasaulio teismai taip pat sveria žemiškuosius darbus. Graikijoje Dzeusas svarstyklėmis atmatuodavo žmonėms jų likimus.
Krikščionybėje svarstyklės pirmiausia yra Pasaulio Teisėjo prasidėjus pasaulio pabaigai simbolis ir atributas. Rankose laikydamas svarstykles, jis sprendžia, ar stovintis prieš dieviškojo teisėjo sostą turi būti nukreiptas į dangiškąjį rojų, ar amžinoms kančioms į pragarą. — Raganų svarstyklės Olandijos mieste Oudevateryje buvo anaiptol ne simboliškos, jomis buvo nustatinėjama, ar ryšiais su velniu įtariamas asmuo lengvesnis, negu turėtų būti (levituoja), ar normalaus svorio. Astrologijoje ekliptinis Svarstyklių žvaigždynas laikomas septintuoju Zodiako ženklu. Gimusiems su šiuo ženklu suteikiamos nuosaikumo, „pasvertumo“, teisingumo, harmonijos savybės, taikingas temperamentas, polinkis dvejoti. Akivaizdu, kad savybės kildinamos iš paties ženklo pavadinimo, pagal principą „nomina sunt omina“ (vardai yra lemtys). „Neteisingos svarstyklės yra pasibjaurėjimas Viešpačiui, o sąžiningas svarstis jam malonumas“ (Patarlių knyga 11, 1).
Masonų simbolikoje gulsčiukas (vok. Wasserwaage — vandens svarstyklės) yra antrojo ložės prižiūrėtojo skiriamasis ženklas, nes jis turi rūpintis „išlaikyti ložėje lygybę, nepaisant rangų“ (Baurnjöpl, 1793).

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.