Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Spalvos kalba apie mus

Ar pagalvojat, kas nutiktų, jei pasaulis būtų vienspalvis ar juodai baltas? Visa laimė, kad gyvename spalvų vaivorykštėj. Manoma, kad spalvos, kurias jūs mėgstate, atitinka jūsų auros spalvas. Kaip sako psichologė Dalia Braziulytė, pasakykit, kokią spalvą mėgstate, o jos parodys, kas jūs esate.

Raudona

Raudona spalva yra labiausiai skatinanti, provokuojanti, judanti spalva. Raudona spalva apibūdinama kaip gyvenimo energija. Ji gali šildyti, tai ekstraversiškų individų spalva.
Raudoną spalvą renkasi drąsūs, pionieriški žmonės, temperamentingi, gyvenimą vadinantys sunkia kova. Dažnai vaikystėje „raudoni“ žmonės yra patyrę sukrėtimų, išgyvenimų. Raudoną spalvą besirenkantys žmonės yra dėmesio centre. Dažnai raudona spalva sukelia agresiją.
Tai meilės, aistros, libido, išlikimo spalva. Raudona spalva skatina antinksčius gaminti adrenaliną, dėl to širdis plaka greičiau, didėja kraujospūdis; raudona padeda spręsti seksualines problemas, padeda pastoti.

Rožinė

Rožinė spalva yra raudonos ir baltos sintezė. Psichologiškai ji apibūdinama kaip besąlyginė meilė. Tai švelnumo, motiniškumo, platoniškos meilės, jaukumo spalva. „Rožiniai“ žmonės yra jautrūs ir švelnūs, estetai, muzikalūs, jiems nepakanka tik pavalgyti ir apsirengti. „Rožinės“ moterys dar vadinamos „supermoterimis“, nes jos visur spėja, yra darbščios, bet dažnai neturi laiko sau. Tokie žmonės sunkiai ima, jiems lengviau duoti, jie dažnai „perdega“.
Rožinė spalva padeda gydyti vaikystės traumas, problemas, kompensuoja švelnumo stygių, ji padeda porai sąmoningai pradėti kūdikį, gydo nevaisingumą.

Koralinė

Tai raudonos ir oranžinės spalvos sintezė. Koralinė spalva apibūdinama kaip meilės išminties spalva. Ji šildo, skatina, šiek tiek provokuoja.
Koralinę spalvą mėgstanti moteris ieškos didelio, stipraus vyro, jai būtina šeima, jos namai jaukūs. „Koralinio“ žmogaus yra minkšta išorė, bet kietas vidus. Toks žmogus yra labai draugiškas, jam reikalingas kolektyvas, jis visada išklauso, padeda kitiems, bet dažnai sau skiria mažai dėmesio.
Koralinės spalvos aplinkoj dažnai įsimylima. „Koraliniam“ žmogui pavojinga meilė be atsako, tai ypač žlugdo šią spalvą besirenkantį žmogų. Koralų spalva gydo dvasines traumas, išsiskyrimus, depresiją.

Geltona

Geltona spalva aktyvina kasą, insulino gamybą. Ji vadinama gyvenimo džiaugsmo, juoko spalva. Geltona spalva siejama su intelektu, žinių asimiliacija, kartu su auksine spalva gali būti naudojama kaip pasiruošimo egzaminams spalva.
Ji stipriai gerina atmintį, padeda per trumpą laiką įsiminti daug informacijos, didina budrumą. Egzamino metu ji padeda nugalėti baimę. Geltona taip pat yra ir virškinimo spalva. Rekomenduotina geltonai dažyti vaikų kambarį, tai padeda organizmui vystytis fiziškai ir psichologiškai.
Geltona spalva padeda atsirinkti, „geltonas“ žmogus yra labai intelektualus, dažnai tokio žmogaus protas viršija jausmus, tai į sarkazmą, skepticizmą linkęs žmogus. Geltonos spalvos pasirinkimas rodo jautrią nervų sistemą, greitą reakciją. Klasikinė „geltona“ liga – skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, odos ligos.

Auksinė

Auksinę spalvą sudaro skirtingom proporcijom sumaišyta raudona ir geltona spalvos. Atsižvelgiant į kabalą, manoma, kad būtent auksinė yra pirmosios gemalo ląstelės susidarymo spalva.
Auksinė spalva reguliuoja organizmo metabolizmą, virškinimą, maistingųjų medžiagų pasisavinimą, šalinimą. Auksinė spalva apibūdinama kaip vidinės išminties spalva. Ji reiškia didelę gyvenimo patirtį.
Tai angelų, šventųjų spalva. Auksinės spalvos žmonės turi vadovavimo gabumų. Kiti žmonės „auksinius“ dažnai renka į vadovo pareigas. Tai išmintingi, daug iškentėję žmonės. Ši spalva mažina agresiją, depresiją, gydo nuovargį ir baimę. Ji gerina atmintį, skatina mokymąsi. Tai ideali maitinimo vietos spalva.

Oranžinė

Oranžinė spalva daro didelę įtaką lytinėms liaukoms, ji skatina, provokuoja, gelbsti nuo šoko. Vartojant daug oranžinės spalvos produktų, mūsų kūne didėja deguonies kiekis. Todėl visa, kas sieloje užslėpta, prasiveržia į paviršių ašaromis, emocijų forma. Žmonės, besirenkantys daug oranžinės spalvos, mėgsta būti apsupti žmonių, linksmintis.
Oranžinė spalva dar vadinama orgazmo spalva. Seksualinės revoliucijos, „gėlių vaikų“ laikotarpiu oranžinė spalva buvo vyraujanti.

Žalia

Žalia spalva ramina ir gaivina. Manoma, kad ši spalva stiprina raumenis, audinius, stimuliuoja hipofizę, nervų sistemą ir širdį, yra raminanti priemonė sergant chroniškomis ligomis. Ji padeda atsikratyti negatyvių jausmų, slopina emocijas, skatina kurti ir mylėti, palankiai veikia širdį ir kitus krūtinės ląstos organus, malšina galvos skausmą, dirglumą, mažina arterinį kraujospūdį ir nuovargį.
Žymusis Avicena rekomenduodavo savo pacientams žiemą daryti žalsvo vandens vonias, o langus uždangsyti margaspalvėmis užuolaidomis. Ir dabar žiemą patariama prie šviestuvo pritvirtinti žalio stiklo gabalėlį, kad kambarys skendėtų žalsvoje šviesoje. Nors vasarą aplinkui nestinga žalumos, bet gyvenant mieste vis tiek praverstų tokia terapija.
Jeigu žmogus mėgsta žalią spalvą, tai jis valingas ir energingas, linkęs atkakliai siekti savo tikslų, bet vengia aplinkinių įtakos. Jei nemėgsta – veikiausiai jis pasyvus, linkęs plaukti pasroviui, bijo sunkumų ir nuolatos dėl kažko nerimauja, yra išsekęs ir fiziškai, ir psichiškai.

Mėlyna

Mėlyna yra harmonijos spalva – ji reiškia ramybę ir santūrumą. Mėlyna spalva reiškia sveikatą, nuramina ir atpalaiduoja. Pasirinkę mėlyną spalvą žmonės turi polinkį į dvasingumą ir meditaciją. Jie nemėgsta dėmesio ir reikalauja ramybės. Tai tvirtos, lojalios asmenybės, ieškančios harmonijos ir ryšio su pasauliu.
Manoma, kad spalva sulaiko nepageidaujamas piktas agresyvias, pavydžias, valdingas mintis. Mėlyna skirta mąstymui, susikaupimui, puikiai padeda pailsėti, apsaugo nuo košmarų. Mėlynos spalvos kambarys kuo puikiausiai tiks moksleivio ar studento kambariui. Psichologai rekomenduoja tokią spalvą aktyvų protinį darbą dirbantiems žmonėms. Vienintelis neigiamas aspektas, susijęs su mėlyna spalva– tai šaltumo įspūdis, kuris lengvai gali būti panaikintas mėlyną spalvą derinant su šiltomis kakavinėmis pastelėmis.

Alyvinė

Labai moteriška, jausmus žadinanti spalva, dažniausiai siejama su tyrumu, dangumi, rojumi, pievomis. Žadina fantaziją, tačiau, susikaupti nepadeda.
Dažniausiai tokiomis spalvomis puošiami miegamieji kambariai, vonios kambariai, tokiomis spalvomis rengtis linkę pernelyg jausmingi, jautrūs ir pažeidžiami asmenys. Alyvinės spalvos kambariuose žmonės tampa mieguisti, slogūs. Kiek ryškesnė alyvinė spalva tampa violetine, kurios nei dėvėti nei taikyti kambarių dekorui nepatartina, nes violetinė kambarius optiškai mažina, tamsina, o daiktus juose užgožia.

Raktažodžiai:

. Komentuoti>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.