Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Skriestuvas

Taisyklingo trikampio braižymo instrumentas, nuo viduramžių Vakarų pasaulyje simbolizuoja geometriją, kosminę tvarką ir planingą veiklą.
Ypatingą simbolinę reikšmę šiam prietaisui suteikė įslaptintos bažnyčios katedrų statymo tradicijos. Viduramžių knygų iliustracijose pasaulio kūrėjas vaizduojamas kaip geometras, skriestuvu braižantis Žemės sferas. Laisvųjų menų, pvz., astronomijos, architektūros, matininkystės personifikacijose skriestuvas yra jų atributas. – Dar ir šiandien skriestuvas kartu su Šventuoju Raštu bei kampainiu masonų simbolikoje laikomas vienu iš trijų didžiųjų „švyturių“ — tai nuoroda į idealų „visa apimančios žmogaus meilės“ ratą. Taigi jis tarsi išreiškia teisingą laikyseną ir brolijos narių, ir visos žmonijos atžvilgiu. Pašvęstiesiems aiškinama, kad vienas skriestuvo smaigalys remiasi į jų širdį, o kitas sieja pašvęstąjį su visais kitais broliais.
Emblemose skriestuvas dažnai vaizduojamas kartu su kampainiu; skriestuvu galima pavaizduoti kosminį ratą, o kampainiu – kvadratą. Pagal paplitusias kosmologines pažiūras, abu instrumentai išreiškia dangaus ir žemės ryšį, kuris įkūnytas, pvz., Pekino „dangiškosios šventyklos“ architektūroje. Masonų simbolikoje reikšmingas yra ir kampas tarp skriestuvo kojelių (status kampas reiškia idealią kūno ir dvasios pusiausvyrą), taip pat abiejų minėtų instrumentų tarpusavio padėtis. Jei kampainis yra virš skriestuvo, tai pabrėžiama materialiojo prado persvara, jei instrumentai pavaizduoti vienas ant kito, tai reiškia abiejų pradų pusiausvyrą, o jei skriestuvas yra virš kampainio, tai reiškia, kad materialųjį pradą meistriškai valdo dvasinis. J.Baurnjöplis (1793) pabrėžė, kad narių priėmimo ložėje ant mokomųjų gobelenų pavaizduoti skriestuvai abiem galais būna nukreipti „saulėtekio link“, t.y. į rytų pusę, nes „broliai masonai“ turi būti atviri visam pasauliui — „linkę bendrauti, ramybės, palaimos ir teisybės siekiantys žmonės“.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.