Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Rita Vainauskienė: Aš astrologė, bet ne fatalistė

Pianistė, 20 metų akompanavusi chorams, Rita Vainauskienė šiuo metu užsiima astrologės praktika. Sieti žvaigždynų išsidėstymą su gyvenime vykstančiais dalykais ji sako pradėjusi tuomet, kai jos šeimą viena po kitos ėmė persekioti nelaimės. „Didžiausią širdies skausmą patyriau, kai po apendicito operacijos sūnus visam gyvenimui liko neįgalus. Dėl medikų neapdairumo jis šiandien turi dalinę abiejų ausyčių negalią.”

„Man, kaip motinai ir dar muzikei, žinia, jog vaikas jau niekada negirdės kaip anksčiau, buvo siaubinga, – sako Rita. – Ši ir kitos nelaimės paskatino susimąstyti, kodėl esame tokie nevienodi, kodėl jauni žmonės suserga mirtinomis ligomis, kodėl gimę neįgalūs, žmonės atranda savy jėgų džiaugtis gyvenimu… Kodėl du žmonės, kadaise karštai mylėję vienas kitą, staiga pasuka į skirtingas puses. Kodėl šviesuoliai žūva avarijose, o bambekliai nugyvena ilgą gyvenimą…

Žinau, kad šie klausimai skirti Dievui, tačiau visada buvau tikra, kad tam tikrus dalykus galima suvokti ir paaiškinti pasitelkus žinias. Visi šie „kodėl” vertė mane pažinti gyvenimo dėsnius ir procesus. Gilindamasi pirmiausiai į save, atradau kelią į astrologiją.”

Net 20 metų buvote scenos žmogus. Ir staiga – astrologija. Kaip tai nutiko?

Kartą ėjau gatve ir prieš akis išdygo astrologijos kabineto iškaba. Net neatsimenu to momento, lyg rūke buvau. Pačios kojos mane užnešė laiptais. Atsidūrusi ten pagaliau įvardijau sau priežastis, kodėl taip ir ne kitaip susiklostė mano likimas. Tačiau šis vizitas nenuramino, – atvirkščiai. Ėmiau gilintis, ir astrologija įtraukė lyg sūkurys. Be to, lankiau įvairias dvasinės saviugdos mokyklas, reiki energijos, ajurvedos, bioenergetinio valdymo, sudžok kursus. Mokiausi iš profesionalių ne tik Klaipėdos, bet ir Maskvos bei Sankt Peterburgo astrologų. Studijavau vedų astrologiją pas indų astrologą Dhruv Mehtą. Domiuosi astropsichologija, partnerių suderinamumu, elektine (tikslaus laiko momento parinkimas) bei chorarine (vienintelio atsakymo į konkrečius klausimus) astrologija. Fotografuoju žmonių auras.

Žmogus, jo vidinės gelmės, jo mąstymas, santykis su pasauliu, su savimi, su kitais žmonėmis, jo skausmai, ligos, kančios, likimo vingiai… Viskas, kas susiję su žmogumi, yra įdomiausi, paslaptingiausi ir vertingiausi dalykai.

Tai ir jūsų polinkis į astrologiją – paveldėtas?

Užaugau muzikų šeimoje. Mama buvo chorvedė. Tėvas – karinio orkestro dirigentas. Mūsų namuose tvyrojo meniška atmosfera, lankydavosi inteligentai. Ne kartą, dar mažai esant, tekdavo klausytis pas tėvus užsukančių svečių pokalbių. Buvo kalbama apie viską – taip pat ir apie paslaptis, nežemiškus reiškinius, astrologiją.

Mama buvo magiška moteris. Ją kartkartėmis aplankydavo tam tikros vizijos. Ji stebėjo ir analizavo savo likimą. Be to, labai mėgo rinkti įvairiausius astrologinius straipsnius. Jų pasitaikydavo tokiuose tarybinėms moterims skirtuose žurnaluose kaip „Rabotnica”. Tiesa, tuo laikotarpiu astrologija buvo „subalansuota” daržininkams, sodininkams ir namų šeimininkėms: tai buvo mėnulio kalendoriai, patariantys, kada palankiausia sėti morkas ar ravėti piktžoles.

O kas yra astrologija? Juk mokslu jos nepavadinsi. Veikiau jau pramoga?

Astrologijos ištakos glūdi seniausių civilizacijų gelmėse ir datuojamos apie 5 tūkst. metų prieš Kristų.

Astrologiniais skaičiavimais užsiiminėjo šumerai, majai, kinai. Astrologija naudojosi Homeras, Platonas, Ciceronas, Seneka. Astrologiją studijavo Brunas, Galilėjus, Kepleris, Nostradamas ir net Niutonas.

Norite pasakyti, kad astrologija yra objektyvi?

Objektyvi ir unikali. Tai žinių sistema, atsakanti į daugelį žmogų dominančių klausimų. Ji yra seniausias žmonijai žinomas mokslas. Jis tiria, kaip Saulė, Mėnulis ir kitos planetos lemia žmogaus likimą, kada žmogus labiausiai pažeidžiamas emociškai, kada kokie jo organai ar kūno dalys labiau už kitas linkę sirgti. Astrologija yra vienas iš kelių, vedantis į savęs pažinimo gelmes, ji leidžia suvokti subtilius visatos ritmus, praeities, dabarties ir ateities ryšį, žmogaus gyvenimo ciklus.

Astrologija nėra pripažinta kaip mokslas.

Kai kuriose pasaulio šalyse astrologiją studijuoja medicinos mokslų daktarai, fizikai, kosmonautai. O Indijoje astrologija yra paveldas. Ji niekada nebuvo atskirta nuo religijos, medicinos ir kitų mokslo bei gyvenimo sričių.

Taigi jūs „išrašinėjate receptus”, kaip žmogui spręsti savo problemas?

Mes padedame savo problemas paversti savo užduotimis. Ir jas atlikti. Astrologiniai skaičiavimai grindžiami planetų padėtimi žmogaus gimimo metu. Astrologas suteikia informaciją.

Daug kas astrologus priskiria šarlatanams.

Jie neišmano, ką kalba. Jie paprasčiausiai nesidomėjo šia sudėtinga sistema. Neigiamą požiūrį suformavo paviršutiniški horoskopai spaudoje. Tai nėra individuali informacija, tai tik bendros tendencijos.

Jūs fatalistė?

Nesu fatalistė. Ir nors tikrai tam tikri dalykai yra nulemti žvaigždžių mūsų gimimo akimirką, visgi astrologija – tai tik nuorodos į savo paties likimo kūrimo galimybes.

Ką gali padaryti žmogus, gavęs šias „nuorodas”?

Pažinti, tobulinti save ir taip koreguoti savo likimą. Išmokti net ir savo neigiamas savybes pajungti savo naudai. Galiausiai pasirinkti tinkamą darbą, gyvenimo ar verslo partnerį, išsivaduoti nuo slegiančių dalykų, išvengti ligų.

Sakėte, jog nesate fatalistė, tačiau teigiate, kad planetos lemia žmogaus likimą, vartojate sąvokas „protėvių apsauga”, „angelas sargas”… Juk tai vis sąvokos iš magijos, mistikos pasaulio?

Žmonėms patinka mistika, tačiau tais terminais stengiuosi nepiktnaudžiauti. Vis dėlto kartais mums reikia atkentėti ne tik už savo, bet ir už protėvių nuodėmes. Ir tie dalykai žmonių horoskopuose labai aiškiai matyti. Terminai yra tik prieskoniai. Jiems galima duoti kitus apibūdinimus.

Sakote – turime atkentėti už protėvių nuodėmes. O kaip dėl „protėvių pagalbos”?

Labai malonu yra pasakyti porai, kuri nori pasitikrinti savo suderinamumą, jog jų susitikimą inicijavo protėviai.

Ir jų sąjunga bus laiminga?

Ne, tai visiškai nereiškia, kad jų santuoka bus laiminga. Jeigu jie nemokės gerbti ir puoselėti savo jausmų, likime patys įsirašys „išsiskyrė”.

Galima sakyti, jog astrologai taip apsidraudžia, jeigu jų prognozės neišsipildytų?

Astrologija padeda suvokti, jog turime gyventi savo gyvenimą, padeda atrasti savo potencialą, pamatyti perspektyvas, pažvelgti lyg veidrodyje sau į akis.

Kaip?

„Jūs seniai svajojate pradėti savo verslą?” – klausiu vieno kliento. „Taip”, – nustemba jis. Būna labai smagu paskatinti žmogų ką nors nuveikti, ko jis iki šiol padaryti nedrįso…

Paskatinti būti laimingą, turtingą? Argi pats žmogus to nenori ir nesiekia?

Mus stipriai veikia įvairūs autoritetai, visuomenės įdiegti stereotipai. Mes kopijuojame savo dievukus. Gyvename pernelyg nesigilindami, kodėl norime būti panašūs į juos, išklystame iš savo kelio, pamirštame vaikystės svajones. Nesugebame įžvelgti savyje tikrųjų savo norų ir gabumų. Kaip dažnai jaunuoliai suklysta rinkdamiesi profesiją!

Papasakokite kokią nors konkrečią istoriją, kai padėjote žmogui pasinaudodama astrologinėmis žiniomis.

Kartą pas mane atėjo moteriškė, serganti diabetu. Ji sielojosi, kad vos išgirdę apie jos ligą kavalieriai išgaruodavo lyg kamparas. Tačiau jos horoskope aiškiai mačiau, jog jos meilė gyvena užsienyje. Galiausiai su savo išrinktuoju ji susipažino internetu ir laimingai gyvena.

Jums astrologija – verslas. Ar šiandien jis pelningas?

Turiu savo privatų kabinetą, nes nepatogu priimti žmones savo namuose. Esu dėkinga savo vyrui, kuris visada palaikė mano norą siekti profesionalumo šioje srityje, padrąsino nebesiblaškyti, nes matė, kad dirbdama šį darbą esu laiminga.

Vyrui šalia savęs visada maloniau turėti žmoną, kurios akys blizga… Beje, koks jo zodiako ženklas? Ar pagal astrologiją jūsų pora sėkmingai dera?

Jis Žuvis, – juokiasi. – Praktiškas žmogus, dirba nekilnojamojo turto agentu. Kai tekėjau, nieko nenusimaniau apie astrologiją. Mums tiesiog pasisekė.

Manau, kad geri santykiai šeimoje uždirbami, o ne išlošiami „loterijoje”.

Iš dalies sutinku. Problemas sprendžiame nekeldami konfliktų – tik bendraudami ir tardamiesi. Bet ir astrologiškai mūsų santuoka sėkmingai subalansuota: aš kūrybiškasis, jis – žemiškasis pradas. Jaučiame vienas kitą net per atstumą, puikiai vienas kitą suprantame.

Šaltinis: Vakarų ekspresas

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.