Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Prietarai apie Velykas

Jei per Velykas mergina išgirdo kukuojant gegutę – tais metais ištekės. Ištekėjusiai moteriai išgirsti gegutę per Velykas – šeimos pagausėjimas.

Jei per Velykas miške išgirsite genio kalimą – greitai turėsite naujus namus.

Kad metai būtų turtingi, Velykų rytą būtina sušelpkite bent vieną elgetą.

Seni žmonės tikėjo, kad Velykų rytą pirmas vaiko kąsnis turėtų būti bažnyčioje šventintos Velykų bobos gabalėlis. Tik po jo galima duoti įprastus pusryčius. Tada vaikai visus metus bus sveikesni, mažiau sirgs.

Manote, kad tas šeimos narys, kurio margutis Velykų rytą pasirodė besąs stipriausias, bus pats tvirčiausias ir sveikiausias šeimos narys? Nebūtinai! Esama ir tokio prietaro, kad tas, kurio margutis paskutinis liko nesudaužytas, tą dieną turėtų neatsikalbinėdamas pildyti visus šeimos galvos paliepimus, priešingu atveju visus metus šeimoje vyraus nesutarimai, netruks konfliktų.

Dengiant stalą Kūčių vakarienei padedama ir viena tuščia lėkštelė mirusiųjų vėlėms. O per Velykas – atvirkščiai: šeima, kuri trokšta susilaukti kūdikio, turėtų ant stalo padėti dar vieną tuščią lėkštelę būsimiems vaikams, įdėti į ją gabalėlį Velykų bobos. Sakoma, tai padės greičiau prisišaukti gandrus. O vakare šį pyrago gabalėlį reikėtų sutrupinti ir paberti lauke, kad sulestų paukščiai.

Jei Velykų rytą bent vienas iš šeimoje esančių vaikų labai neramus, kaprizingas, nuolat verkia – vadinasi, kažkuris iš jo tėvų per metus pridarė labai daug nuodėmių.

Jei naktį iš šeštadienio į Velykų sekmadienį susapnavote ką nors iš seniai mirusių giminaičių – labai geras ženklas. Tai reiškia, visus metus jūsų šeimoje niekas nemirs ir nesusirgs sunkia liga.

Geras ženklas jei Velykų rytą ant jūsų palangės nutūps paukštis – visus metus gyvensite pasiturimai. O kad sėkmės nenubaidytumėte – palesinkite paukščius Velykų bobos trupiniais.

Jei šeštadienį prieš Velykas saulėlydis spalvingas ir gražus, laukite vėsios ir lietingos vasaros. O jei dangus debesuotas, saulėlydžio beveik nematyti – vasara bus saulėta ir šilta.

Jei Velykų sekmadienį oras saulėtas ir giedras, vasara bus karšta ir sausa. Jei lynos grybų lietus – vasara bus ir šilta, ir lietinga. O jei debesuota, bet nelyja – vasara bus vėsi ir sausa.

Jei naktis iš šeštadienio į Velykų sekmadienį žvaigždėta, matosi mėnulis – tais metais laukia geras derlius.

Geras derlius laukia ir tuomet, jei iki Velykų jau nutirpo visas sniegas. Jei sniego dar matysite – metai bus skurdesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.