Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Kodėl penktadienis trylikta laikoma nesėkminga diena?

Jei tryliktą mėnesio dieną pasitaikantis penktadienis yra nesėkminga diena, tai 2009-ieji turėjo būti neįprastai nesėkmingi metai. Šis su trylikta mėnesio diena sutampantis penktadienis yra vienas iš trijų, kuriuos skirta „ištverti” šiemet.Tiek daug šitokių penktadienių pasitaiko tik kartą per 11 metų, „LiveScience” cituoja „Yahoo”.

Sąsąjų tarp tryliktąją dieną pasitaikančio penktadienio ir nelaimių kilmė nėra konkreti. Ją galima aiškinti bibliniais motyvais (tryliktas asmuo prie stalo per Paskutinę vakarienę išdavė Jėzų). Viduramžiais tiek penktadienis, tiek tryliktoji mėnesio diena buvo laikomi prastomis dienomis

Štai penki „LiveScience” mėgstamiausi faktai apie penktadienį, tryliktąją dieną:

1. Šios dienos baimė vadinama paraskavedekatriafobija arba frigatriskaidekafobija. Triskaidekafobija yra skaičiaus 13 baimė.

2. Daugelis ligoninių neturi palatos, pažymėtos 13 numeriu, o kai kuriuose oro uostų terminaluose nėra tryliktų vartų.

3. JAV prezidentas Franklinas Roosveltas nekeliavo tryliktąją bet kurio mėnesio dieną ir pavalgyti niekada nekviesdavo 13 svečių. Napoleonas ir kitas JAV vadovas Herbertas Hooveris taip pat kentė nuo triskaidekafobijos.

4. Markas Twainas sykį buvo tryliktas svečias, pakviestas pietų. Draugas perspėjo, jog jis neturėtų eiti. „Tai buvo nesėkmė, – vėliau šiam draugui sakė M. Twainas. – Jie turėjo maisto tik dvylikai.” Prietaringieji šeimininkai Paryžiuje gali nusamdyti profesionalą keturioliktą svečią.

5. Skaičius 13, anot numerologų, kenčia dėl savo pozicijos, kaip einantis po skaičiaus 12, kuris reiškia 12 metų mėnesių, 12 Zodiako ženklų, 12 Olimpo dievų, 12 Heraklio žygdarbių, 12 apaštalų, 12 kiaušinių tuzine.

Tikėjimas, kad skaičiai yra susiję su gyvenimo įvykiais ir fiziniais dalykais – numerologija – turi ilgą istoriją. „Ją gali atsekti nuo pat Pitagoro pasekėjų, kurių principas buvo visatą išreikšti „vien skaičiais”, – sako astrofizikas Mario Livio. Jis priduria, kad graikų matematiko sekėjai dėliojo įvairiausius skaičių derinius, kad paaiškintų viską aplink.

Moderniaisiais laikais numerologija tapo laikoma nebe mokslu, o labiau panašia į astrologines prognozes, tvirtina mokslininkai. „Žmones pasąmoningai traukia tam tikri skaičiai, nes jie žino, kad jiems reikia patirčių, savybių ar pamokų, siejamų su šiais skaičiais”, – teigia numerologė Sonia Ducie. Anot jos, numerologija gali padėti susigaudyti gyvenime nustačius, kurio skaičiaus cikle žmogus yra.

Matematikai atmeta numerologiją, nurodydami mokslinės naudos trūkumą. „Aš visiškai tam nepritariu”, – nurodė M. Livio, paprašytas pakomentuoti komercinės numerologijos populiarumą. Pasak jo, tarp skaičių visuomet galima rasti atsitiktinių ryšių, jei tik noriai ieškosi.

Šaltinis: LRT

Raktažodžiai:

,

33 komentarai. Komentuoti>

 • tiGRRiuke
  2012-09-19 19:07

  Aš manau kad skaičius 13 neša nelaimę tik tiems, kurie jo bijo ir vengia, kaip ir bet koks kitas.
  Aš gimiau 13 dieną, penktadienį, ir tai yra mano skaičius. Man jis patinka, aš tikiu, kad jis mane globoja ir man neša sėkmę. Visada, kai tik pasitaiko galimybė, jį pasirenku. Dažnai net būna taip, kad nė nesusimaščiusi atsisėdu į 13 vietą ar pan.
  Žmonės įsitikinę, kad 13 diena – nelaiminga? Tegu. Tai ji bus nelaiminga jiems, o ne man. Aš pasitikiu šituo skaičium ir jo nebijau, o 13-tas penktadienis – mano laimingoji diena. 🙂

  Atsakyti
 • Man tas bijojimas skaiciaus 13 yra kvailas.Zmonės savo nesekmes sieja su ta diana. Liktai ji butu kalta.Asmeniskai man nieko nebuvo nutike tiesa sakant as net nepastebiu kad ta diena buna penktadienis trylikta.As nesu gimus trylikta diena penktdanieni. Tiesiog viskas priklauso nuo nusiteikimo. Jeigu tu iskart nusiteiki kad bus bloga diena tai cia jau tavo bedos o ne diena kalta.

  Atsakyti
 • As gimiau liepos 13d, siemet man bus 20d, ir kaip seniau jau buvau pasidomejusi bus penktadienis.. bet as dziaugiuosi sia diena, ir skaicius 13 man laimingas, ir patinka:)) todel nesuprantu ko zmones taip erzinasi del sio sutapimo 😀

  Atsakyti
 • as tikiu jog 13 diena penkt yra nesekminga nes paciai ta diena nebuna sekminga

  Atsakyti
 • Zilvinas
  2011-06-01 11:34

  O as gimiau 13 diena 13 valanda ir man sis skaicius lb sekmingas :)))) Kai gulejau klinikose , 13diena daktaras pranese kad man gereja , teises issilaikiau 13 diena (per 1 d pavyki islaikyti teorija ir vairavima), 13 deian susipazinau su nuostabia mergina ir daug kitu geru atsitikimu susija su siuo skaicium. Del to pasidariau ant nugaros tatoo su skaicium 13 , nusipirkau masinos nr :013, tel nr kurio pabaiga 000013. Man sis skaicius sekmingas 🙂

  Atsakyti
 • Man penktadienis ir dar 13 diena, bet kuriais metais visada, pati geriausia net. Viskas puikiai sekasi, nuotaika puiki, energijos perteklius, kai visi skundžiasi dėl savo bėdų ir kaltina šia (velnio dieną) aš nusišypsau nes man ji pati geriausia. :}

  Atsakyti
 • As gimiau 13 diena bet svenciau jau gimtadieni 13 diena, penktadieni ir dar po kolkas gyva :D~

  Atsakyti
 • Viktorija
  2010-11-14 16:53

  Man 13d penktadieni,nesiseke mokykloje susipykau su draugem,beto net pavelavau i autobusa ;S

  Atsakyti
 • Gabriele
  2010-07-19 21:26

  Labai juokinga, man atrodo kad žmonės išsigando to filmo penktadienis 13 (pffr), arba dėl to, kad tipo 13 yra velnio tuzinas, mano tėtis gimęs 13 dieną ir ką?, man tai vis tiek skaicius ir tiek panasus i daugeli kitų skaicių 😀 1 2 3

  Atsakyti
 • 2009 metais buvo vienas pektadienis trylikta diena kai man be galo gerai sekesi, tiesiog nuostabu buvo, sauni diena

  Atsakyti
 • Kasmet man penktadienį 13d. atsitinka kas nors blogo 🙂 Jau įpratau 😀

  Atsakyti
 • adnomiar.
  2009-12-04 18:50

  o man artimas zmogus butent 13d. penktadieni mire ir pries keleta metu drauges mama mire 13 diena, man nesekminga.

  Atsakyti
 • kastiniukas
  2009-11-30 16:31

  as taip pat gimusi 13-taja diena ir atvirksciai man trylikta labai sekminga

  Atsakyti
 • iloniuke
  2009-11-25 14:00

  man penktadieni 13-taja niekada tfu tfu tfu nieko blogo nebuvo atsitike, tad nezinau ar isvis tiketi tuo kad tai bloga diena, man jos praeina kaip iprastos…

  Atsakyti
 • … as esu gimusi 13 d. ir…nieko, Man niekada nieko blogo ta diena neatsitinka, neatsitinka ir gero. Man keista, kad dabar 21 amziuje zmones tiki visokiais prietarais ir burtais, ir pranasystemis, nors…tos temos labai domina mane ir nepraleidziu progos zvilteleti ka zada zvigzdes.

  Atsakyti
  • Buvusi velnio nuotaka
   2020-06-28 00:33

   Absoliuti tiesa. Mano gyvenime 2009 metai buvo didžiausių sunkumų, išdavysčių ir apgavysčių metai, kuriuos man sukėlė mano buvęs mano vyras (gimęs 13 dieną). Jo visų padarytų žodžiais nenusakomų ir normaliu protu nesuvokiamų niekšybių pasekmės mano gyvenime jaučiasi dar ir dabar. Nors mano gyvenimo kokybė šiuo metu mane pilnai tenkina, bet negaliu normaliai bendrauti su man be galo brangiais ir mielais vaikais. Priešingu atveju – mano širdis yra pastoviai pjaustoma peiliais. Jau seniai studijuoju psichologiją, atleidau visiems ir paleidau savo praeitį, išmokau gyventi „čia ir dabar”, gyvenu su devizu ” kas mūsų besužlugdo, tas mus tik sustiprina”. Dirbu mylimą darbą ir tikrai neturiu daugiau kuo skųstis, bet vos tik atsiranda mano vaikai, kad ir kaip aš norėčiau su jais gražiai ir gerai sutarti, jie man pastoviai primena, kaip jie manęs negerbia (tėvas yra geras, vargšas, nuskriaustas, o aš bloga). Suprantu tik vieną, kad turiu ir toliau stiprinti save, o vaikai kažkada pas mane sugrįž.

   Atsakyti
 • Terminai
  2009-11-13 09:24

  Kadangi tai tik prietarai, tikesimes kad si diena bus atvirksciai – sekminga 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.