Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Gaudentas Naujokas: medituodami tampame valingesni

Gaudentas Naujokas ne tik pats nuosekliai medituoja, bet ir padeda krizės ištiktiems žmonėms. Daugeliui jau padėjo atsikratyti narkotikų, alkoholio priklausomybės.

Kažkada jis baigė radiofiziką, užsiėmė verslu, o šeimą išlaikė veždamas į Lietuvą įvairias prekes. Vieną dieną viską paliko – beveik pusmečiui išvyko į meditacijos kursus. Tapo mokytoju ir astrologu, padedančiu atrasti vidinę ramybę bei gyvenimo tikslus. Ne taip seniai jis savo likimą susiejo su būrėja Vaiva Budraityte. Apie tai, kaip medituodami galime padėti patys sau, kalbamės su transcendentinės meditacijos mokytoju Gaudentu Naujoku.

Kokia Jūsų veiklos pradžia?

Pasipylė nesėkmės, net votys dygo kaip po lietaus. Supratau, kad reikia valyti organizmą. Pastebėjau, kad žmones puikiai veikia meditacija. Išmokau, ėmiau praktikuoti. Išvažiavau į Pamaskvę, į kursus. Grįžęs dirbu mokytoju.

Sakoma, kad problemiški žmonės neturi energijos. Kaip jos prisipildyti?

Turime išmokti energiją taupyti, nešvaistyti jos į kairę ar į dešinę. Visi greitai pavargstame. Svajonės neišsipildo, apninka depresija. Grįžtame iš darbo visą dieną atsėdėję prie rašomojo stalo, o jaučiamės taip, tarsi anglis būtume krovę. Psichinė energija išeik vota, mes esame nedarbingi. Bet jei du kartus po 20 minučių ryte ir vakare nuramintume protą, atgautume prarastą energiją. Kai medituodami įeiname į savo vidų, atsiranda jėgų, tada ir malda kitaip veikia.

Minėjote, jog meditacija padeda pasveikti?

Statistika rodo, kad žmogus, pameditavęs dvejus metus, pajaunėja maždaug penkeriais metais, pameditavęs penkerius metus, pajaunėja apie dvylika metų. Be to, pasitraukia nervų, peršalimo ligos. Medituodamas žmogus ima tikėti, kad nuo jo valios (iš dalies) priklausys ateitis. Štai kelios klientės meditavo dėl sveikatos, viena išsigydė pūlinę anginą, kitai nustojo skaudėti sąnarius, nors medituodama ji jautė didžiulį skausmą.

Ar kiekvienas gali išmokti medituoti?

Norint patekti į vidų, reikia įvedėjo, tokiu įvedėju esu aš. Žmogaus psichika susivokia ir suranda, kokiu būdu ten patekti. Vadinasi, geria, badosi tie, kurie nesusitvarko patys su savimi? Panašu. Kodėl žmonės laksto pas būrėjus? Todėl, kad nepasitiki savimi, labiau pasikliauja kitais, dairosi, kas nuims nuo jų pečių atsakomybę. Kai žmogui blogai, kai jis visuose įžvelgia priešus, tai rodo jo paties silpnumą.

Vis dėlto, kas yra meditacija?

Įsivaizduokime ežero paviršių. Pučia vėjas, ežeras raibuliuoja, mes nieko nematome – tik pliką paviršių ir bangelių genamus nurudusius medžių lapus. Tik tada, kai ežero paviršius ramus, vanduo skaidrus, mes galime įžiūrėti nardančias žuvytes, vandens paviršiuje atsispindintį dangų, medžius… Matome visą erdvę. Meditacijos tikslas ir yra nuraminti protą, kad neliktų praeities šmėklų, baimių, ateities vizijų, kad ateitų švarios mintys, be jokio paveldo. Besimokydamas panyri į daug gilesnę būseną kaip miegas, patenki už savo suvokimo ribų, atsipalaiduoji tiek, kad jauti kūną, paskui palengva grįžti atgal. Tai panašu į vaikščiojimą tuneliu, kurį žmonės patiria eidami į TEN. Meditacija leidžia mums suprasti, kas esame ir kuo norime būti.

Žmonės dažniausiai bijo garsiai įvardyti savo problemas?

Jie neturi svertų, kurie leistų būti pasitikintiems, jie nespėja, nes lekia, lekia, lekia. Sutikite, juk 99 proc. gyvenimo skirti materijai: darbas, namai, klozeto šveitimas. Apie dvasią mąsto vienetai. O meditacija yra tam, kad tai, apie ką tu svajoji, įvyktų po kažkiek metų. Kasdien medituodamas ugdai valią, tampi valingu žmogumi, kuris be reikalo nesinervina, sugeba spręsti problemas. Visi alkoholikai išlipa iš duobės, jei užsiiminėja meditacija, tik būtina viena sąlyga: jie turi ateiti patys, savo noru, o ne žmonos, mamos ar kitų giminaičių už rankučių atvesti.

Turbūt gali „suveikti” ne vien meditacija, bet ir bet kokia kita technika?

Žmogus gali viską, jei tik pats nori išsivaduoti. Jis turi suvokti savo nelaimės priežastį ir mėginti kažką keisti, nes dvasiškai netobulėdamas nepakeisi nieko. Nuostabus sveikuolio Brego pavyzdys. Būdamas apie 40 metų, buvo pavirtęs į visišką ligonį, tiesiog invalidą. O ėmęs badauti, apskritai pakeitęs gyvenimo būdą, nugyveno 96 metus ir žuvo ant banglentės! Ar įsivaizduojate, ką tai reiškia? Įjungęs valią, žmogus net 50 metų gyveno kokybiškai. Tapo pasiturintis, nuolat jaunas, energingas, seksualus. Kuris gali pasigirti, kad 96 metų būdamas skrieja banglente?

9 komentarai. Komentuoti>

 • Sveiki,
  Mano sugyventinis alkoholikas, nori issivaduoti is sios priklausomybes, bet vis neuztenka valios. Bande visokius metodus, bet nepadeda. Jus musu paskutine viltis

  Atsakyti
 • Laba diena noreciau susisiekti su jumis,del keliu problemu,gal galima butu jums paskambinti.Aciu.

  Atsakyti
 • Sveiki,mano vyras labai nori Jūsų pagalbos.Pažadėjau jam surasti,kaip su jumis susisiekti.Labai lauksiu Jūsų kontaktų.Iš anksto dėkoju.

  Atsakyti
 • Snieguolė
  2014-04-11 14:51

  Laba diena. Mano vyras alkoholikas, supranta tai, bando visokiausius būdus: psichiatro konsultacijos, hipnozė, kodavimas Kretingoje pas Mizerienę ir t.t. Tačiau negali išbristi iš šio liūno. Gal galėtumėt padėti? Norėtumėm jūsų kontaktų:)

  Atsakyti
 • Esu priklausoma nuo alkoholio -nergeriu istisai-bet manau reiktu jusu pagalbos -gal galiu suzinoti kaina-ar taikote hipnoze-isgerineju 4 metus,ne istisai-bet man tai trukdo.Man 50 metu.Lauksiu atsakymo.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.