Virtuvė pagal Feng Shui
Virtuvės įrengimui Feng Shui filosofijoje skiriamas ypatingas dėmesys, kadangi tai namų centras, turintis lemiamos įtakos jų klestėjimui. Namuose, kuriuose virtuvė tinkamai įrengta ir nuolat prižiūrima, nepritrūksta nei sveikatos, nei pinigų.
Nors Feng Shui filosofiją atstovauja daug mokyklų, kurių nariai įvairiai interpretuoja skirtingus Feng Shui principus, pagrindiniai teiginiai tinka visiems, norintiems įsirengti jaukią virtuvę.
Vietos virtuvei parinkimas
Statant naujus namus, virtuvę reikėtų projektuoti ne centrinėje, bet galutinėje namo dalyje, mat jeigu atėjusieji iškart įžengia į virtuvę,jie pavalgę neužsibūna, o namo gyventojus gali varginti įvairūs mitybos sutrikimai. Jeigu jau taip nutiko, kad Jūsų namuose virtuvė yra priekinėje pastato dalyje, reikėtų tam tikromis priemonėmis nukreipti nuo jos dėmesį - vietoje durų pakabinti ryškią užuolaidėlę ar panašiai.
Virtuvės planas
Kaip jau žinome, tam, kad gaminantieji maistą virtuvėje jaustųsi patogiai, reikia, kad viryklė nebūtų priešais duris. Standartiniuose namuose tai gana sunku įgyvendinti, kadangi dažnai visi buities prietaisai montuojami palei vieną sieną. Padėtį šiek tiek gali pataisyti virš viryklės pakabintas veidrodis, o dar geriau - viryklė, įrengta kaip atskira salelė - šie gaminiai sparčiai populiarėja, kadangi vis daugiau žmonių nori sujungti virtuvę su valgomuoju ir, gamindami maistą, bendrauti su namiškiais ar svečiais. Virtuvės, kaip namų jaukumo kūrimo centro, įtaką dar labiau sustiprina tinkamas jos (kaip ir visų namų) apšvietimas.
Virtuvės apšvietimas ir baldų išdėstymas
Fluorescentinės šviesos lemputės yra gerokai ekonomiškesnės už senąsias kaitrines lemputes, tačiau toks apšvietimas gali turėti neigiamos įtakos žmogaus savijautai - nuolatinis šviesos mirgėjimas kelia nervinę ir akių įtampą, galvos skausmus. Patartina rinktis naująsias kompaktiškas pilno spektro fluorescetines lemputes, kurios šviečia taip pat ryškiai kaip kaitrinės lemputės bei taupo elektros energiją.
Virtuvėje išdėstyti pagrindinius įtaisus nėra paprasta. Geriausia virtuvę planuoti taip, kad kriauklė, šaldytuvas ir viryklė sudarytų trikampio viršūnes, nutolusias viena nuo kitos apie 2 metrus - tai optimalus atstumas, kadangi virtuvė lieka erdvi, bet nereikia toli vaikščioti nuo vieno baldo prie kito. Taip pat jeigu bus išlaikytas šis atstumas tarp pagrindinių virtuvės įtaisų, bus įgyvendintas ir Feng Shui nuostata, jog vandens (šaldytuvas, kriauklė, indų plovyklė) ir ugnies elementai (mikrobangų krosnelė, viryklė) privalo būti toliau vienas nuo kito. Jeigu Jūsų namuose šie elementai įkurdinti greta, atskirkite juos medžio elementu - augalu arba jo piešiniu.
Viryklė
Kadangi viryklė simbolizuoja namų klestėjimą ir laimę, visus jos dagčius reikėtų naudoti apylygiai - tai reiškia pinigų gavimą iš daug įvairių šaltinių. Jeigu tenka rinktis tarp mikrobangų krosnelės ir įprastos viryklės - rinkitės pastarąją, kadangi Feng Shui mokslas didžiausią dėmesį skiria tam, kas vyksta aplink mus, o maistą per kelias minutes pašildę mikrobangėje tikrai nesigilinate, kaip jis pas Jus atsiranda, jau nekalbant apie radioaktyviųjų dalelių ir elektromagnetinio lauko žalą. Kiekviena šeima turi rasti pusiausvyrą tarp šiuolaikinio gyvenimo tempo ir svarbių vertybių išsaugojimo.
Tvarkant namus pagal Feng Shui, virtuvė (kaip ir visi kiti kambariai) turi būti ypač švari ir tvarkinga, neapkrauta jokiais neveikiančiais prietaisais ar sulūžusiais daiktais. Prie viryklės negali būti langų - ne vien dėl to, kad kai kuriose šalyse dėl gaisro pavojaus tai draudžiama įstatymais, bet ir todėl, kad gerąją klestėjimo energiją sulaikytumėte namuose, neleisdami jai ištekėti per langą. „Či" energijos srautus padidins ir tinkamo dizaino baldai: grynos spalvos, medis su ryškiu rievių raštu, drožinėti namų darbo baldai ant kojelių ir panašiai.
Pritaikius visus šiuos principus, Jūsų virtuvė bus šiuolaikiška, funkcionali ir kupina teigiamos energijos.
Šaltinis: Asa.lt
Raktažodžiai:
Feng shui namai
0 komentarai(-ų).