Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Ezoterika. Kas tai?

Ezoterika – tai mokslas, prieinamas tik pašvęstiesiems, kurie neturi teisės platinti jos toliau. Slaiptais mokymais laikomi, pvz., žydų kabala, senovės graikų misterijos, gnostiniai mokymai. Šiuo metu slapti yra masonų, teosofų, antroposofų mokymai.

Ezoterinės žinios – tai slaptos žinios, visa tai, kas buvo renkama šimtmečiais ir buvo saugojama daugelyje tautų, buvo perduodama iš kartos į kartą, buvo prarandama ir vėl atrandama iš naujo. Tai amžių išmintis, paties savęs supratimas ir gyvenimo suvokimas.

Tikroji ezoterika iki pat šių laikų nebuvo skirta plačiųjų masių dėmesiui. Ezoterikos sakrališkumą lėmė daug priežasčių, bet pagrindinė iš jų yra ši: nebuvo leista iš aukščiau; nebuvo būtinybės plačiai tas žinias skleisti; žinios pernelyg sudėtingos paprastam, eiliniam statistiniam žmogui. XX amžiaus pabaigoje daugelyje ezoterinių bendrijų (visų pirma kabalistinėje tradicijoje), buvo priimtas sprendimas pradėti platinti ezoterines žinias plačiosiose masėse. Sprendimas pagrįstas tuo, kad subrendo pagrindinės priežastys, išvardintos aukščiau.Astrologija, magija, meditacija, aiškiaregystė, parapsichologija ir t.t. – visus šiuos dalykus apjungia mistinis pasaulio suvokimo pagrindas, kuris randasi priešingame poliuje mokslinės pasaulėžiūros atžvilgiu: mokslas bazuojasi ant empirinių, atkartojamų duomenų – aksiomų, o mistika – ant sąvokų, kurios nėra pažinios ir nėra konkrečios.

Nepaaiškinami dalykai kaip magnetas traukia šarlatanus ir labai sunku apgaulės jūroje surasti tiesą. Ir ar ji apskritai yra?

Deja, nepaaiškinami fenomenai negali pamaitinti alkanų žmonių, išgydyti nuo alkoholizmo ir padaryti ekonomiką efektyvesne. Jie negali padėti tose srityse, kur reikalingi realūs veiksmai. Bet šie fenomenai padeda surasti tuos įrankius, kurie leistų rasti kelius, vedančius iš sudėtingų, supainiotų situacijų. Galbūt būtent todėl šiuos fenomenus taip sunku patikrinti ir paaiškinti.

Tam, kad aprašytum nepaaiškinamą reiškinį, lengva sugalvoti gražią istoriją. Labai lengva nutaisius protingą veidą kalbėti apie tai, ką sunku patikrinti. O jeigu būties paslaptis – ne išsigalvojimas?

Stipriai dvasiai įdomus aplinkinis pasaulis, būtent jos galiausiai ima domėtis šiais dalykais. Ezoterikai, mistikai, dėka tiesioginių, betarpiškų išgyvenimų suvokia giliausias tiesas. Manoma, kad jiems pasiseka tiesiogiai prisiliesti prie giliausių Visatos ir žmonijos paslapčių, ir tai vyksta ne dėka aklo tikėjimo, o dėka savo paties įgytos patirties. Todėl tarp tikrų ezoterikų, netgi jei jie priklauso kažkokioms mokykloms ir tradicijoms, niekad nebuvo nesutarimų ir juo labiau konkurencijos – mistinė patirtis priklauso nuo fundamentalios žmogaus ir Visatos sąrangos, ir šie dalykai yra vienodi bet kokiai tautai ir bet kokiam laikmečiui. Dogmų nebuvimas ir neortodoksalumas – svarbiausias ezoterikos požymis.

Tačiau tikrieji stebuklai ir fenomenai vyksta tarp žmonių, kai jie daro gerus darbus. Kai jie šypsosi vienas kitam. Kai meilė apsigyvena jų širdyse. Štai tikroji ezoterika, kuri atsiskleidžia dėka ieškojimo, žinių ir meilės.

Raktažodžiai:

25 komentarai. Komentuoti>

 • Ineta Vait
  2017-04-30 11:52

  Sveiki, kaip dziugu rasti tokiu paciu. Turiu svajone suburti tokius zmones i kruva, dalintis ziniomis ir patyrimu. Susiraskite mane feisbuke Ineta Vait (Kedainiai, Kaunas) ir parasykite. Junkimes i kruva ir pradekime sviesti zmones, nes manau kad toks tikrasis musu kelias 🙂 nekantriai lauksiu zinuciu 🙂 Myliu jus visus !

  Atsakyti
 • Aš turiu dievo dovana. Būtų labai malonu pabendrauti kas yra jau pažengia Ezoterikoje.

  Atsakyti
 • Idomus dalykai pradeda vykti, kai ateina aplinkiniu procesu suvokimas. Atrodytu, logiska butu tokius dalykus, kaip saves pazinimas, aiskinti jau mokyklose, bet turbut zmogaus samone yra uzkoduota iki tam tikros ribos, kol visa tai nepereini asmenine patirtim ir isgyvenimais. Kai pradedi suvokt, kad esi ne vien materija, atsiveria visai kitos spalvos ir galimybes.

  Atsakyti
 • miroslavas
  2014-06-04 20:21

  Ezoterika yra nekekvienam preinama.o ateiti galima pasakyti astrologijos pagalba.as ja moku ir man ji labai padeda.viska apie zmones zinau.

  Atsakyti
 • As nuo vaikystes jauciausi taip,lyg buciau kitokia,lyg tureciau kazkokiu galiu nuspeti ateiti,viskas reiskesi per sapnus.Turbut viskas prasidejo nuo 12metu,kai susapnavau pranasiska sapna apie savo mamos mirti.Paskui sulaukiau dar nemazai tokiu sapnu,tarsi viziju.Galiausiai pries keleta savaiciu sapne mane aplanke vizija,kad X faktoriu laimes Giedre,o antroji vieta atiteks RSP,tuo metu neatrode labai logiska,tad neviesinau sios info,pasakiau tik vyrui.Bet kai vakar isties taip nutiko,susimasciau,kad tikrai kazka tokio savyje turiu,kuo verta pasidometi.

  Atsakyti
 • gaila dar mazai kas domisi, kiek butu galima daug problemu isspresti, nuo vaikystes vaikai butu mokomi ezoteriniu ziniu, sveikos gyvensenos. visai kitoks pasaulis butu, dingtu karai, visokie nusikaltimai sumazetu manau ant kokia80%, pakeitus mastyma , ir pasaulis ryskiai pasikeistu. nebereiktu bijot jokiu kataklizmu, nes ju ir nebebutu

  Atsakyti
 • Paskutinė pastraipa yra pati geriausia ir teisingiausia 🙂

  Atsakyti
 • Natalija
  2012-04-14 15:03

  Edmundai, as duomiuosi tuom, bet tik tiek. Nesugebu nei nuspet ateities nei rasti loterijos bilietu :)) Pabendrauciau mielai, gal tu ka nors naudingo patartum…

  Atsakyti
 • Edmundas
  2012-03-02 12:44

  Manau kad tai labai idomu,as pats domiuosi tuo,galiu nuspeti savo ateiti lengvai,sugebu atrasti laiminga loterijos bilieta ir t.t,jeigu kas domites tuo,galim pabendrauti,rasim bendra kalba..

  Atsakyti
 • radvilaite
  2011-07-17 21:55

  anksciau zmones tik atmerke akis imdavo i ranka maldaknyge, o dabar mobiluji telefona…………………materija kito ir kis, bet vienas dalykas islieka tas pats Dievas. mums tereikia isirinkti i kuri tiketi: i geraji, ar blogaji….

  Atsakyti
 • edmundas
  2010-03-06 12:25

  kodel mes uzmirstame Lietuvos ezoterika? Juk pas mus musu tautos praeityje begalo gylios dvasingumo saknys

  Atsakyti
 • butu idomu pabendrauti su panasaus mastymo zmonemis..

  Atsakyti
 • …pasiskaitineju kiekviena dn.ir daug randu atitikimu savo zenklui-gal tai ir traukia diena pradeti horoskopais…dabar net neisivizduoju dienos be ju,tai nereiskia,kad akai jais tikiu,tiesiog daug kur atspindi tiesa…aciu

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.