Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Delfinas

Protingas ir žmonėms palankus jūros žinduolis Viduržemio jūros kraštuose labai seniai atkreipė dėmesį į save. Delfinas išgelbėjo graikų dainių Arioną, nuskendus laivui jį išnešė į krantą.
Pasak vieno padavimo, Apolonas pasivertęs delfinu, kad iš Kretos nuvyktų į Delfus, kur buvo statoma jam skirta šventykla. Jo vardas „Apollon Delphinios“ (Delfinų Viešpats) liudija, kad Kretos kultūros erdvėje garbintą Apoloną simbolizavo delfinas. Ar tik ne iš čia kilęs ir Delfų vardas. Beje, delfinas buvo jūros dievo Poseidono atributas, vienas delfinas netgi išpiršęs jūros dievui žmoną Amfitritę. Kadangi buvo prisimenama, jog Poseidono atributas buvęs ir žirgas (jūros bangos lygintos su jūrų žirgais; o pirmą žirgą Poseidonas sukūręs iš uolos ir kai kada pats pasiversdavęs eržilu), hipodromuose būdavo pritvirtintos delfinų figūros, nurodančios, kiek dar likę ratų lenktyniauti. Vyno dievas Dionisas jūrų plėšikus pavertęs delfinais. Iš jūros putų gimusi Afroditė (Venera) taip pat dažnai vaizduojama su delfinais.
Etruskų antkapiuose neretai delfinai mirusiųjų sielas gabena į Palaimintųjų salas, tik vėlesniais laikais šias salas pakeitė neaiškūs vaizdiniai apie anapusinį pasaulį — Hadą. – Heraldikoje delfinas vaizduojamas kaip žvynuota „jūros kiaulė“, toks jis, pvz., dofinų (Dauphinė) herbe. Delfinus savo asmeniniuose herbuose turėjo Prancūzijos sosto paveldėtojai (todėl jie vadinti „dofmais“). Pastaba „ad usum delphini“ (princų sosto įpėdinių atžvilgiu) knygose reiškia, kad turima omenyje užuomina, jog jiems leidžiama elgtis „palaidai“, „amoraliai“.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.