Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Chiromantija arba būrimas iš delno

Chiromantija (Graik. „cheir” (χειρ) – ranka, „manteia” (μαντεία) – būrimas, pranašystė) yra ateities charakterizavimo ir nuspėjimo menas delno pagalba, dar vadinasmas chirologija, delno-skaitymu arba delno analize. Chiromantija yra praktikuojama visame pasaulyje ir turi įvairias kultūrines variacijas. Ties žmonės kurie praktikuoja chiromantija yra vadinami chiromantais.

Chiromantijos šaknys prasideda nuo Indijos astrologų ir čigonų iš Romos, kurie pranašaudavo ateitį. Induistų pranšas Valmiki priš 5000 metų, manoma, parašė knygą, kurios pavadinimas verčiasi kaip „Valmiki Maharshi mokymai apie vyriško delno chiromantija”  sudaryta iš 567 posmų. Iš Indijos chiromantijos menas paplito į Kinijoją, Tibetą, Egiptą, Persiją ir kitas šalis Europoje.  Į Kiniją šis menas atejo apie 3000 m. pr.Kr. Tada jis pasuko link Egipto, kur jį praktikavo Anaksogoras (Anaxagoras). Tačiau, šiandieniniai chiromantai dažnai kombinuoja tradicinę chiromantiją su psichologija, holizminiu gydymu ir kitais alternatyviais būrimo, bei pranašavimo metodais.

Chiromantijos praktikavimas dažnai siejamas su pseudomokslu.  Reikėtų pastebėti, kad informaciaj pateikta žemiau tik trumpai pristato delno burimo meną;  yra daugybė – dažnai konfliktuojančių- interpretacijų apie delno linijas ir bruožus įvairiose „chromantijos” mokyklose.

Metodai

Chiromantija sudeda iš gebėjimo įvertinti žmogaus asmenybę ar ateitį pasitelkiant to žmogaus delną. Įvairios „linijos” (širdies, gyvenimo ir kt.) ir „kalvos”, savo ilgiu, savybėmis ir linijų sankirtomis nukreipia link tam tikrų žmogaus gyvenimo interpretacijų. Kai kur chiromantai kreipia dėmesį į prišto, nago savybes, delno odos struktūrą, tekstūrą ir spalvą, delno formą ir rankos lankstumą.

Chiromantas dažniausiai pradeda nuo žmogaus „dominuojančios rankos” (rankos, kuria žmogus rašo ir naudoja dažniau). Kai kur tikima, kad kita ranka neša praeitą gyvenimą arba karminę informaciją, taip pat paveldėtus bruožus.

Pagrindai rėmai „klasikinei” chiromantijai (labiausiai naudojamai ir praktikuojamai tradicijai) randami graikų mitologijoje. Kiekviena delno dalis ir pirštai yra susieja su dievu arba deive ir tos vietos savybės atspindi to subjekto prigimtį. Pavyzdžiui,bevardis pirštas yra asocijuojamas su graiku dievu Apolonu. Bevardžio piršto charakteristikos susijusios subjekto ryšiu su menu, muzika, estetika, reputacija, turtu ir harmonija.

Rankos forma

Priklausomai nuo chiromantijos tipo, kuri yra praktikuojama, ir skaitymo tipo, kuris atliekamas, chiromantas gali atsižvelgti į įvairias rankos savybes, įskaitant delno ir rankos formas ir linijas, odos spalvą ir tekstūrą, atitnkamus rankos ir pirštų dydžius, piršto iškilimus ir į daugelį kitų rankos savybių.

Daugelyje chiromantijos mokyklų, rankos formos yra dalijamos į 4 ar 10 pagrindinių tipų, kurie atitinka klasikinius elementus ar temperamentus. Šie tipai nusako žmogaus charakteriaus savybes. Pavyzdžiui „Ugnie ranka” parodo didelę energiją, kūrybiškumą, staigų, greitai supykstantį charakterį, ambicingumą ir t.t. – visos savybės ya susijusios su klasikiniu elementu Ugnim.

Nežiūrint to, kad variacijų yra labai daug yra išskiriami šie pagrindiniai elementai:

 • Žemė: pagrinde ranka atpažįstama pagal platų, kvadratinį delną ir pirštus, storą ir šiurkščią oda, rausvą atspalvį. Delno ilgis nuo riešo iki pirštų yra lygus pirštų ilgiui.
 • Oras: delnas yra trikampio arba stačiakampio formos, pirštai yra ilgi, kartais su išsikišusiais sąnariais ir oda yra sausa. Delno ilgis iki pirštų dažniausiai yra mažesnis už pirštų ilgį.
 • Vanduo: delnai dažniausiai maži ir ovalo formos su ilgais lanksčiais, kūginės formos pirštais.  Atstumas nuo riešo iki pirštų yra mažesnis negu plotis per plačiausią delno vietą ir dažniausiai lygus pirštų ilgiui.
 • Ugnis: delnas kvadratinis arba trikampinis, oda rožinės spalvos ir pirštai yra trumpesni.  Ilgis tarp delno ir pirštų yra didesnis negu pirštų ilgis.

Nusakyta soavo rankos elemnta yra gan nesunku. Taipogi linijų skaičius ir savybes gali būti žiurimos norint nusakyti delno forma. Kai kuriose chiromantijos tradicijose Žemės ir Vandens elemento rankos gali turėti mažiau, tačiau gilesnes linijas. Tuo tarpu Ugnies ir Oro gali turėti jų daugiau, tačiau jos nebus tokios aiškios.

Linijos

Pagrinde ant rankos aiškiausiai matosi trys linijos, jos labiausiai užveda chiromantą ant kelio. 

Širdies linija. Ji viena iš pagrindinių linijų ant delno. Ją galima rasti pačiame delno viršuje, po pirštais. Kai kuriose tradicijose šią liniją pradedama analizuoti nuo delno krašto po mažuoju pirštu ir judama per delną link nykščio. Kitose tradicijse yra daroma atvirkščiai. Judama link delno vidaus. Chiromantijoje ši linija reiškia širdies reikalus, tiek fiziologinius, tiek perkeltinius, ir yra tikima, kad  ši linija parodo emocinį stabilumą, romantiškas perpektyvas ir depresiją. Taipo gi įvairius širdies ligų ir sveikatos aspektus.

Galvos gyvenimo linija. Kita linija analizuojama chiromantų yra galvos gyvenimo linija. Ši linija prasideda delno krašte virš nykščio. Dažnai ši linija kertasi su gyvenimo linijos pradžia. Chiromantai dažnai interpretuoja žmogaus proto linija, kuri nurodo kaip jis veikia, įskaitant mokymosi stylių, intelektą bei žinių troškimą.  Tai pat manoma kad ši linja parodo kūrybiškuma ir analitinę prieigą prie informacijos.

Gyvenimo linja. Viena iš labiausiai diskutuotinų delno linijų. Ši linija eina nuo delno pradžios virš nykščio ir tęsiasi lanku iki riešo. Ši linija parodo gyvybinę energiją, sveikatą ir vidinę žmogaus būsena. Manoma, kad ši linija atspindi didelius gyvenimo pokyčius, tokius kaip skaudžius įvykius, didelius sužalojimus ir įvairius pasikeitimus.  Dabartiniai chiromantai nesilaiko idėjos, kad gyvenimo linjos ilgis gali parodyt žmogaus gyvenimo ilgį.

Ne tokios žymios linijos

Kelionių linijos – šios horizontalios linijos randamos delno krašte tarp šrdies linijos ir riešo. Šios linijos manoma parodo kiekvieną kelionę, kurią subjektas patyrė. Kuo ilgesnė linija, tuo svarbesnė kelionė.

Kitos žymės – čia priklauso visos žvaiždės, kryžiai, trikampiai, kvadratai, grotelės ir apskritimai esantys po kiekvienu pirštu. Jie turi savo reikšmes ir įtakas priklausomai nuo vietos ant delno ir kitų linijų įtakos.

Apolono linija – parodo sekmingą gyvenima. Ji driekiasi nuo Mėnulio kalvos ant riešo iki Apolono piršto apačios.

Kalvos

Chirognomija yra mokslas apie kalvas chiromantijoje. Menas, kur remiantis delno forma galima nusakyti ateitį. Kiekviena kalva siejasi su planetų įtaka astrologijoje. Nykštys yra virš Veneros kalvos. Rodomasisi pirštas yra valdomas Jupiterio ir yra virš Jupiterio kalvos. Virš Saturno kalvos randasi vidurinis pirštas. Bevardis randasi virš Apolono (arba kitaip saulės dievo) kalvos. Mažasis – Merkurijaus kalvos. Žemesnioji Marso kalva yra aptinkama po Jupiterio kalva. Marso lyguma yra delno centre, o viršutinioji Marso kalva randasi po Apolono ir merkurijaus kalvomis. Mėnulio kalva randama žemutinėje delno dalyje po Marso lyguma.

Mokslas ir Skeptikai

Buvo labai daug plačiai pripažintų tyrimų patvirtinančių chiromantijos analizės tikslumą. Dauguma analizių buvo atliktos žmonių išbandžiusių chiromantija. Tačiau jokių galutinių duomenų paremti jų padarytoms analizėms dar nėra. Taipogi yra labai daug anektonių situacijų paneigiant šių tyrimų pagrįstumą.

Daugybė mokslinių darbų buvo atlikta šia populiare tema, bet dauguma sukasi apie sveikatos nukrypimu, pavyzdžiui vedybos/ vaikų linijos siejimas su dauno sindromu.  Nors visuomeniai ne labai žinoma, bet vyko daug studijų siejančių delno savybes su psichologija, pavyzdžiui su šizofrenija. Nežiūrint visko, įdomūs santykiai buvo atrasti. Džonas T. Maningas (John T. Manning) sieja pirštų ilgį su homoseksualumu, depresija, reprodukcijos pasisekimu ir muzikiniais gabumais. Tačiau vistiek nėra jokių tikslių įrodymų, kad paremti delno linijų ir žmogaus asmenybės ryšį.

. Komentuoti>

 • Gal kas zinote gera chiromanta Klaipedoje? Aciu

  Atsakyti
 • gal zinote kokiu svetainiu kur yra parasyta apie si burima ir su nuotraukomis jog butu aiskiau? 😛

  Atsakyti
 • Chiromantija pradėjau domėtis labai nesenai, bet jau suprantu tikrai nemažai. Tai tikrai labai įdomus mokslas. Jį suprasti reikia ir kantrybės, ir talento. Pati tuo pradėjau domėtis po to kai mama man išbūrė iš delno. Ji – buvus chiromantė, mokėsi savarankiškai ir aš nutariau sekti jos pėdomis. Tai tikrai labai įdomu ir aišku sudėtinga :)))

  Atsakyti
 • is siauliu
  2010-10-26 11:29

  sveiki,siauliuose yra vienas man zinomas zmogus uziimantis tai,jis yra isleides 2 knygas kiek as zinau jas..juose yra puikus aprasymai su vaizdais,.o jai patiems sunkiau sekasi anlizuoti delna siulyciau pas si zmogu apsilankyt,man nedaug tepasake ,nes laiko klausimas yra.reikia nemazi uzsimti su viena ranka kad viska pasakytum..bet tikiuos susitiksiu dar su juo ateityje 😀

  Atsakyti
 • galetu buti nupiestas delnas su linijom ir salia kokia tai linija.apacioje pranasyste:)

  Atsakyti
 • Iš „ne tokių žymių linijų” pas mane labai ryški Apolono linija. Smagu :)))

  Atsakyti
 • robertas
  2009-11-09 21:09

  noriu paklausti ar yra klaipedoje chiromantu klubas? ir kur rasti senoviniu irasu apie delnus, ne siuolaikisku, nes jie visi vienodi , butent senoviniu?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.