Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Čakros – kas tai?

Kiekvienas žmogus turi savo energijos lauką, kuris savo ruožtu turi energetinius centrus arba čakras. Kiekviena jų turi savo vietą ir spalvą bei suteikia mums tam tikrą galią, kuri mus sustiprina ir leidžia gyventi pilnavertiškesnį gyvenimą. Naudinga išmanyti savo energijos centrus ir mokėti juos valdyti. Apžvelgsime kiekvieną iš jų.

Muladhara, pagrindo čakra, yra nugaros apačioje, netoli išeinamosios angos. Jos pavadinimas reiškia pagrindą arba atramą. Ji siejama su storąja žarna, pėdomis ir kojomis, stuburu, gamtos jėgomis, kūniškumu, fiziniais pojūčiais, žemės elementu, raudona ir kaštonine spalvomis. Žmogui ji užtikrina saugumo pojūtį, galimybę išreikšti pagrindinius poreikius. Dvasinėje plotmėje – vystymosi ir puoselėjimo, buvimo visumos dalimi jutimą.

Swadisthana, lyties čakra, yra pilvo srityje, 5 centimetrais žemiau bambos. Ji reiškia gyvybinės galios buveinę, vadinama “lotoso brangakmeniu”. Ji siejama su lytiniais organais, šlapimo pūsle, plonąja žarna, inkstais, antinksčiais, kasa, tulžimi, kepenimis, kitomis žmogiškomis būtybėmis, emocijų kūnu, vidine galia, individualumu, vandens elementu ir oranžine spalva. Žmogui ji leidžia susieti save su savo vidine energija. Dvasinėje plotmėje leidžia plėstis ir kurti.

Saulės raizginio čakra yra tarp bambos ir širdies, po krūtimis, tarp šonkaulių. Ji reiškia “sielos sostą” ir yra siejama su skrandžiu, siela ir emociniu kūnu, valia, ugnies ir vandens elementais, sodriai auksine spalva. Žmogui ji emocijų energiją paverčia į gyvenimo troškimą, pavyzdžiui, baimę verčia į meilę, pyktį į veikimą, liūdesį į džiugesį ir pan. Dvasios plotmėje leidžia pajusti emocijų gelmę ir skatinti sielą.

Anahatha, širdies čakra, yra širdyje. Ji padeda neprisirišti, atsinaujinti, išsivalyti ir yra siejama su savo ir kitų širdimis, rankomis, aukštesniąja galia, oro elementu bei žalia ir rožine spalvomis. Žmoguje skatina visuotinę meilę, neprisirišimą. Dvasinėje plotmėje leidžia patirti sąjungą, atsidavimą, nuolankumą gyvenimui.

Visudda, gerklės čakra, yra gerklėje, ties raktikauliais ir pečiais, prie pailgųjų smegenų. Ji reiškia tyrumą ir yra siejama su gerkle, ausimis, eterio elementu, karališkai mėlyna spalva. Žmogui padeda išreikšti tiesą ir išgirsti visatos balsą. Dvasios plotmėje – išgirsti, suprasti, išreikšti ir priimti tiesą.

Adžana, trečiosios akies čakra, yra giliau kaktoje, tarp antakių. Ji reiškia vadovavimą, suvokimą. Ji susijusi su akimis, smegenimis, vidiniu ir kosmoso pažinimu, šviesos elementu, purpuro ir indigo spalvomis. Žmogui užtikrina dėmesį mąstymui, aiškumą ir ramybę.

Sahashara, pakaušio čakra, yra galvos viršuje, ties momenėliu. Ji reiškia “tūkstančio žiedlapių lotosą” ir yra siejama su smegenų žieve, sąmone, vienatinumu, švytėjimu, balta, sidabrine spalvomis, šviesos skleidimu. Žmogui padeda vystyti dieviškąją sąmonę. Dvasinėje plotmėje padeda susijungti ir panaudoti begalinę energiją, atrasti pažinimą, patyrimą.

Raktažodžiai:

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.