Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Avis

Avis ir avinas simbolikoje sudaro panašią priešpriešą kaip ožka ir ožys, karvė ir jautis. Avis dažniausiai laikoma nekalta kvaila būtybe, vilkui lengviausiai pasiekiamu grobiu, tuo tarpu avinas simbolizuoja jėgą, vitališkumą ir beatodairišką tikslo siekimą.
Vieną seniausių žmonijos naminių gyvulių avį turėjo saugoti piemenys, tad ji įkūnijo bejėgiškumą prieš visus priešus. Dėl savo patiklumo ji tapo visokių suvedžiojimų objektu, o W. H. Hohbergas vaizduoja ją kaip pamaldžią minią prieš pamokslaujantį vilką: Klastos lengvai apgaunamos patiklios avys, / Dažnai jos klausos pamokslaujančių vilkų. / Taip ir šėtonas, angelo pavidalą įgavęs, / Bažnyčiai gali kelti daug vargų.
Avies jauniklis įkūnydavo potencialų avies patiklumą; jis dažnai simbolizuoja jaudinantį nekaltumą, galop triumfuojantį prieš velnią. – Avinas priešingai, dar senovės Egipte traktuojamas kaip (avin- galvio) dievo Chnumo pasireiškimo forma, iš kurio išsirutuliojo vėlyvosios antikos mišrioje religijoje avino ragus turintis „Jupiteris Amonas“ (įtakos turėjo imperijos dievas Amunas). Indijoje avinas buvo Indros, o Graikijoje Hermio (Merkurijaus) atributas. Krikščioniškasis menas dažnai vaizduoja Abraomo aukojamą aviną (vietoj sūnaus Izaoko). — Astrologijoje avino figūra irgi reikšminga, kadangi šiam „ugnies ženklui“ skirta pradėti Zodiaką (Avinas, Tauras, Dvyniai, Vėžys ir t. t.). Posakis „avinas vedlys“ kaip avių bandos vadas iš tikrųjų yra avinas tekis, o šis yra kastratas.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.