Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Angelina Zalatorienė: godumo era baigsis – vėjas ją nuneš

„Naujieji metai pagal kinų kalendorių prasidės sausio 26 dieną – kartu su Saulės užtemimu, – sako Angelina Zalatorienė. – Tai ženklas, kad metų misija – ypatinga. Tačiau krizės ateina ir praeina. Žmonės atlaikė sibirus ir pokario banditizmus, atlaikys ir šį nuosmukį. Juolab kad 2009 metais sėkmės bei naujų galimybių planeta Jupiteris kaip tik bus Vandenio judančio oro, vėjo – ženkle“.

Besibaigiantys 2008-ieji įstūmė mus į sunkią krizę. Daugybė žmonių neteko darbo, Kalėdas jie sutiks nelabai šventiškai nusiteikę. Liūdesys ir nerimas dėl ateities įsiskverbė į mūsų visų sielas. Ar greitai tos blogybės baigsis? Ką apie tai sako žvaigždės?

Apie tai kalbamės su biologe, gamtos mokslų daktare, astrologe, poete ir rašytoja Angelina Zalatoriene.

– Kas įmurdė mus į tokią baisią ekonominę duobę? Gal taip atsitiko dėl nepalankaus planetų išsidėstymo?

Po nepriklausomybės atkūrimo pirmoji laisvos Lietuvos vaga buvo pradėta arti kreivai, net nesuvokiant, kokia kryptimi ji turėtų eiti. Nors… Pirmasis „artojas“, regis, kreivaliojo sąmoningai. Ir iki šiol jos niekas nemėgino ištiesinti. Veikiau priešingai. Kaimas – tikrų vertybių ir talentų lopšys – dabar sutryptas, Lietuvos prezidentu išsirinkome žmogų, pažeidusį Lietuvos Konstituciją, nemokantį taisyklingai kalbėti lietuviškai ir dirbantį svetimų šalių interesams. Kokia nelaimė šaliai, kai prezidentas nėra šalies patriotas. Lietuvos vizijos, perspektyvos, ateities plano vis dar neturime.

Lietuva galėtų būti garsių mokslininkų, išradėjų, puikios duonos augintojų, medikų, intelektualų, rašytojų, muzikos ir teatro talentų, sportininkų šalimi. Tačiau iš nevilties ji tampa emigrantų, žmogžudžių, savižudžių, narkomanų, alkoholikų, bedarbių, sekso industrijos, suirusių šeimų, beglobių vaikų ir vagių šalimi. Visko, kas brangiausia, atsisakome, parduodame, parsiduodame. Net ežerus, kurie nepriklauso nei pardavėjams, nei pirkėjams. Gal imsime pardavinėti Mėnulį ir žvaigždes iš Paukščių Tako?

– Ką žada žvaigždės Lietuvai kitais metais?

Pagal pagrindinių dangaus šviesulių metriką Lietuva yra Vėžio – Vandenio šalis. Vėžio ženklo archetipas yra Motina, šeimos tradicijų saugotoja, tautos tradicijų nešėja. O Vandenis – priešingai, šaltokas, gana abejingas šeimos židiniui, tačiau pilnas talentų. Jis itin kūrybingas, iniciatyvus, gudrus ir slapukas, turintis didelių ambicijų ir noro ką nors nuveikti pasauliui, žmonijai.

Toks sentimentalaus, poetiško vandeningo Vėžio ir keistuolio vėjingo Vandenio derinys, kur Vandenis ima viršų, šiandien pasiekė savo kritiškiausią būseną. Nesaugi vėžiškoji esybė pažadino vandenišką impulsyvumą ir agresiją – prieš save ir prieš visus.

Tik šeima yra tikroji vertybė ir tik¬rųjų vertybių saugotoja, pavargusios širdies ir šalies guodėja. Tik situacija, garantuojanti šeimos tvirtumą, vaiko, motinos, tėvo, senelių saugumą, sugrąžins šeimos autoritetą ir šeimai priskirtą priedermę – kiekvienam šeimos nariui būti atsakingam už kitus.

2009 metais sėkmės bei naujų galimybių planeta Jupiteris kaip tik bus Vandenio – judančio oro, vėjo – ženkle. Tai – revoliucingų permainų, naujų metodų, pasipriešinimo eiti kreivu keliu ir pažangos šauklys, mokslininkų, išradėjų, Tėvynės patriotų ženklas. Pagal Šventąjį Majų kalendorių ateinantys metai – Vėjo metai. Kaip gražiai sutampa – juk šis laikotarpis šaukiasi naujo kvėpavimo, naujo vėjo, kuris įskeltų kibirkštį, uždegtų liepsną, pakeltų veiksmui tautą. O šioji ištrenktų iš valstybės valdytojų gretų visus tuos, kurie sąmoningai ar nesąmoningai ją murdo žemyn.

Vėjo metais dažnai į valstybės sceną išeina diktatorius. Manau, išmintingas diktatorius Lietuvai būtų į naudą. Dar vienas svarbus Naujųjų metų simbolis – medis. Medžio ir vėjo draugystė garantuoja orą ir judėjimą, kvėpavimą. Kas gyvas, tas kvėpuoja. Prisiminkime medį, jo svarbą žmogaus gyvenime. Padauginkime miškų, išvalykime turimus, bendraukime su medžiais, užuot sėdėję prie metalinių dėžučių.

– Ar vis dar klimpsime gilyn? Gal žinote, kada krizė baigsis?

Streso atveju žmonės geba mobilizuotis. Ne visi, žinoma. Kai kas mėgsta iš anksto pasiduoti. 2008-ieji turėtų priminti 1996 metų krizę, o 2009-ieji susišauks su 1997-aisiais. Kol kas vyksta tik biržų krizė. Ekonominė depresija prasidės maždaug po metų. Iš ekonominės krizės sėkmingiausiai išvestų premjerė moteris. Galimam kandidatui į prezidentus A.Valinskui 2009 metais sėkmės planeta bus atsukusi nugarą, panašiai, kaip tai atsitiko K.Prunskienei 2008-aisiais.

– Ką patartumėte daryti, kaip gelbėtis?

Būtina sukurti nepriklausomą Lietuvos ateities komitetą, kurį sudarytų mokslo žmonės, specialistai praktikai bei intelektualai, nesusaistyti jokiomis partijomis ir valdžiomis, o į jų balsus rimtai įsiklausytų sprendimų priiminėtojai.

Neužtenka galvoti vien apie Lietuvos likimą, reikia mąstyti ir apie planetos ateitį. Juk kai kurios šalys – Švedija, Norvegija – valstybiniu mastu ruošia maisto ir vandens atsargas, požeminius būstus gyventojams, jeigu, neduok Dieve, išsipildytų mokslininkų ir šamanų pranašystės dėl kokios planetos, kometos, asteroido ar dalies Mėnulio (O.Milašius) dribtelėjimo ant Žemės.

Juk Šventasis Majų kalendorius baigiasi 2012 metų gruodį. Tikėkimės, kad tai viso labo idiotiškos globalizacijos, gamtos niokojimo ir nežaboto godumo eros pabaiga.

– Dabar visi esame supanašėję, susijungę į įvairiausias sąjungas, laukiame, kad kiti, didieji, už mus nuspręstų – o ką mes, mažieji, galime?

Sekmadienį turguje norėjau nusipirkti lietuviškų obuolių šventėms. Neradau. Tačiau buvo Golden obuolių iš Olandijos, česnakų iš Kinijos, bulvių iš Ispanijos ir riešutų iš Kalifornijos. Nusipirkau tris krienų šaknis ir keletą šermukšnių kekelių. Kokia laimė – dar lietuviškų.

Kaip avelės iš Tarybų Sąjungos įpuolėme į Europos Sąjungą. Anais laikais mes, mokslininkai, disertacijas rašėme ir gynėme rusų kalba, dabar įstaigose tarnautojai priversti ataskaitas rašyti angliškai. Tada dotacijų Maskvon važiuodavo su krepšiais dešrų, dabar Briuselin – su gyva seksualia dovana. Anais laikais mus vertė mokytis rusų kalbos, dabar patys tyčia darkome lietuvių kalbą talentingiausių aktorių lūpomis.

Neįmanoma žiūrėti televizijos, nes visuose kanaluose vyrauja IŠSIGIMIMO laidos. Daugiausia eterio turinti kvailybė sėkmingai naikina gražią, seną kalbą, kurią kaip pasaulinę vertybę studijuoja čekai, rusai, ispanai, italai, prancūzai. O patys dainuojame darkyta anglų kalba.

(Nors dabar svarbiau būtų mokytis kinų kalbos.) Nuo kalbos naikinimo prasideda tautos degradacija. Nuo nepagarbos Motinai, Moteriai prasideda tautos nykimas. Patriarchalinis mąstymas tiek įsigalėjęs, kad kasdien kuriamos konfliktinės situacijos. O tada teisėju tampa kirvis.

Dažnai prisimenu giliai širdin įsmigusius M.Gorbačiovo žodžius, pasakytus Atgimimo laikais: „Dabar dėl visų blogybių jūs kaltinate okupantus, bet ką jūs sakysite, kai jus pradės smaugti jūsų pačių ponai?“ Koks prasmingas ir tikslus pastebėjimas.

Angelina Zalatorienė siūlo perskaityti arabų išminčiaus K.Džibrano pastebėjimus apie tautą, kurie parašyti lyg specialiai mums:

Apgailėkite tautą, nešiojančią drabužius, kurių pati neaudžia, valgančią duoną, kurios pati neaugina, ir geriančią vyną, kuris teka ne iš jos vynspaudės.

Užjauskite tautą, kuri pakelia balsą tik tada, kai ištinka paskutinioji, kuri neturi kuo didžiuotis, vien griuvėsiais, ir niekada nesukils, nebent kai jos galva atsidurs tarp budelio kirvio ir trinkos.

Užjauskite tautą, kurios politinis veikėjas yra lapė, filosofas – žonglierius, o menas – skylių lopymas ir beždžioniavimas.

Užjauskite tautą, kuri naują savo valdovą sveikina trimitais , o atsisveikina patyčiomis, kad vėl kitą sveikintų trimitais.

Apgailėkite tautą, kurios išminčiai nukvaišę nuo senumo, o stipruoliai dar tik lopšyje.

Apgailėkite tautą, susikaldžiusią į dalis, kai kiekviena dalis save laiko tauta.

Šaltinis: Valstietis.lt

. Komentuoti>

 • Laba diena,

  gal galima būtų sužinoti gerb. Angelinos kontaktus? Labai norėčiau pagalbos iš jos. Būčiau labai dėkinga.

  Pagarbiai,
  Laura Dudulienė

  Atsakyti
 • Vis paskaitau, grazu, pilna isminties p.Angelinos straipsni.Aciu,kad mylite zmones,kad juos suprantate, nuosirdziai palaikote ir patariate.
  Pagarbiai,
  utena

  Atsakyti
 • Tokiu zmoniu,kaip A.Z.ismintis visuomet zavi.Norisi vel ir vel sugrizti prie isdestytu minciu,tarsi pasisemti stiprybes,tarsi pasisemti energijos.Prie zmogaus,kuris spinduliuoja isminti ir meile,visad norisi prisiliesti…

  Atsakyti
 • ačiū p. Angelinai už šiltą santykį su žmogumi, gražiai ir giliai apglėbiančiai vienovę- žemę, kosmosą, žmogų.Labai norėčiau jos paskaitų (ne tik knygų).
  Stiprybės autorei.

  Atsakyti
 • Taip-taip-taip, pritariu ponui Rimui, tai puikus nuostabaus žmogaus straipsnis. Bendravau su ponia Angelina asmeniškai, labai geras įspūdis išsilaikė dešimtmečiui ir, tikiuosi, visam likusiam gyvenimui. Šį jos tekstą reikėtų atsispausdinti ir turėti kaip „stalo knygą”, kad sunkią minutę galėtum „semtis” išmintingo gerumo.

  Atsakyti
 • stebėtinai tikslus straipsnis, geru informaciniu kanalu prisijungusi prie pasaulinės energijos, pagirtinas dvasinis sveikas ryšys su savo protėviais, tai gražus pavyzdys koks turėtų būti tikras žmogaus mąstymas ir kokia turėtų būti kiekvieno iš mūsų švari ir tyra siela, kad galėtume taip laisvai ir natūraliai žvelgti ateitin.
  smaguolė ta moterytė!

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.