Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Žalia spalva

Kaip ir daugelis spalvų, žalia spalva simboline prasme turi du aspektus, jos diapazonas yra nuo pozityviai vertinamos sodrios samanų spalvos iki gailiai žalios. Liaudies simbolikoje žalia spalva reiškia viltį.
Ne tik Kinijoje sapnai, kuriuose vyrauja žalia spalva, vertinami pozityviai. „Kur suveši žaluma, ten gamta, ten, suprantama, augimas… pavasario pajautimas. Jei pasirodo žaliu pavidalu velnias, tuomet jis būna su antikos vegetacijos dievo apdarais.“ Egzistuoja ir negatyvus aspektas: „Gausi žaluma sapne reiškia negatyvių gamtos galių antplūdį“ (Aeppli). Krikščioniškoji simbolika nuo šios spalvos neatsiriboja „lygiai kaip ir nuo mėlynos dangaus bei raudonos pragaro spalvų… tai vidurinė tarpinė raminamoji, gaivioji žmogiška (Siracido knyga 40, 22), stebėjimo ir prisikėlimo laukimo spalva“ (Heinz-Mohr). Kristaus kryžius kaip atpirkimo vilties simbolis dažnai buvo vaizduojamas žalios spalvos, Gralis smaragdo spalvos, Pasaulio Teisėjo sostas i alio jaspio spalvos (Apreiškimas Jonui 4, 3). Žalia spalva itin vertinama Hil- degardos Bingenietės (1098—1179) veikaluose. Ji dažnai rašo apie „viriditas“ (žalumą, dygimo galią) ir, pvz., smaragdą vertina dėl jo žalios spalvos. Jis „atsiranda anksti rytą saulei tekant. Žemės ir žolių žaluma tuomet būna vaiskiausia, nes oras dar vėsus, o saulė jau šildo; augalai godžiai siurbia žalumą kaip ėriukas pieną. Dienos karščio vos pakanka, kad ši žaluma išvirtų ir pasimaitintų… Dėl to smaragdas yra stipri priemonė nuo visų žmogaus negalavimų ir ligų, nes jį pagimdo saulė, o jo medžiaga yra iš žalios oro spalvos“. — Žalias liaudies kalboje gali reikšti „nesubrendęs“, jei kalbama apie „geltonsnapį“ ar apie dar „žalią jaunuolį“. „Žalioji pusė“ yra pulsuojančio gyvenimo, širdies pusė. Žalia šviesa reiškia „laisvą kelią“. Kaip politinis simbolis žalia spalva reiškia alternatyvias sroves, kuriose vyrauja natūralus gamtinis gyvenimas ir atsisakoma per didelio technizavimo. Islame žalia spalva yra pranašo spalva.
Tradicinėje kinų spalvų simbolikoje žalia ir balta spalvos sudaro dualinės sistemos priešpriešą, atitinkančią poliarinę raudonos ir baltos spalvų antitezę Vakarų alchemikų simbolikoje. Žaliasis kinų alchemijos drakonas simbolizuoja pirmapradį principą In, gyvsidabrį ir vandenį ir, priešingai, baltasis tigras – Jang principą, šviną ir ugnį. Europinėje alchemijos simbolikoje žaliasis drakonas arba liūtas reiškia stiprų tirpiklį, pvz., karališkąjį vandenį (aqua regia), ir jo ženklas — smaila viršūne į apačią nukreiptas „moteriškasis“ trikampis drauge su raide R. Tačiau dėl nemalonaus poveikio žaliasis drakonas simbolikoje gali, kaip ir Kinijoje, reikšti elementą Mercurius („gyvsidabrį“).

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.