Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Pilis

Tvirtovė, kaip simbolis, yra grynai Vakarų šalių fenomenas („Tvirta pilis yra mūsų Dievas“, Luther). Jau Senajame Testamente pateikiamas toks palyginimas: Viešpats „mano užuovėja ir mano pilis, mano tvirtovė ir mano Gelbėtojas, jis mano skydas, kuriuo pasitikiu“ (Psalmynas 144,2).
Dėl karų ir visokiausių antpuolių Palestinoje buvo ypač nesaugu, todėl suprantama, kodėl žmogus Dievą laikė vieninteliu saugiu prieglobsčiu ir pasikliovė tik juo. Ir tikėjimas Kristumi, pasak Jono Chrizostomo, kaip statinys su mūro sienomis bei bokštais turėjo saugoti nuo velnio antpuolių. Todėl ir „dangiškoji Jeruzalė“ vaizduota kaip pilis, kuri jau dabar apsaugo tikinčiuosius (bažnytinė giesmė „Kupini šlovės namai žvelgia… labai dailiai apsupti galingų gynybos bokštų“ ir t.t.). Kaip antitezė jai priešpriešinama pragaro karalystėje esanti šėtono pilis, kuri žėruoja vidine arba ją gaubiančia ugnimi. — Tikromis religinėmis pilimis ant kalnų, primenančiomis realiai egzistuojančias pilis Europoje, tapo vienuolynų tvirtovės Himalajuose, ypač garsioji Potala Lasoje, Tibete. Vidurio Europos pietryčiuose turkų antpuolių laikais daug bažnyčių buvo apsuptos mūro sienomis ir tapo bažnyčiomis tvirtovėmis, taigi tradicinis Dievo pilies simbolis laikinai virto realybe.
Heraldikoje „pilis“ neretai panaudota gerokai supaprastinta forma — herbuose vaizduoti tik bokštai bei vartai, kad pabrėžtų miestą turint ypač galingus įtvirtinimus.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.