Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Liepa

Šiaurinėje vidutinio klimato zonoje auga apie 60 rūšių liepų medžių. Vokiškai kalbančiuose kraštuose liepa buvo mėgstamas kaimo medis, suteikiantis pavėsį tai vietai, kur vykdavo susirinkimai.
Germanų mituose ji buvo skirta deivei Frėjai ir laikyta medžiu, apsaugančiu nuo žaibo, taip pat ženklino vietą, kur vykdavo vietiniai teismai. Waltherio von der Vogel-weide’es dainoje dažnai minima liepa tampa kaimo bendruomenės simboliu; slavų kraštuose taip pat daug kur labai vertinta liepa, nes tai vieta, kur bitės renka liepžiedžių medų. Liaudyje „liepžiedžiais“ (vartojamais kaip prakaitavimą skatinanti arbata) laikomas visas žiedkotis su panašiais į sparnelius priešlapiais, sudarančiais sparnų įvaizdį. Hildegarda Bingenietė (1098-1179) liepą vadino (Tilia) „labai šiltu“ augalu; „visa jos šiluma yra šaknyse ir iš ten kyla į šakas bei lapus. Liepa yra trapumo (?) alegorija. Gelbsti nuo širdies skausmų, dažnai į duoną būdavo įmaišoma miltelių iš liepos šaknies šerdies.“ Akys būsiančios skaidrios, jei miegodamas prisidengsi vokus bei veidą šviežiais liepų lapais.
Heraldikoje liepa dažnai vaizduojama su stilizuotais širdies formos lapais, pvz., Lindau miesto antspaude. Liepų lapų kryžiaus ant skydo galai puošiami širdies formos liepos lapais. Tai gali būti ir bokšto papuošalas (Tiuringeno ir Heseno land- grafystėse). Pasitaiko ir nulinkusių liepų šakų forma.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.