Horoskopai.lt

Pažink save geriau…

Figa

Viduržemio jūros pakrančių vaismedis. Jis dažnai vaizduojamas rojaus scenose. Žmonių giminės tėvai Adomas ir Ieva paprastai būna prisidengę figos lapais.
Antikos laikais figos ir vynuogių kekės dažnai būdavo vyno dievo Dioniso ir vaisingumo dievo Priapo atributai. Viduramžiais žodis „peccare“ (nusidėti) buvo siejamas su hebrajų žodžiu „pag“ (figa). Pagal gnostikų ir islamo tradiciją uždrausti rojaus sodo medžiai yra alyvmedis ir figmedis. Krikščioniškojoje simbolikoje dažnai vaizduojamas „nudžiūvęs figmedis“. Jis simbolizuoja Mesijo Jėzaus Kristaus nepripažinusią sinagogą (judaizmą) arba klaidingą mokymą. Biblijoje vaisingas figmedis kartu su alyvmedžiu ir vynuogių krūmu simbolizuoja nerūpestingą gyvenimą Mesijo karalystėje rojuje. Pamaldžias simbolines eiles kūrė baroko laikų poetas Hohbergas (1675): „Saldžiaisiais vaisiais figmedis vilioja mus, / Todėl dažnai matai čia apsilankančius vaikus. / Taip mus turėtų traukti dieviškos malonės, / Kad savo širdyse vaisius jų skintų žmonės.“
Budizme bodhi, arba figmedis, yra dvasinio praregėjimo simbolis, nes po juo 528 pr. Kr. Sidhartai Gautamai (Budai) atsivėrė gilus pasaulio pažinimas ir žemiškos kančios prasmė.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.